کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin
کارمیسین از نامهای قدیمی شهر کرمانشاه است.
در این وبلاگ اخبار مربوط به استان کرمانشاه با اولویت شهر کرمانشاه و همچنین اخبار مهم مربوط به خبرگزاری ها و وبلاگ ها و وبسایت های استانی و فرا استانی درج خواهد گردید.
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

۳۳۲ مطلب در فروردين ۱۳۹۲ ثبت شده است

با توجه به مشخص شدن نسبی اسامی کاندیداهای حاضر،پیش بینی شما از نتایج انتخابات شورای شهر کرمانشاه چیست ؟

شما عزیزان  می توانید در بخش نظرات سایت،نفرات برتر مورد نظر خود را به ترتیب اولویت اعلام فرمائید.

۱۲۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۲ ، ۱۴:۲۴
ازکجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟هربارکه واردعرصه ی انتخابات می شویم ،بیشترخودش را نمایان می کند!بداخلاقی را می گویم که گویی این سالها بالاترین سطح ترویج را در بین سیاسیون ما به خود اختصاص داده است،بداخلاقی در حال شیوع است آنهم با سرعتی باورنکردنی چرا که علائم و ظواهر ابتلای سیاسیون جامعه به این درد منفور اجتماعی بسیار مشهود و قابل لمس ترازگذشته گردیده است.این بیماری از سوی کسانی دامن زده می شود که در نتیجه ی یک بار انتخاب شدن از سوی مردم گویا خودرا صاحب منصب و کرسی همیشگی می دانند و آنچنان دلبسته و شیفته ی این لذت می شوند که حاضر نیستند به هیچ وجهی از این  دست آوردعقب نشینی کنندو از این مرکب امانتی پیاده شوند.جالب اینجاست که این  بعضی ها آنچنان در این ورطه غوطه ورمیگردند که به قول معروف،به کلی فراموش می کنند:ازکجا آمده ام آمدنم بهر چه بود؟به واقع همین فراموشی منشاء وسرآغاز تمام ناهنجاریهاست،شاید یکی از مواردی که همواره باعث افسوس و تاسف بشر بوده و هست ،فرصت سوزی است که بعدها تمامی سمت و سوهای فکری و عملی انسان را در جهت جبران همین فرصت سوزی به زوایای نامطلوب سوق می دهد.کبرو غرور،خودخواهی،احساس خودبزرگ بینی ،حق به جانب بودن،اجحاف در حق دیگران ،تخریب شخصیتی تا آنجا که وارد زوایای زندگی خصوصی اشخاص می شوند و اصطلاحا"دست به افشاگری می زنند،تماما" ماحصل همین فرصت سوزی هاست که تبدیل به "بداخلاقی "میگردد.کسی که هیچ هنری در خود نمی بیند به ناچاربه  دنبال بزرگ جلوه دادن عیوب دیگران است .عملی که در تعالیم تمام ادیان الهی به سختی نکوهش گردیده است .و جالب تر اینکه همین بعضی هابا اینکه می دانند این مردم هستند که انتخاب می کنند به خود اجازه می دهند که بجای مردم هم خود تعیین تکلیف کنند و به جای آنها سخن بگویندوتفسیرکنندکه مردم که را می  پسندندوکه رانمی پسندند؟!در همین روز ها مطلبی با عنوان باید ها و نباید ها در اصول رقابت انتخاباتی درکلام رهبر انقلاب در سطح گسترده ای از سوی رسانه ها منتشر گردید که به نظر نگارنده اتمام حجت و راه راست و راهنمایی خطیری است  که تمامی کاندیداها باید به آن عمل نمایند تا جامعه دچار هیچ گونه تنشی نگردد.انتخابات محل انتقام جویی و کینه توزی و گره گشایی از عقده های درونی نیست ،انتخابات تابلوی تمام نمای نمایش اقتدار و همبستگی ملت و  نظام و بیعت با  آرمانهای امام راحل (ره) و خون شهیدان است.هیچ کس در هیچ گاهی نمی تواند با اعمال و رفتار و کردار وگفتار خود خدشه ای در این عرصه ی مهم نظام وارد نماید و هر کس از این خط بگذرد قطع به یقین در بین ملت هیچ جایگاهی نخواهد داشت ولو هر کس که می خواهد باشد.یقین بدانیدکه مردم خودبهترازهرکسی خوب وبدراازهم تشخیص داده و می دهند پس به احترام همین مردم دست از تخریب وترورشخصیتی برداشته ونگاهی معقولانه تر به انتخابات داشته باشیم .
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۴۱
به  نقل از عرش نیوز به گزارش قم پرس ، مهدی حیدری در وبلاگ خود نوشت :روزنامه کیهان فردای انتخابات 92(صرفاً جهت شادی دل مؤمنین. قطعاً قصد توهین یا تمسخر هیچکدام از بزرگواران را ندارم)
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۲۷
به گزارش ایسنا، آن‌چه در پی می‌آید بایدها و نباید‌هایی است که رهبر انقلاب اسلامی درباره اصول رقابت سیاسی در انتخابات تبیین فرموده‌اند و سایت اطلاع‌رسانی ایشان آن را به شرح زیر منتشر کرده است: الف) بایدها  ۱- رقابت انتخاباتی در چهارچوب نظام باشد  این انتخاباتها یکی از بزرگترین محسّناتش این است که از رکود جلوگیری میکند. بهترین شکل ادامه‌ی یک نظام اجتماعی این است که در عین ثبات، تحول داشته باشد. رکود بد است و ثبات خوب است. ثبات یعنی استقرار؛ یعنی این چهارچوب، این هندسه، در جای خود محفوظ باشد، مستقر باشد،ریشه‌دار باشد؛ در عین حال در داخل این چهارچوب، تحولات، مسابقات و رقابتها وجود داشته باشد.این بهترین شکل است که کشتی نظام در دریاهای طوفانی بتواند بدون دغدغه حرکت کند. «و هی تجری بهم فی موج کالجبال»؛ این درباره‌ی کشتی نوح است. کشتی حرکت میکند، در بین امواج گوناگون هم هست؛ لیکن این امواج سهمگین نمیتوانند استقرار او را از بین ببرند. این استقرار بایست وجود داشته باشد. البته در درون این استقرار، در درون این چهارچوب، تحول وجود دارد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ فروردين ۹۲ ، ۱۵:۰۷
به نقل از خبرفارسی-خزرنیوز-اقتصادایران-پارست-ترابرنیوز-اتحادجنوب-هادیان البرز-جزیره-هفت روز-مشهدسر-قطره و....
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۱۶
به نقل از وبلاگ  حامیان کرمانشاهی دکتر سعید جلیلیبنا به آخرین اخباری که به دست ما رسیده عده ای از دانشجویان کرمانشاهی به صورت خود جوش و انقلابی اقدام به جمع آوری امضا برای دعوت از دکتر سعید جلیلی برای شرکت در انتخابات در بین دانشجویان کرده اند.قطعا این اقدام آنها بی اجر نخواهد ماند.لازم به ذکر است دانشجویان کرمانشاهی در سر تا سر استان می توانند در صورت تمایل نام ، نام خانوادگی، دانشگاه-شهر و رشته محل تحصیل خود را به صورت نظر خصوصی برای ما بفرستند تا در این اقدام عظیم شریک شوند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۲۱:۳۲
اندیشه اسلام آبادغرب: جشن «تقدیر از دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی» در ورزشگاه آزادی برگزار شد. سایت فردا(نزدیک به محمدباقر قالیباف) با انتخاب تیتر "زنده باد بهار"یا "زنده باد ناهار" نوشت: نکته جالب توجه در این مراسم تاخیر در توزیع غذای مهمانان دعوت شده بود. به نظر می رسید علت تاخیر در توزیع ساندویچ هایی که به عنوان ناهار تهیه شده بود این بود که جمعیت حاضر را برای شروع رسمی مراسم و حضور محمود احمدی نژاد روی سکوها نگه دارند، این درحالی است که حاضرین بعد از گرفتن غذای خود، ورزشگاه را ترک کردند و زمان سخنرانی احمدی نژاد جمعیتی کمتر از 20 هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۲۰:۵۴

 

چند دقیقه از وقت گرانبهای خودرا صرف مطالعه این مقاله بفرمائید.

                                                                              سپاسگزاریم

 


 

 

بازهم تب و تاب انتخابات فضای سیاسی شهر را در بر گرفته است و در آستانه‌ی آزمایشی  دیگر و عرصه‌ای دیگر هستیم، آزمایشی   که البته  تجارب فراوان وتلخ و شیرینی را  ازبرگزاری دوره های ما قبل آن اندوخته ایم  و به دفعات است که  آن را می آزمائیم .

 اما متاسفانه  بازهم ،علی رقم تمام تلاش های صاحب نظران ،صاحب قلمان و روشنفکران اجتماعی، شاهد تغییر و دگرگونی اساسی و چشم‌گیر و اثرگذار در زمینه‌های مختلف فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی  در گستره‌ی جغرافیای دیارمان نیستیم.

این‌که چرا با گذشت این همه سال و بالارفتن تمام مکانیزم های زندگی اجتماعی و شهری و همچنین ارتقاء سطح آگاهی و تحصیلات و فرهنگ مردم باز هم توسعه‌ی همه جانبه‌ی دیارمان با موانع جدی و روندی کند همراه است، جای بسی  تاسف است و البته   نیازمند به کنکاش و پژوهشی گسترده، ازسوی آگاهان فن و صاحب نظران  دارد، که از حوصله‌ی این مطلب خارج است.

 سوالات اساسی و زیادی وجود دارد، که بی شک اذهان خیل گسترده ای ازفرهیختگان،صاحب‌نظران، اندیشمندان و نخبگان را به خود مشغول کرده است .

به شکلی که وجود این همه فقر و کاستی و آسیب‌های اجتماعی و.. روح و روان آن‌ها را در خلوت، به سختی  خواهد آزرد.

 کرمانشاه  با دارا بودن قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه ی بسیار بالا و بسترهای بسیار مناسب در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، دامداری، طبیعت و گردشگری، علمی، هنری و تاریخی و سرمایه‌های ارزشمند انسانی و اندیشمندانی نام آور و فرهیختگان دانشگاهی زبده و صاحب قلم، در رشته‌های مختلف و در بالاترین مدارج علمی ، متاسفانه هنوز از قافله‌ی تند پای توسعه و پیشرفت به نسبت سطح میانگین کشور بسیار عقب افتاده است.

 وجود این زیرساخت ها ، اراضی و خاک مستعد و حاصل‌خیز، ، عرصه‌ منابع طبیعی ، جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و طبیعی تنها بخشی بسیار کوچک  از ظرفیت عظیم شهرمان کرمانشاه  برای توسعه وآبادانی است.

اما فراتر از تمامی این‌ داشته ها و باورها، بی‌شک ارزشمندترین شاخصه فرایند پیشرفت در تمامی جوامع، در اختیارداشتن  نیروی انسانی تحصیل‌کرده و فرهیخته و نخبه می‌باشد،که خوشبختانه در این زمینه نیز، میزان آمار آن‌ها به نسبت جمعیت در کرمانشاه بدون اغراق جزء بالاترین آمارها در جامعه علمی کشور می‌باشد. 

اما با این تفاسیر بازهم حال سوال اینجاست که چرا با وجود در اختیار داشتن  این شاخص‌های برتر توسعه و این زیر ساخت های عظیم انسانی، بایستی شاهد بالاترین ارقام آسیب‌های اجتماعی هم‌چون: بی‌کاری، فقر، طلاق، اعتیاد،مهاجرت نخبگان، نزاع‌ها، تعداد زیاد پرونده‌های حقوقی و کیفری، تکدی‌گری وباشیم؟

 قصد ما سیاه‌نمایی نیست کما این‌که در سطور پیشین به شایستگی‌ها و ظرفیت‌های کم نظیر در حوزه‌های گوناگون سخن راندیم، تنها هدف این است که با اشاره به این شاخص‌ها و تحلیل آن‌ها راه چاره بجوییم و تاملی عمیق در باب این کاستی‌ها داشته باشیم و این‌که نهایتا راه‌کارهایی ارائه دهیم.

آن‌چه که حلقه‌ی مفقوده‌ی پاسخ سوال اساسی فوق است،بی‌گمان به رابطه‌ی دو سویه‌ی مردم و مسئولان بازمی‌گردد،به این مفهوم که با فراهم‌آمدن بسترهای رشد فرهنگی و اجتماعی وآگاهی و دانایی مردم بایستی در انتظار داشتن مسئولان و متولیان و وکیلانی مسئولیت پذیر،لایق،فهیم وکاردان باشیم،که جز این ، روند توسعه ناقص خواهد بود،

گواه این سخن برگزاری چندین  دوره انتخابات مجلس و شورای اسلامی ونحوه‌ی انتخاب و عملکرد نمایندگان می‌باشد.نیک می‌دانیم که روند انتخاب نمایندگان و عملکرد آنها ، دست کم در دیار ما تفاوت بنیادینی با سایرین دارد و متاسفانه پیروزی یا شکست یک جناح یا گروه سیاسی یا کاندیدای خاصی تاثیری ملموس در تمامی جنبه‌های زندگی مردم و مسئولین دارد

آن‌چه که در میان صاحب نظران ما  وجه مشترک بوده، عدم شایسته‌سالاری و بی‌اعتنایی به نخبگان و فرهیختگان بوده و چیزی که بیش از هر چیز مشهود بوده توجه به گرایش‌های جناحی وقوم‌سالاری است.

 آنچنان که تبعات زندگی در این فضا برهیچ عقل آگاه و شعور منصف و اندیشه‌ی پاک و انسان دانایی پوشیده نیست،چرا که آثار و دستاوردهای عملکرد دوستان را می‌توان به وضوح در جای جای این دیار دید.

یقینا"چشم پوشیدن بر واضحات و ندیدن دردها و آلام این مردم، خطایی نا بخشودنی و گناهی بزرگ است،آیا مهاجرت گسترده‌ی نخبگان و تحصیل‌کردگان و اساتید دانشگاهی از این شهر که هر کدام از آنان می‌تواند منشا تحول و آگاهی‌بخشی باشد،امری کوچک است که به آسانی از کنار آن بگذریم؟

یقین داریم که شما هم با نگارنده‌ی این سطور هم عقیده هستید، که از میان همین جوانان مهجور و نخبه این شهرچه  کسانی در کشورهای مختلف و متمدن داریم که در سطوح بالای عالی به تحصیل و تدریس مشغولند ویا در کلان شهرهای کشورمان فرهیختگان، دانشمندان و هنرمندان و اساتیدی خبره و برجسته داریم که به علل مختلف مجبور به ترک شهر و دیار خود می‌شوند تا این‌که جامعه‌ی علمی و فرهنگی‌مان از وجود آنان محروم باشد.یا این‌که اشخاص و افرادی ارزشمند و شرافتمند و لایق وشایسته در جای جای این شهر و یا حتی روستاها و بخش‌های تابعه مشاهده می‌کنیم که به انحاء مختلف از خدمت‌گزاری و مسئولیت، دور نگاه داشته شده‌اند یا این‌که مهجور مانده‌اند.آیا وقت آن نرسیده که تلنگری بر اذهان خود بزنیم؟آیا زمان آن نرسیده که به خود آییم؟

این روزها این جمله را زیاد می‌شنویم؛«آزموده را آزمودن خطاست.» که در بحث ها و مجادلات انتخاباتی رقبا بسیار به گوش می‌رسد. این سخن زیبا و حکیمانه به زعم این نوشتار می‌تواند راه‌گشا و چراغ راه ما باشد، چرا که دستاوردها و عملکرد کاندیداها به وضوح قابل مشاهده است، و آزمودن دوباره‌ی برخی از کسانی که سال‌هاست بر مسند نمایندگی و تصمیم گیری‌های کلان این دیار تکیه دارند و کارنامه‌ی مدیریتی و مسئولیت‌های آن‌ها بر کسی پوشیده نیست خطایی بس بزرگ است، لذا بر ماست که در آستانه‌ی این انتخاب جدید شاخص‌ها و فاکتورهای لازم شایستگی، تدبیر و علم و دانش ومردم‌گرایی و پاسخ‌گویی و نخبه‌گرایی وشایسته‌سالاری را مد نظر قرار دهیم،تا این‌که این بار نیز به راه خطا نرویم.

و دیگر بار غبار تنگ‌نظری، قوم گری، سودگرایی، تحجر و منفعت طلبی،کوته‌فکری و تاریک اندیشی را از دل و جان بزداییم، با هم چراغی برافروزیم در این بیشه و راه روشن‌اندیشی، پاک‌بازی، مهرورزی، دانایی و آگاهی را در پیش گیریم، که گر جز این باشد بی‌گمان تاریخ برای ما تکرار خواهد شد وهمچنان روزگاربرما ودیارمان بر همین منوال  خواهدگذشت .

آینده و پیشرفت از آن مردمی است که قدرشناس فرصت ها و  پاسدار دانایی و دانش خود باشند ، نه پیرو تملق گوی القاب و عناوین  ونه پیرو  جبهه گیری های کورکورانه قومی و قبیله ای و نژادی

 

والسلام علیکم و رحمه الله

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۸:۱۳

 

 مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در مورد اصلاحیه قانون انتخابات شوارهای شهر و روستا گفت : اصلاحیه این قانون بعد از ابلاغ ریاست جمهوری به وزارت کشور ضمانت اجرایی خواهد داشت .
 
ˈحسن علی نوری ˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه قانون جدید شوارهای شهر و روستا
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۵:۱۴
چند دقیقه از وقت گرانبهای خودرا صرف مطالعه این مقاله بفرمائید.                                                                              سپاسگزاریمسروران عزیزو صاحب قلم جناب آقایان:مهدوی چشمه گچی" وبلاگ توسعه" ،ایوب صفری وبلاگ" اندیشه اسلام آباد"،اردشیر ردگاه وبلاگ" اندیشه قصر شیرین "داودامامی "وبلاگ استان پنجم"امیرسعید جلیلان "وبلاگ صدای جامعه"خلیفه فرهاد امیری"وبلاگ سپیدار"سپاس از انتشار این مطلب  ، درود فراوان برشما عزیزانبازهم تب و تاب انتخابات فضای سیاسی شهر را در بر گرفته است و در آستانه‌ی آزمایشی  دیگر و عرصه‌ای دیگر هستیم، آزمایشی   که البته  تجارب فراوان وتلخ و شیرینی را  ازبرگزاری دوره های ما قبل آن اندوخته ایم  و به دفعات است که  آن را می آزمائیم . اما متاسفانه  بازهم ،علی رغم تمام تلاش های صاحب نظران ،صاحب قلمان و روشنفکران اجتماعی، شاهد تغییر و دگرگونی اساسی و چشم‌گیر و اثرگذار در زمینه‌های مختلف فرهنگی،اقتصادی و اجتماعی  در گستره‌ی جغرافیای دیارمان نیستیم.این‌که چرا با گذشت این همه سال و بالارفتن تمام مکانیزم های زندگی اجتماعی و شهری و همچنین ارتقاء سطح آگاهی و تحصیلات و فرهنگ مردم باز هم توسعه‌ی همه جانبه‌ی دیارمان با موانع جدی و روندی کند همراه است، جای بسی  تاسف است و البته   نیازمند به کنکاش و پژوهشی گسترده، ازسوی آگاهان فن و صاحب نظران  دارد، که از حوصله‌ی این مطلب خارج است. سوالات اساسی و زیادی وجود دارد، که بی شک اذهان خیل گسترده ای ازفرهیختگان،صاحب‌نظران، اندیشمندان و نخبگان را به خود مشغول کرده است .به شکلی که وجود این همه فقر و کاستی و آسیب‌های اجتماعی و.. روح و روان آن‌ها را در خلوت، به سختی  خواهد آزرد. کرمانشاه  با دارا بودن قابلیت‌ها و پتانسیل‌های بالقوه ی بسیار بالا و بسترهای بسیار مناسب در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی، دامداری، طبیعت و گردشگری، علمی، هنری و تاریخی و سرمایه‌های ارزشمند انسانی و اندیشمندانی نام آور و فرهیختگان دانشگاهی زبده و صاحب قلم، در رشته‌های مختلف و در بالاترین مدارج علمی ، متاسفانه هنوز از قافله‌ی تند پای توسعه و پیشرفت به نسبت سطح میانگین کشور بسیار عقب افتاده است. وجود این زیرساخت ها ، اراضی و خاک مستعد و حاصل‌خیز، ، عرصه‌ منابع طبیعی ، جاذبه‌های تاریخی و گردشگری و طبیعی تنها بخشی بسیار کوچک  از ظرفیت عظیم شهرمان کرمانشاه  برای توسعه وآبادانی است.اما فراتر از تمامی این‌ داشته ها و باورها، بی‌شک ارزشمندترین شاخصه فرایند پیشرفت در تمامی جوامع، در اختیارداشتن  نیروی انسانی تحصیل‌کرده و فرهیخته و نخبه می‌باشد،که خوشبختانه در این زمینه نیز، میزان آمار آن‌ها به نسبت جمعیت در کرمانشاه بدون اغراق جزء بالاترین آمارها در جامعه علمی کشور می‌باشد. اما با این تفاسیر بازهم حال سوال اینجاست که چرا با وجود در اختیار داشتن  این شاخص‌های برتر توسعه و این زیر ساخت های عظیم انسانی، بایستی شاهد بالاترین ارقام آسیب‌های اجتماعی هم‌چون: بی‌کاری، فقر، طلاق، اعتیاد،مهاجرت نخبگان، نزاع‌ها، تعداد زیاد پرونده‌های حقوقی و کیفری، تکدی‌گری و…باشیم؟ قصد ما سیاه‌نمایی نیست کما این‌که در سطور پیشین به شایستگی‌ها و ظرفیت‌های کم نظیر در حوزه‌های گوناگون سخن راندیم، تنها هدف این است که با اشاره به این شاخص‌ها و تحلیل آن‌ها راه چاره بجوییم و تاملی عمیق در باب این کاستی‌ها داشته باشیم و این‌که نهایتا راه‌کارهایی ارائه دهیم.آن‌چه که حلقه‌ی مفقوده‌ی پاسخ سوال اساسی فوق است،بی‌گمان به رابطه‌ی دو سویه‌ی مردم و مسئولان بازمی‌گردد،به این مفهوم که با فراهم‌آمدن بسترهای رشد فرهنگی و اجتماعی وآگاهی و دانایی مردم بایستی در انتظار داشتن مسئولان و متولیان و وکیلانی مسئولیت پذیر،لایق،فهیم وکاردان باشیم،که جز این ، روند توسعه ناقص خواهد بود،گواه این سخن برگزاری چندین  دوره انتخابات مجلس و شورای اسلامی ونحوه‌ی انتخاب و عملکرد نمایندگان می‌باشد.نیک می‌دانیم که روند انتخاب نمایندگان و عملکرد آنها ، دست کم در دیار ما تفاوت بنیادینی با سایرین دارد و متاسفانه پیروزی یا شکست یک جناح یا گروه سیاسی یا کاندیدای خاصی تاثیری ملموس در تمامی جنبه‌های زندگی مردم و مسئولین داردآن‌چه که در میان صاحب نظران ما  وجه مشترک بوده، عدم شایسته‌سالاری و بی‌اعتنایی به نخبگان و فرهیختگان بوده و چیزی که بیش از هر چیز مشهود بوده توجه به گرایش‌های جناحی وقوم‌سالاری است. آنچنان که تبعات زندگی در این فضا برهیچ عقل آگاه و شعور منصف و اندیشه‌ی پاک و انسان دانایی پوشیده نیست،چرا که آثار و دستاوردهای عملکرد دوستان را می‌توان به وضوح در جای جای این دیار دید.یقینا"چشم پوشیدن بر واضحات و ندیدن دردها و آلام این مردم، خطایی نا بخشودنی و گناهی بزرگ است،آیا مهاجرت گسترده‌ی نخبگان و تحصیل‌کردگان و اساتید دانشگاهی از این شهر که هر کدام از آنان می‌تواند منشا تحول و آگاهی‌بخشی باشد،امری کوچک است که به آسانی از کنار آن بگذریم؟یقین داریم که شما هم با نگارنده‌ی این سطور هم عقیده هستید، که از میان همین جوانان مهجور و نخبه این شهرچه  کسانی در کشورهای مختلف و متمدن داریم که در سطوح بالای عالی به تحصیل و تدریس مشغولند ویا در کلان شهرهای کشورمان فرهیختگان، دانشمندان و هنرمندان و اساتیدی خبره و برجسته داریم که به علل مختلف مجبور به ترک شهر و دیار خود می‌شوند تا این‌که جامعه‌ی علمی و فرهنگی‌مان از وجود آنان محروم باشد.یا این‌که اشخاص و افرادی ارزشمند و شرافتمند و لایق وشایسته در جای جای این شهر و یا حتی روستاها و بخش‌های تابعه مشاهده می‌کنیم که به انحاء مختلف از خدمت‌گزاری و مسئولیت، دور نگاه داشته شده‌اند یا این‌که مهجور مانده‌اند.آیا وقت آن نرسیده که تلنگری بر اذهان خود بزنیم؟آیا زمان آن نرسیده که به خود آییم؟این روزها این جمله را زیاد می‌شنویم؛«آزموده را آزمودن خطاست.» که در بحث ها و مجادلات انتخاباتی رقبا بسیار به گوش می‌رسد. این سخن زیبا و حکیمانه به زعم این نوشتار می‌تواند راه‌گشا و چراغ راه ما باشد، چرا که دستاوردها و عملکرد کاندیداها به وضوح قابل مشاهده است، و آزمودن دوباره‌ی برخی از کسانی که سال‌هاست بر مسند نمایندگی و تصمیم گیری‌های کلان این دیار تکیه دارند و کارنامه‌ی مدیریتی و مسئولیت‌های آن‌ها بر کسی پوشیده نیست خطایی بس بزرگ است، لذا بر ماست که در آستانه‌ی این انتخاب جدید شاخص‌ها و فاکتورهای لازم شایستگی، تدبیر و علم و دانش ومردم‌گرایی و پاسخ‌گویی و نخبه‌گرایی وشایسته‌سالاری را مد نظر قرار دهیم،تا این‌که این بار نیز به راه خطا نرویم.و دیگر بار غبار تنگ‌نظری، قوم گری، سودگرایی، تحجر و منفعت طلبی،کوته‌فکری و تاریک اندیشی را از دل و جان بزداییم، با هم چراغی برافروزیم در این بیشه و راه روشن‌اندیشی، پاک‌بازی، مهرورزی، دانایی و آگاهی را در پیش گیریم، که گر جز این باشد بی‌گمان تاریخ برای ما تکرار خواهد شد وهمچنان روزگاربرما ودیارمان بر همین منوال  خواهدگذشت .آینده و پیشرفت از آن مردمی است که قدرشناس فرصت ها و  پاسدار دانایی و دانش خود باشند ، نه پیرو تملق گوی القاب و عناوین  ونه پیرو  جبهه گیری های کورکورانه قومی و قبیله ای و نژادی…والسلام علیکم و رحمه الله
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۳:۲۱
به اطلاع همشهریان عزیز می رساند کنفرانس خبری آقای حیدری طیب نماینده مردم شریف کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در خصوص بودجه سال 1392 ،امشب راس ساعت 19 از شبکه زاگرس پخش می گردد
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۲:۳۲
مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور در مورد اصلاحیه قانون انتخابات شوارهای شهر و روستا گفت : اصلاحیه این قانون بعد از ابلاغ ریاست جمهوری به وزارت کشور ضمانت اجرایی خواهد داشت .ˈحسن علی نوری ˈ روز پنج شنبه در گفت و گو با ایرنا با بیان اینکه قانون جدید شوارهای شهر و روستا هنوز از طرف رییس جمهوری ابلاغ نشده است ، تاکید کرد : وزارت کشور به طور مستقیم نمی تواند نسبت به اجرای قانون جدید اقدام کند و اجرای قانون جدید منوط به ابلاغ ریاست جمهوری است.در لایحه انتخابات شوراهای شهر و روستا که در مجلس شورای اسلامی تصویب و به شورای نگهبان ارسال شده ، بندی لحاظ شده است که پس از تصویب ، قانون را لازم الاجرا می کند .وی در پاسخ به این سووال که پس از ابلاغ این قانون به رییس جمهوری از طرف رییس مجلس شورای اسلامی و به استناد این بند آیا قانون جاری خواهد شد، گفت: مصوبات مجلس محترم است، اما ضمانت اجرای قوانین تصویب شده از طرف مجلس برای دستگاههای اجرایی ابلاغ رییس جمهوری بوده و تا زمانی که رییس جمهوری نسبت به ابلاغ اقدام نکند وزارت کشور ملزم به اجرای قانون قبلی است .مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور گفت: البته لازم به ذکر است که در صورت اتمام مهلت ثبت نام این قانون در این دوره از انتخابات اجرایی نخواهد شد. نوری گفت : طرح اصلاح قانون انتخابات شهر و روستا بر اساس ماده یک قانون مدنی پس از طی مراحل قانونی و پس از ابلاغ ریاست جمهوری ضمانت اجرایی خواهد داشت .به گفته این مقام مسوول در وزارت کشور، بر اساس ماده یک قانون مدنی مصوبات مجلس شورای اسلامی و نتیجه همه پرسی پس از طی مراحل قانونی به رییس جمهور ابلاغ می شود و رییس جمهور ملزم به ابلاغ آن ظرف مدت پنج روز به مجریان امر انتخابات و انتشار آن به روزنامه رسمی است .نوری خاطر نشان کرد: روزنامه رسمی نیز موظف است ظرف مدت 72 ساعت پس از ابلاغ نسبت به چاپ و انتشار این قانون اقدام کند .در تبصره یک این ماده آمده است که در صورت استنکاف رییس جمهوری از امضاء یا ابلاغ در مدت مذکور در این ماده به دستور رییس مجلس شورای اسلامی روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت 72 ساعت نسبت به چاپ و انتشار این قانون اقدام کند.در قانون جدید انتخابات شوراهای شهر و روستاها شرط مدرک تحصیلی برای اعضای سابق شوراهای شهر و روستا لحاظ نمی شود. همچنین بر اساس این قانون اعضای فعلی و سابق شوراهای اسلامی شهر و روستا برای نامزدی در دوره چهارم نیازی به ارائه مدرک تحصیلی نخواهند داشت.در این قانون نام شورای اسلامی شهر تهران به شورای اسلامی تهران، ری و تجریش اصلاح شده و در این محدوده واحد شهری فقط یک شورای اسلامی شهر تشکیل می شود.بر اساس این قانون اختلاف برداشت استانداری و شهرداری و شورای اسلامی شهر تهران و هیات های اجرایی و نظارت انتخابات درباره انتخابات شوراها در تهران و ری برطرف خواهد شد.همچنین در ماده 9 این قانون ابلاغی بر لازم الاجرا بودن قانون جدید از دوره چهارم تصریح شده است و این قانون از 27 فروردین یعنی زمان تصویب، اعتبار اجرایی دارد.در اجرای اصل 123 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران قانون اصلاح موادی از قانون تشکیلات، وظایف و انتخاب شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران که با عنوان طرح اصلاح مواد 26 و 73 قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور و انتخاب شهرداران با تصویب در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ 27 فروردین 1392 و تأیید شورای نگهبان، به رییس جمهوری اسلامی ابلاغ شد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۰:۴۳
روزنامه ایران به بزرگواری چون آیت‌الله مومن یکی از فقهای شورای نگهبان که چند روز پیش گفته بود اگر کسی بوی انحراف بدهد رد صلاحیت می‌شود،توهین کرد.عرش نیوز ؛ روزنامه ایران در ستون شیپورچی خود که عنوان «مشاوره انتخاباتی» داشت، نوشت: روشهای تشخیص انحراف چیست؟ ۱- بو کردن: انحراف بوی خاصی داره و اگه کسی بوی انحراف داد، سریعا ما رو خبر کنید. ۲‌- اگه دیدید یه نفر نه به سمت راست حرکت می‌کنه و نه به سمت چپ و دوست داره راه مستقیم رو بره، بدونید منحرفه!
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۰:۴۲
بی بی سی: «این میتینگ در حقیقت یک نمایش چند منظوره است و یک زور آزمایی عمومی و نمایش قدرتی ایست از سوی احمدی نژاد که پیام های متفاوتی را در بر دارد.»به گزارش گروه سیاسی«تیتریک»؛برگزاری همایش میلیاردی  با نام تقدیر از مسئولان و دست اندرکاران  سفرهای نوروزی در ورزشگاه صد هزار نفری آزادی که امروز درحال برگزاری است، ضمن اینکه انتقادات گسترده ای را از دلسوزان کشور به همراه داشته است، توجه رسانه های بیگانه از جمله بی بی سی فارسی  یعنی مشتری ثابت اوضاع داخلی ایران را نیز به خود جلب کرده است.این شبکه به عنوان ارگان رسمی دولت انگلیس، که این روزها توجه ویژه ای به تحرکات انتخاباتی جریانات سیاسی در داخل ایران دارد در گفت و گو با میهمان خود به بررسی علت برگزاری چنین همایشی از سوی دولت پرداخت.مجری بی بی سی با اشاره به سخنان روز گذشته آیت الله آملی لاریجانی، رئیس قوه قضاییه، که با هشدار نسبت به"سوءاستفاده" از امکانات دولتی در تبلیغات انتخاباتی گفته بود: "متاسفانه پاره‌ای اقدامات که با بودجه‌های دولتی به معنای اعم آن صورت می‌گیرد، رنگ و بوی انتخاباتی دارد." از نامور حقیقی پرسید: فکر می کنید چه اتفاقی افتاده است که آیت الله لاریجانی چنین هشداری داده است؟ که وی با اشاره به این میتینگ صد هزار نفری در "استادیو آزادی" پاسخ داد:«این میتینگ در حقیقت یک نمایش چند منظوره است و یک زور آزمایی عمومی و نمایش قدرتی ایست از سوی احمدی نژاد که پیام های متفاوتی را برای حاکمیت می فرستد.اول آنکه؛ احمدی نژاد در حقیقت دارد از منافع عمومی یک نمایش قدرتی را نشان می دهد تا بگوید هواداران زیادی در سطوح مختلف "بوروکراتیک" در ایران دارد.دوم اینکه؛ می خواهد نشان دهد که توانایی بسیج طرفداران خود را دارد و می خواهد در آستانه انتخابات یک روحیه مجدد به طرفداران خود بدهد.سوم اینکه؛ تیم احمدی نژاد با این اقدام از لحاظ خبری، فضای رسانه ای را بگونه ای بازسای کرده است که تبلیغات مثبت و منفی در مورد این میتینگ و همچنین اخبار مربوط به احتمال رد صلاحیت مشایی، مشکلات اقتصادی و ضعف های عمده ای که در مورد مدیریت آقای احمدی نژاد مطرح است را به حاشیه رانده است.»حقیقی در ادامه با اشاره به واکنش های احتمالی آقای احمدی نژاد در صورت رد صلاحیت مشایی گفت: «اگر واکنش آقای احمدی نژاد را در صورت رد صلاحیت مشایی، در مقابل شورای نگهبان در نظر بگیریم، این میتینگ می تواند حامل این پیام نیز باشد که اگر احمدی نژادبخواهد دست به اقدام انتحاری بزند، توانایی بسیج نیروها را دارد و اگر هم بخواهد مصالحه کند در حقیقت نشان می دهد که با این هواداران، در عین حال آماده مصالحه برای جلوگیری از دستگیری آقای مشایی ودیگر اعضای تیمش بعد از پایان ریاست جمهوریش هست.»وی همچین در پاسخ به این سوال که "دولت بارها اعلام کرده است که این همایش، با حضور اعضای دولت و اعضای خانواده کارمندان دولت برگزار خواهد شد و ربطی به مسئله انتخابات ندارد؟" گفت: «تقدیر از مسئولان سفرهای نوروزی در سال های گذشته مرسوم نبوده است، آنهم در چنین حد و اندازه ای. از این گذشته امسال از مسئولان سفرهای نوروزی تقدیر شده است. در حقیقت این همایش یک بهانه ایست که با نگاه به انتخابات صورت می گیرد.»حقیقی در پایان با اشاره به پیامدهای این همایش برای آقای مشایی و برگزار کنندگان آن گفت: «با توجه به اینکه هزینه های این مراسم از بودجه های دولتی مصرف می شود از جنبه قانونی می تواند برای برگزار کنندگان آن دردسر ساز باشد و از آن برای رد صلاحیت آقای مشایی استفاده شود چرا که از امکانات دولتی برای تبلیغات انتخاباتی وی هزینه شده است.»
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۱۰:۴۱
جشن موسوم به تقدیر از اعضای ستاد تسهیلات سفرهای کشور فردا در استادیوم یکصدهزارنفری آزادی تهران برگزار خواهد شد. مسئولان سازمان میراث فرهنگی برای برگزاری این گردهمایی، از شعار لبیک یا خامنه ای استفاده کرده اند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۴
پنجشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۱۱         موسوی خویینی‌ها ضمن انتقاد شدید از حضور رییس‌جمهور دوران اصلاحات د انتخابات، حملات گسترده‌ای را علیه وی ر این جلسه محفلی ترتیب داد که با واکنش سریع عناصری از حامیان فتنه مواجه شد.به گزارش خبرنگار احزاب باشگاه خبرنگاران؛ در جریان هفته جاری بود که خبری در برخی رسانه‌های مجازی منتشر شد که البته با سانسور و عدم پوشش خبری بسیاری از رسانه‌های منتسب به جریان اصلاح‌طلب و فتنه‌گران مواجه شد، "موسوی‌خویینی‌ها" پدرخوانده فتنه در یکی از جلسات محفلی اصلاح‌طلب‌ها با اشاره به زمزمه‌های کاندیداتوری "محمد خاتمی" در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد شدید از احتمال کاندیداتوری محمد خاتمی او را فاقد قابلیت‌های لازم برای کاندیداتوری و نمایندگی جریان حامی فتنه در انخابات عنوان کرده بود."موسوی خویینی‌ها" که از طریق اطرافیان و مطالعه فضای سیاسی اصلاح‌طلبان به این نتیجه رسیده بود که احتمال کاندیداتوری خاتمی در انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد ضمن انتقاد شدید از حضور رییس‌جمهور دوران اصلاحات در انتخابات، حملات گسترده‌ای را علیه وی در این جلسه محفلی ترتیب داد که با واکنش سریع عناصری از حامیان فتنه مواجه شد.بلافاصله پس از انتشار این اظهارات در برخی از سایت‌ها بود که تعدادی از عناصر فتنه از جمله نعیمی‌پور از عناصر جبهه مشارکت با شتاب به دیدار خویینی‌ها رفتند تا از صحبت‌های اخیر وی علیه خاتمی گله‌گذاری کنند.در ابتدای این دیدار مهمانان ضمن ابراز نارضایتی از سخنان پدرخوانده، این سخنان را باعث ایجاد جدایی و اختلاف میان اصلاح‌طلبان دانستند و در ادامه تذکر شدند که چنین صحبت‌هایی از سوی موسوی خویینی‌ها وحدت اصلاح‌طلبان را با چالش مواجه کرده و باعث ضعیف شدن جریان اصلاح‌ طلب در آستانه انتخابات می‌شود.بنابر اطلاعات کسب شده از سوی خبرنگار ما از این جلسه که محتویات آن نقل محافل اصلاح‌طلبانه است، موسوی خویینی‌ها بلافاصله پس از اتمام گله گذاری رفقای خود ضمن تاکید دوباره بر حرف‌های اخیر خود اعلام می‌کند "در خصوص خاتمی و اینکه وی فاقد قابلیت‌های لازم برای کاندیداتوری و نمایندگی اصلاح‌طلبان است واقعیت را گفته‌ام و باز هم روی گفته‌های خود تاکید می‌کنم. خاتمی قابلیت کاندیداتوری اصلاح‌طلبان را ندارد و نمی‌تواند جریان اصلاح‌طلب را نمایندگی کند، من حق دارم نظر خود را در این خصوص بیان کنم و به حرف‌های خود اصرار دارم و معتقدم که این واقعیتی انکارناپذیر است".خویینی‌هایی که در میان بهت و حیرت اعضای حاضر در این جلسه محفلی علیه خاتمی موضع گرفته بود در ادامه اینگونه می‌گوید که انتخاب خاتمی به عنوان یازدهمین رییس‌جمهور ایران با روح قانون اساسی همخوانی ندارد.گفتنی است پدرخوانده در انتهای این جلسه ضمن یادآوری یکی از پیام‌های خود به "آیت‌الله هاشمی" در خصوص کاندیداتوری وی در سال 84 گفت: "در سال 88 هم عین همین مطلب را به آقای هاشمی گفتم و نظر خود در خصوص عدم حضور وی در انتخابات را به او گوشزد کردم".
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۴
تکیه ی مدام سیاستمداران بر نگاه حزبی، حق نگری را با مخاطره ای جدی روبه رو کرده است. لزوم پیگیری و رفع معضلات این نوع تفکر ما را بر آن داشت تا از سرچشمه ای که مورد اجماع همگان است به آسیب شناسی این مهم بپردازیم.تاثیرگذاری احزاب و جناح ها در فعل و انفعالات سیاسی کشور، حساسیت ها را نسبت به مواضع و عملکرد این گروه ها بالا برده است.اساسنامه های متفاوت و نگرش های مختلف به مسائل راهبردی در امر مدیریت کلان کشور و تنوع در ایدئولوژی و تفکر چهره های شاخص این جریانات و دعواهایی که از قِبَلِ این مسائل گریبان همه ی دست اندرکاران امور سیاسی و مملکت داری را میگیرد، می رود تا کشور را به سمت پرتگاهی سوق دهد که جدیترین آسیب آن متوجه مردمی است که هیچ نقشی در این زد و خورد ها ندارند.حال از نگاه رهبر فرزانه ی انقلاب، باید ها و نباید های این جریانات و آسیب شناسیِ عملکرد ها و نقاط قوت و ضعف آنها را در ادامه از نظر می گذرانیم:دشمن اصلى ما، جناح مقابل ماست!بعضى از افرادجناحهاى مختلف گفته بودند که امروز دشمن اصلى ما، جناح مقابل ماست! خطاى بزرگى در جامعه است که در مجموعه‌اى که همه معتقد به اسلام و انقلاب و نظام اسلامى‌اند، یک جناح، دشمن اصلى خود را جناح مقابل بداند. این خیلى تأسّفبار است. اگر این حرف قائم به ذهن یک نفر یا ده نفر یا صد نفر باشد، آدم مى‌گوید به جهنّم! بگذار آن‌طور خیال کنند؛ اما اگر این به‌صورت یک فرهنگ درآید و در ذهن مجموعه‌اى از مردم جا بگیرد، چیز خیلى خطرناکى خواهد شد. لذاست که بایستى روى دشمن اصلى متمرکز شد.(15/11/81)شیطان اکبر آمریکاستبعضىها نقطهى درگیرى را اشتباه میکنند؛ خمپاره و توپخانهى خودشان را آتش میکنند به سمت یک نقطهاى که آنجا دشمن نیست، آنجا دوست است. بعضىها رقیب انتخاباتى خودشان را «شیطان اکبر» به حساب مىآورند! شیطان اکبر آمریکاست، شیطان اکبر صهیونیسم است؛ رقیب جناحى که شیطان اکبر نیست، رقیب انتخاباتى که شیطان اکبر نیست.( 24/7/91)یک قدم شما بردارید، یک قدم هم او بردارد.الان انتخابات در پیش است. جناحهاى مختلف بنشینند با یکدیگر همفکرى و تبادل نظر و کار مشترک کنند و به هم نزدیک شوند؛ مگر نمى‌شود؟ اتحاد و نزدیک شدن به هم، تنازل لازم دارد. نمى‌شود که ما همان جاى خودمان بایستیم، دیگرى هم همان جاى خودش بایستد، و بعد بگوییم که به یکدیگر نزدیک بشویم. نزدیکى به این است که یک قدم شما بردارید، یک قدم هم او بردارد.(23/5/70)فرقى نمى‌کند که کاندیداى چه گروهى مطرح باشد.هیچ مسؤولى از مسؤولان، به‌هیچ‌ وجه نباید اجازه بدهد که برداشتهاى خطى، برداشتهاى جناحى و گرایشهاى گروهى، اندکى در این کار [] تأثیر بگذارد. این کار باید ان‌شاءاللَّه سالم و خالص و بدون اندکى خدشه انجام بگیرد؛ این است که مردم را دلگرم خواهد کرد. واقعاً فرقى نمى‌کند که کاندیداى چه گروهى مطرح باشد. (27/9/1370)دو جناح، یعنى دو بال یک پرندهدو جناح، یعنى دو بال یک پرنده. اگر هر دو بال یک پرنده خوب حرکت کند، پرنده بالا و پیش خواهد رفت. کسانى که پایبند به ارزشهایند، اگر این پایبندى را خوب حفظ کنند - البته به تحوّل هم بى‌اعتنا نباشند - کسانى هم که پایبند و دلبسته تحوّل و پیشرفت و روبه جلو رفتن و تغییر و تبدیلند، اگر این را حفظ کنند - البته به ارزشها هم توجّه داشته باشند - جامعه از هر دو سود خواهد برد و هر دو جناح به نفع جامعه عمل خواهند کرد و در واقع انقلاب را تکمیل مى‌کنند و پیشرفت را در سایه ارزشها تحقّق مى‌بخشند و مى‌توانند خوب باشند...... جناحهایى که من عرض کردم - که بعضى بیشتر به ارزشها توجّه مى‌کنند، بعضى به تحوّل و پیشرفت توجّه مى‌کنند - همدیگر را کمتر تحمّل مى‌کنند! اگر همدیگر را بیشتر از آنچه که امروز تحمّل مى‌کنند، تحمّل کنند، وجود دو جناح نه فقط مضر نیست، بلکه مفید هم هست. مى‌توانند به هم کمک کنند و مکمّل یکدیگر باشند.... خطرهایى در این‌جا وجود دارد. مهم این است که به خطرها توجّه شود. هر دو طرف قضیه را خطرهایى تهدید مى‌کند. آنهایى که به ارزشها توجّه مى‌کنند و تحوّل و تغییر و پیشرفت را ندیده مى‌گیرند، خطر تحجر تهدیدشان مى‌کند؛ باید مراقب باشند. آنهایى که به تحوّل و تغییر توجّه مى‌کنند و ارزشها را در درجه اول قرار نمى‌دهند، خطر انحراف برایشان وجود دارد؛ اینها هم باید مراقب باشند.(23/2/79)بنده حزب و شخصیت نمى‌شناسم(اما) این جناحها و خطوط و احزاب هم از نظر بنده اعتبارى ندارند. بعضى خودشان که کشمکش مى‌کنند هیچ، سعى مى‌کنند که رهبرى و دستگاههاى نظام را هم وانمود کنند که در دعواهاى جناحى و خطّىِ اینها واردند! این مطلب درست نیست. بنده حزب و شخصیت نمى‌شناسم؛ بنده این را مى‌شناسم که کسى که مى‌آید (برای مجلس و ریاست جمهوری) ، باید با تقوا باشد.» (18/10/82) جناح راست، جناح چپمتأسفانه حرف جناح و خطّ و خطوط، بیش از اندازه همه‌گیر شده است. البته یک مقدارش بد نیست؛ نمکى است در مجموعه نظام! به قول خودشان،  جناح راست، جناح چپ؛ افتخار هم مى‌کنند. بنده از این اسمها - راست و چپ و امثال اینها - هیچ خوشم نمى‌آید. وقتى خیلى همه شؤون زندگى را بگیرد، حقیقتاً دیگر کسل کننده و زننده مى‌شود. نبایستى روى این جناح و این‌طور چیزها خیلى تکیه کرد.(12/6/77)تجربه کردیم که این‌طورى نیست این‌که جماعت و حزب و گروه و دسته‌ى خاصى را انتخاب کنید و اینها بشوند محور تصمیم‌گیرى و محور کار و طبعاً محور خیرات، خیلى خوش‌خیالى است؛ این‌که آدم خیال کند جماعت خاصى محور تصمیم‌گیرى‌اند، کارها را آنها مى‌کنند، انتصاب‌ها را آنها مى‌کنند؛ اما وقتى نوبت تقسیم غنایم مى‌شود، خودشان را زاهدانه کنار مى‌کشند و مى‌گویند نخیر، بروید بدهید به مردم، دیدیم و تجربه کردیم که این‌طورى نیست.(
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۳
هم اندیشی : آقای ضرغامی رئیس سازمان صداوسیما دو هفته پیش جلسه‌ای را با حضور ۱۴ کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری در دفتر خود ترتیب داد که انتشار خبر این دیدار، واکنش‌های متفاوتی را بدنبال داشت.به گزارش   هم اندیشی  ، جلسه آقای ضرغامی با ۱۴ کاندیدا در برداشت‌های اولیه این ظنّ را ایجاد کرد که رئیس صداوسیما برای برگزاری این جلسه با نهادهای مسئول هماهنگی‌هایی را انجام داده است. با این حال، تذکر سخنگوی شورای نگهبان به خودداری صداوسیما از تبلیغات غیر قانونی برای کاندیداها و همچنین تذکر جدی شورای نظارت بر سازمان صداوسیما که از سوی حجت الاسلام و المسلمین رئیسی به ضرغامی ابلاغ شد و همچنین اخبار رسیده به خبرنگار بولتن حاکی‌ست که رئیس صداوسیما برای برگزاری این جلسه با هیچ‌یک از نهادهای مسئول و متولی هماهنگی نکرده بوده و این اقدام کاملاً خودسرانه بوده است. همچنین در این جلسه از میان بیش از ۳۰ نفر که احتمال کاندیداتوری آن‌ها وجود دارد، تنها ۱۴ نفر دعوت شده بودند، آن‌هم در حالی‌که شورای نگهبان هنوز در مورد صلاحیت کاندیداها نظر نداده و برخی رسانه‌ها از این اقدام ضرغامی با کنایه تعبیر کردند که وی برای خود شأن شورای نگهبانی نیز قائل شده است. جزئیات رسیده از این جلسه نیز حاکی‌ست که از تمام کاندیداهای دعوت شده از بدو ورود به ساختمان محل استقرار رئیس سازمان صداوسیما تا دفتر محل برگزاری و دیده‌بوسی با آقای ضرغامی و سایر حاضران تصویربرداری شده است. در این جلسه، یکی از کاندیداها گلایه می‌کند که چرا صداوسیما اخبار مربوط به او را پوشش محدودی می‌دهد و دیگری با گلایه بیشتری می‌گوید، باز هم اخبار تو را بصورت محدود پوشش می‌دهند اما اخبار من را که اصلاً پوشش نمی‌دهند. همچنین یکی از اعضای ائتلاف سه گانه نیز در اواسط جلسه، از محل خارج می‌شود. از نکات جالب دیگر این جلسه نشستن آقای ضرغامی در رأس بود و در تصاویر بویژه با نشان دادن یادداشت برداری برخی حاضران در زمان سخنرانی رئیس صداوسیما، بنحوی تداعی می‌شد که گویا کاندیداها همانند مدیران زیر دست آقای ضرغامی در حال رهنمود گرفتن هستند که این مسئله نیز مغایر شأن کاندیداها بویژه برخی چهره‌های برجسته حاضر در جلسه بود. البته برخی اخبار حاکی‌ست که احتمال کاندیداتوری شخص آقای ضرغامی نیز هنوز بطور کامل منتفی نیست.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۱
نماینده مجلس هشتم گفت: معتقدیم که آقای هاشمی رفسنجانی فعلاً درحال رصد کردن اوضاع برای نامزدی و یا عدم کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری است.به گزارش جهان، داریوش قنبری نماینده مجلس هشتم و از چهره‌های اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با فارس، در مورد دیدار چندی از نمایندگان مجلس هشتم با آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: نمایندگان درباره حضور هاشمی رفسنجانی در انتخابات و ضرورت کاندیداتوری ایشان سؤالاتی را از رئیس مجمع داشتند ولی آقای هاشمی صراحتاً پاسخی ندادند.وی افزود: معتقدیم که آقای هاشمی رفسنجانی فعلاً درحال رصد کردن اوضاع برای کاندیداتوری یا عدم کاندیداتوری در یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری است.قنبری در ادامه تصریح کرد: نمایندگان مجلس هشتم از هاشمی رفسنجانی خواستند که یا خودشان کاندیدا شود یا از آقای خاتمی بخواهند نامزد شود که آقای هاشمی گفت بهتر است با خود آقای خاتمی در این‌باره صحبت کنید.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۱
فضای کشور را عاطفی خواهم کرد / توهین و تخریب مشی انسان های قدرت طلب است / گفتند اگر احمدی نژاد سرکار بیاید، بحران سازی می کند / اگر یک درصد بودجه صرف جویی شود، مشکل جوانان 5 ساله رفع خواهد شد / مجلس خانه ملت و فریادگر خواسته مردم است / سیاست تنش زدایی را در حوزه خارجی پیگیر هستیم به گزارش زندگی، مروری بر مواضع و اظهارات محمود احمدی نژاد در جریان تبلیغات نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال 84، اختلاف و تضاد آشکار آن را با اعمال و رفتار دولت در طول هشت سال گذشته نشان می دهد.در ادامه به برخی از مواضع احمدی نژاد در سال 84 مروری خواهیم داشت.سیاست تنش زدایی را در حوزه خارجی پیگیر هستیم / توهین و تخریب مشی انسان های قدرت طلب استمحمود احمدی نژاد پس از ثبت نام در دور نخست انتخابات نهمین دوره ریاست جمهوری در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنان پاسخ داد. وی تاکید کرد: خروج از انفعال در سیاست خارجی و روابط بین المللی، پیگیری سیاست تنش زدایی با محوریت حفظ و گسترش منافع ملت در برنامه های سیاست خارجی دولت تحول‌خواه قرار دارد. احمدی نژاد ابراز داشت: من تاکنون درباره افراد، احزاب و گروه ها و مسائل حاشیه ای انتخابات هیچ اظهار نظری نکرده ام و آنچه تاکنون نوشته اند نظرات نویسندگان بوده است.  احزاب و گروه ها باید راه را برای حضور حداکثری مردم فراهم کنند. شهردار وقت تهران همچنین ابراز داشت: توهین و تخریب دیگران مشی انسان های قدرت طلب است، همه باید خودشان را تبلیغ کنند چرا که در این عرصه برد و باخت مطرح نیست بلکه هر کسی که در برگزاری انتخابات پرشور و مردمی تلاش کند برنده است. وی در خصوص سوالی مبنی بر همکاری اش با نیروهای امنیتی خاطرنشان کرد: این مسائل که مطرح می‌شود پایه و بنیادی ندارد. برخی تهمت می‌زنند و از آن شخص پاسخ می خواهند در صورتی که هر کس تهمت می زند باید مدرک ارائه کند. پذیرش این گونه فضاها حقوق فردی را پایمال می‌کند. گفتند اگر احمدی نژاد سرکار بیاید، بحران سازی می کند / اگر یک درصد بودجه صرف جویی شود، مشکل جوانان 5 ساله رفع خواهد شد همچنین محمود احمدی نژاد در جریان تبلیغات نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در تالار شهید چمران دانشکده فنی دانشگاه تهران در جمع دانشجویان این دانشگاه سخنرانی کرد.وی در این سخنرانی ابراز داشت:  یکسری هنگامی که من نامزد شدم اعلام کردند که اگر احمدی نژاد بر سر کار بیاید بحران سازی می‌کند. که این حرف به هیچ وجه صحیح نیست. از وی همچنین در خصوص چگونگی بازستانی حقوق ملت از آنهایی که آن را در اختیار گرفته‌اند و همچنین در خصوص کنار گذاشتن مدیران نالایق سوال شد. این نامزد انتخاباتی گفت: اجرای عدالت جزء سخت ترین کارهاست. ما برای اجرای عدالت باید مدیرانی داشته باشیم که عدالت باور باشند. کسی باشد که برای خدمت به مردم آمده است. در نتیجه هر کدام از مدیران فعلی‌ که با این معیار همخوانی داشته باشند، ما مخلصشان هستیم و هر کدام هم که نباشند باید جابجا شوند. شهردار وقت تهران ابراز داشت: بودجه کشور در سال جاری 158 هزار میلیارد تومان بوده است که اگر یک درصد این بودجه را صرفه‌جویی کرده و سپس آن را برای حل مشکلات جوانان اختصاص دهیم تا 5 سال مشکلات جوانان برطرف می‌شود. مجلس خانه ملت و فریادگر خواسته مردم است /  وقتی دو میلیون بی کار داریم چگونه می توانیم حرف فرهنگی بزنیم؟علاوه بر این در جریان تبلیغات دور دوم انتخابات ریاست جمهوری سال 84، محمود احمدی نژاد که به دعوت جمعی از نمایندگان در مجلس حضور یافته بود، در دیدار و گفتگو با بیش از یکصد و پنجاه نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی حاضر شد.وی در این دیدار ابراز داشت: پیام مردم در انتخابات فریاد بلند علیه بخشی از مدیریت جامعه بود که یک حلقه از جامعه را شکل داده‌اند و با سیاست‌های غلط اقتصادی اقدامات خود را انجام می‌دهند و حلقه خود را کاملاً به روی فریاد مردم بسته‌اند.  مردم با این شیوه مدیریت پرخرج در کشور مخالف هستند.احمدی نژاد گفت: مجلس حقیقتاً خانه ملت است و مجلس محترم با عملکرد خود موجب امیدواری فراوانی در بین ملت شد و اگرچه زحمات فراوانی کشیده شدند، اما هنوز این کارها در پاسخگویی به مطالبات حقیقی مردم کافی نبوده است. اکنون نیازمند برنامه تحول و چند تصمیم بزرگ و تغییر رویکرد در کشور هستیم تا انقلاب را به جلو ببریم که این بدون همراهی و هماهنگی قوه مقننه و دستگاه اجرایی ممکن پذیر نیست. احمدی نژاد با تاکید بر اینکه مجلس زنده و بالنده، فریادگر خاسته مردم است، ‌مجلس، برادر، همراه، ناصح مشوق و بهترین مشاور دستگاه اجرایی است و اگر رابطه صمیمانه با دولت ایجاد کند به هدف‌های خوبی دست می‌یابیم. وی افزود: نیازهای جامعه را تامین عدالت و ریشه‌کنی فقر در کشور می‌دانم، چرا که وقتی بی عدالتی در کشور وجود دارد و بیش از 2 میلیون بیکار در کشور داریم چگونه می‌توانیم حرف فرهنگی بزنیم. فضای کشور را عاطفی خواهم کرد / شهردار تهران را به دولت دعوت می کنم احمدی نژاد تصریح کرد: در انتخاب خود مبنای اصولی و ارزش‌های انقلابی را در نظر خواهم گرفت و مدیران پاک، شجاع،‌ متخصص، کارآمد و همراه مردمرا برمی‌گزینم و مطمئن هستم در ایران از این نیروها بسیار وجود دارد. کاندیدای وقت مرحله دوم نهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد:  اگر ماموریت دولت بر عهده من باشد شهردار تهران را به دولت دعوت می‌کنم. در دولت باید نهادهای اصیل فرهنگی مورد حمایت قرار بگیرد و مطمئناً برای تشکیل کابینه خود با مجلس مشورت خواهم کرد.وی گفت: در صورت تشکیل دولت توسط بنده فضای کشور را دوستانه و عاطفی خواهم کرد و کرامات انسانی را حفظ نموده و تمام انرژی خود را برای ساختن ایران عزیز صرف خواهم کرد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۰
حسن روحانی کاندیدایی است که نه برای اصلاح طلبان جذابیت دارد و نه اصولگرایان سنگش را به سینه می زنند.به گزارش عصر امروز "سلام ما بر ایران، ایرانی که امروز چهره اش غبار آلود است. سلام ما بر اسلام و انقلابی که از نام این انقلاب عده ای سو استفاده کرده اند و شعارهای بی محتوا و بد اخلاقی را پای انقلاب نوشتند و سلام ما بر آن قد خمیده که نمی دانم نامش چیست و خود می گوید نامش آزادی است. سلام من بر انقلاب اسلامی و ایران عزیز و ملت ایران" سخنرانی آتشینی که ناطقش امیدوار است رای هواداران اصلاحات را به سوی او سرازیر کند، در صورت عدم کاندیداتوری هاشمی و خاتمی، حسن روحانی را می توان جدی ترین رقیب اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری دانست. اینک و تنها هشت هفته مانده به انتخابات ریاست جمهوری یازدهم براساس برخی اخبار و اطلاعات رسیده نامزدی هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی در انتخابات پیش رو منتفی شده و حسن روحانی رایزنی های فشرده ای را با هر دو شخصیت سیاسی کشور آغاز کرده تا بلکه بتواند حمایت آنان برای شرکت در انتخابات را کسب کند. روحانی به خوبی می داند بدون حمایت هاشمی و خاتمی حتی با سخنرانی های پرشور هم نمی تواند انتظار پیروزی در انتخابات را داشته باشد. مردی که زمانی سکان مذاکرات هسته ای ایران در دستان او بود بعدها توسط رقبای اصولگرایش به تسامح و امتیاز دهی به طرف غربی محکوم شد. این محکومیت تا جایی ادامه یافت که روحانی مجبور شد کتاب خاطرات هسته ای خود را با نام امنیت ملی و دیپلماسی هسته ای روانه بازار کند و اکنون منتظر است تا با شدت گرفتن انتقادات علیه سیاست خارجی محمود احمدی نژاد، به تبلیغ روش مصالحه جویانه اش به عنوان سیاستی موفق بپردازد. حمایت هاشمی و خاتمی از روحانی می تواند نقطه امیدی برای او در انتخابات پیش رو باشد و شاید تنها نقطه امید، اما راه به همین اندازه هم برای شیخ دیپلمات آسان نیست. در انتخابات ریاست جمهوری امسال به احتمال زیاد سعید جلیلی و علی اکبر ولایتی نیز حضور خواهند داشت، سه نامزد از یک خواستگاه یعنی دفاع از دیپلماسی برتر و انتقاد از دیپلماسی دوران محمود احمدی نژاد برای برون رفت از مشکلات کشور، رقابتی که با وجود این دو رقیب سرسخت روحانی قطعاً دست بالا را نخواهد داشت زیرا در این صورت او دیگر چه حرف تازه ای خواهد داشت تا در مناظره های انتخاباتی مطرح کند. مشکل اساسی روحانی اما به همین جا ختم نمی شود، شیخ را به واقع نه اصلاح طلبان اصالح طلب می دانند و نه اصولگرایان اصولگرایش خطاب می کنند. زیستن در میان دو جریان سیاسی کشور اگر چه برای مدتی روحانی را از گزندگی رسانه های هر دو جریان در امان داشت اما اینک او باید تاوان تلاش برای نزدیکی به هر دو جناح را یکباره و در انتخابات ریاست جمهوری بدهد. علی اکبر ولایتی و سعید جلیلی هر یک با تکیه بر پایگاه رای اجتماعی خود یعنی جبهه متحد اصولگرایی و جبهه پایداری پای در رقابت انتخاباتی می گذارند، این دو جبهه پیش از این در انتخابات مجلس نهم وزن خود را سنجیده اند و اینبار با دیدی روشن تر وارد فضای رقابت ها خواهند شد، برتری که روحانی فاقد آن است چرا که مدتی است از سوی هیچ جریانی در انتخابات شرکت نکرده و وزن خود را در میان توده های مردم نمی داند. "شیخ دیپلمات" اکنون امیدوار است این انتخابات را به عنوان یکی از بزرگترین ریسک های زندگی سیاسی خود با پیروزی به اتمام برساند البته به شرط انکه پیش از رقابت ها بتواند حمایت تمام و کمال هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی را برای خود بدست بیاورد امیدواری که روز به روز کمرنگ تر می شود. علیرضا محجوب نماینده مجلس و از چهره های نزدیک به هاشمی رفسنجانی درباره حمایت هاشمی از روحانی می گوید: " آقای حسن روحانی خودشان احساس تکلیف کردند و وارد میدان شده اند بنابراین آقای هاشمی هیچ وظیفه ای به ایشان و هیچ شخص دیگری محول نکرده است" هر چند دوتن فرزندان هاشمی در میتینگ های انتخاباتی روحانی حاضر شده اند اما روحانی نمی تواند این موضوع را به حمایت شخص هاشمی از خود تعبیر کند. در نهایت به نظر می رسد نداشتن سبد رای مشخص در این انتخابات گریبان "شیخ دیپلمات" را بگیرد و او را از رفتن به پاستور بازدارد، زیرا همانطور که پیش از این نیز گفته شد حسن روحانی کاندیدایی است که نه برای اصلاح طلبان جذابیت دارد و نه اصولگرایان سنگش را به سینه می زنند، شعار مستقل بودن در انتخابات هم این روزها جنس مستعملی است که در بسیاری از دکان ها می توان یافت و به واقع کسی را ترغیب به رای داده نمی کند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۳۰
شهردار تهران صبح امروز با آیت‌الله امینی امام جمعه قم دیدار و گفت‌وگو کرد.به گزارش "ندای انقلاب" به نقل از فارس، محمدباقر قالیباف که از روز گذشته برای دیدار با مراجع تقلید به قم سفر کرده است، صبح امروز با حضور در دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری با آیت‌الله امینی دیدار کرد.وی که یکی از کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری به حساب می‌آید، عصر دیروز با آیت‌الله علوی گرگانی، آیت‌الله نوری همدانی و آیت‌الله مکارم شیرازی دیدار کرده بود.تمام این دیدارها بدون حضور خبرنگاران برگزار شده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۲۹
هم اندیشی : حتی برخی اصلاح طلبان هم نامزدی خاتمی را به منزله مقابله با نظام می دانند. او همچنین یقین دارد که رد صلاحیت خواهد شد و به همین دلیل هم نمی آید.به گزارش   هم اندیشی  به نقل از کیهان، این تحلیل را وبسایت رادیو زمانه منتشر کرد. اکبر گنجی با طرح این سؤال که چرا خاتمی نمی آید نوشت حسن روحانی و علی یونسی گفته اند که خاتمی قطعاً کاندیدا نخواهد شد. چرا؟ خاتمی بارها این مدعا را تکرار کرده که دنبال مقابله و براندازی جمهوری اسلامی نیست. به گفته عباس عبدی و احمد پورنجاتی، کاندیداتوری خاتمی به منزله مقابله با نظام به شمار خواهد رفت. از این رو، این دو مخالف نامزدی خاتمی هستند. وی با اشاره به یقینی بودن رد صلاحیت خاتمی توسط شورای نگهبان نوشت: خاتمی به دنبال طرد شدن از سوی جمهوری اسلامی نیست. حتمی بودن تأیید صلاحیت وی توسط شورای نگهبان شرط لازم کاندیداتوری اوست. پورنجاتی در این باره گفته است «اگر آقای خاتمی را شورای نگهبان رد صلاحیت کند هزینه زیادی داده ایم. شخص خود آقای خاتمی بارها در جمع مشاورانش گفته هرگز حاضر به نامزدی در انتخابات ۹۲ نیست تا تضمینی در مورد تأیید صلاحیتش نداشته باشد... خاتمی می گوید حسین شریعتمداری علیه من می نویسد ولی من نمی خواهم از یک نهاد رسمی نظام مهر عدم صلاحیت بگیرم... پیش بینی ام این است که خاتمی نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ نمی شود. در واقع آقای خاتمی با تحلیل در انتخابات سال ۹۲ نامزد نمی شود.» رادیو زمانه می افزاید: بسیاری از اصول گرایان بارها گفته اند که خاتمی قطعاً رد صلاحیت خواهد شد. خاتمی اگر بخواهد حملات بی امان شریعتمداری را نادیده بگیرد، تکرار همان مدعیات توسط وزیر اطلاعات ابقا شده با حکم حکومتی آیت الله خامنه ای را نمی تواند نشنیده بگیرد. حیدر مصلحی در ۹۱/۱۲/۱۷ درباره خاتمی گفت «این حضور در صحنه چگونه امکان پذیر است وقتی که به طور مثال یکی از این افراد که همه شبکه های ضد انقلاب در داخل و خارج به دنبال کاندیداتوری وی هستند، بدهی های زیادی به ملت ایران دارد و صرف سوابق مسئولیت وی در گذشته نمی تواند پرونده گذشته وی را به دست فراموشی بسپارد. اردوگاه و تیم این فرد چگونه سخن از فقدان انتخابات آزاد به میان می آورند در حالی که ۸ سال صدارت دوم خردادی ها بر مبنای همین انتخابات صورت پذیرفته است، ای کاش امکان انتشار اسنادی مربوط به همین افراد از جلسه خصوصی شان وجود داشت که در این جلسه جسارت هایشان به ساحت امام راحل و سخره گرفتن اصل ولایت فقیه توسط همین فرد برملا می شد که در جلسه می گوید امام هم تحت فشار مقوله ولایت فقیه را قبول کرد. این افراد چگونه می توانند به خود اجازه دهند ضربه هایی که در فتنه ۸۸ به مردم و انقلاب زدند و باعث خسران بسیار شده اند را فراموش کرده و به دنبال کاندیداتوری هم باشند. بی بی سی با چه توجیهی برای این فرد رپرتاژ می رود؟». رادیو زمانه همچنین با طرح این پرسش که با وجود ادعای تقلب و مهندسی انتخابات چگونه می توان از انتخابات سخن گفت، به احتمال قوی ناکامی اصلاح طلبان اشاره می کند و از قول پورنجاتی می نویسد: حالا فرض کنید آقای خاتمی تأیید شد و ۱۲-۱۰ میلیون رأی برای آقای خاتمی اعلام و در نهایت یک نفر دیگر به عنوان رئیس جمهوری معرفی شد. آن وقت لابد ما اصلاح طلبان باید کماکان بزنیم بر سر خودمان و بگوییم آرای ما را دزدیدند و جابجا کردند و شعار بدهیم رأی ما را پس بده.»
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۶:۲۸

 

محمد ماهیدشتی

تحصیلات: دانشجوی دکتری اقتصاد
شغل: مدرس دانشگاه و پژوهشگر و مشاور اقتصادیعلی اکرمی

تحصیلات: دکتری عمران-ژئوتکنیک
شغل: مدرس دانشگاه، کارشناس دادگستری و مشاور عمرانیفرزاد سهیلی

تحصیلات: کارشناس ارشد علوم ارتباطات اجتماعی
شغل: مدرس دانشگاه، روزنامه‌نگارحسین رشیدی کرم‌بستی

تحصیلات: دانشجوی دکتری حقوق بین‌الملل خصوصی
شغل: حقوقدان و کارشناس دادگستری
هوشنگ رهنمامتین (ماهیدشتی)

تحصیلات: کارشناس جغرافیای سیاسی
آخرین پست سازمانی: کارشناس ارشد نظارت و ارزیابی امور فرهنگیامیر همتیان

تحصیلات: دانشجوی دکتری مهندسی کشاورزی-مکانیزاسیون
شغل: مدرس دانشگاه

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۱:۳۰

 

طی حکمی از سوی آقای صیامی رئیس ستاد مردمی دکتر قالیباف آقایسیدرامین موذنی بعنوان رئیس ستاد مردمی دکتر قالیباف کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمانشاه منصوب شد.

 

گفتنی است که آقای موذنی دبیر جامعه حامیان ولایت استان کرمانشاه نیز می باشد.

 

 

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ فروردين ۹۲ ، ۰۱:۲۶