کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin
کارمیسین از نامهای قدیمی شهر کرمانشاه است.
در این وبلاگ اخبار مربوط به استان کرمانشاه با اولویت شهر کرمانشاه و همچنین اخبار مهم مربوط به خبرگزاری ها و وبلاگ ها و وبسایت های استانی و فرا استانی درج خواهد گردید.
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات

۱۲۲ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۳ ثبت شده است

قوچانی: من فرزند انقلابم / احمدی نژاد و حامیانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند و روحانیت ستیزند/ استثنائا از مواضع فیروزآبادی خوشحال شدم / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد / طرفداری احمدی نژاد از تسخیر سفارت شوروی دروغ بزرگ است
قوچانی: من فرزند انقلابم / احمدی نژاد و حامیانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند و روحانیت ستیزند/ استثنائا از مواضع فیروزآبادی خوشحال شدم / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد / طرفداری احمدی نژاد از تسخیر سفارت شوروی دروغ بزرگ است  دولت بهار: محمد قوچانی به همراه همسرش مریم باقی در محل مناظره حاضر و برنامه نیز توسط کانون جوانان حزب اسلامی کار تدارک دیده شده بود. عبدالرضا داوری و محمد قوچانی پیش از آغاز مناظره دقایقی به گفت و گو پرداختند.داوری در این فرصت از محمد قوچانی و همکارانش در نشریات آسمان و صدا به دلیل رعایت امانت در انتشار یادداشت های و مطالب ارسالی تشکر کرد. محمد قوچانی نیز در پاسخ ابراز امیدواری کرد که همه رسانه های ایرانی به قواعد حرفه ای پایبند باشد.
  

به گزارش خبرنگار دولت بهار مناظره دکتر عبدالرضا داوری از تئوریسین های جریان حامی دکتر احمدی نژاد و محمد قوچانی روزنامه نگار برجسته اصلاح طلب روز سه شنبه در محل حزب اسلامی کار برگزار شد.

محمد قوچانی به همراه همسرش مریم باقی در محل مناظره حاضر و برنامه نیز توسط کانون جوانان حزب اسلامی کار تدارک دیده شده بود. عبدالرضا داوری و محمد قوچانی پیش از آغاز مناظره دقایقی به گفت و گو پرداختند. داوری در این فرصت از محمد قوچانی و همکارانش در نشریات آسمان و صدا به دلیل رعایت امانت در انتشار یادداشت های و مطالب ارسالی تشکر کرد. محمد قوچانی نیز در پاسخ ابراز امیدواری کرد که همه رسانه های ایرانی به قواعد حرفه ای پایبند باشد. وی به داوری گفت که دیدگاه ها و یادداشت های او را همواره پیگیری می کند. قوچانی سپس درباره ماهنامه بررسی های اقتصادی عبدالرضا داوری و نیز مجتمع رسانه ای هما سوالاتی را مطرح کرد و داوری نیز به ارائه توضیح پرداخت. قوچانی از انتشار ماهنامه بررسی های اقتصادی ابراز خوشحالی و آن را به نفع فضای رسانه ای کشور ارزیابی کرد.

بخش اول مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: برای اولین بار از سخنان فیروزآبادی خوشحال شدم / داوری: پیدایش رسانه های امنیتی واکنشی بود به رسانه های الیگارشیک

قوچانی: متاسفانه جریان احمدی نژاد رسانه ندارد
مجری مراسم در آغاز سخنانش به معرفی کانون جوانان حزب اسلامی کار پرداخت و هدف اصلی این کانون را حفظ هویت اصلاح طلبی برآمده از دوم خرداد 1376 عنوان کرد.

محمد قوچانی در آغاز سخنانش ضمن تشکر از ترتیب دادن این مناظره به تمجید از فعالیت های کانون جوانان حزب اسلامی کار پرداخت. وی با ابراز تاسف از اینکه جریان حامی دکتر احمدی نژاد فاقد رسانه و تریبون های لازم است، گفت: متاسفانه افراد تا زمانی که در قدرت حضور دارند به رسانه های دولتی دلخوش هستند و به فکر فردا نیستند. این مساله درباره همه روسای جمهور یعنی هاشمی رفسنجانی، سید محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد صدق می کند. متاسفانه جریانی که امروز صدا و سیما را در اختیار دارد نیز تصور می کند این تریبون تا ابد در اختیار آن هاست و نسبت به داشتن رسانه های مستقل و غیر دولتی بی توجه هستند.

سردبیر هفته نامه صدا در ادامه درباره عبدالرضا داوری اظهار کرد: بنده زاویه دید دکتر داوری به مسائل را می پسندم و ایشان از جمله افرادی است صریح و شفاف مواضع خود را اعلام می کند. 

قوچانی درباره موضوع مناظره تاکید کرد که ترجیح می دهد به جای طرح مسائل نظری درباره مطبوعات، به مصادیق روشن پرداخته شود.

در ادامه دکتر عبدالرضا داوری ضمن تشکر از دعوت کانون جوانان حزب اسلامی کار، بر پیشنهاد قوچانی صحه گذاشت و گفت: تصور می کنم اگر به جای جنبه های تئوریک از منظر کاربری به مساله مطبوعات در کشور بپردازیم و به چرایی شکل گیری مطبوعات و شکاف های اصلی در این حوزه توجه کنیم، مفید تر خواهد بود.

استثنائا از مواضع فیروزآبادی خوشحال شدم

بر این اساس به پیشنهاد مجری مراسم قرار شد مناظره عبدالرضا داوری و محمد قوچانی با پاسخ به پرسش خبرنگاران حاضر در جمع آغاز شود. خبرنگار دولت بهار به عنوان اولین سوال کننده از محمد قوچانی پرسید: «نظر شما در باره مواضع اخیر رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در حمایت از حسن روحانی و تخطئه رفتار رسانه های وابسته به نهاهای نظامی چیست؟ این در حالی است که تا قبل از این حتی بیان این مساله که برخی از رسانه ها از سوی نهادهای نظامی و امنیتی تغذیه می شوند کار آسان و بی هزینه ای نبود.»

محمد قوچانی در پاسخ گفت: باید بگویم که استثنائا و برای اولین بار از مواضع آقای فیروزآبادی خوشحال شدم. یکی از مشکلات فضای رسانه ای ما وجود بلوک قدرتمند رسانه های حاکمیتی است؛ منظورم هم رسانه هایی است که وابسته به نهاد هایی مثل دولت و شهرداری هستند و هم رسانه های وابسته به نهادهای نظامی و امنیتی. متاسفانه ساختار ایجاد رسانه در کشور ما از ابتدا معیوب بوده و به مسائل حرفه ای توجه نشده است. رسانه یک کالای وارداتی غربی است که مثل خیلی دیگر از موارد به درستی از جامعه غربی وارد جامعه ایرانی نشده است. در گذشته، رسانه ادامه نهاد تجارت بود و کارکرد تبلیغاتی داشت و غربی ها در ادامه در کنار تبلیغات کالاهایشان تصمیم گرفتند که مقالاتی را نیز منتشر کنند و به این ترتیب رسانه های غربی در تداوم بخش خصوصی و نهاد تجارت پدید امدند. این مساله به طور روشن در تاریخ مطبوعات غرب و به خصوص انگلیس مشهود است. بنابراین وقتی می شنویم که در غرب مطبوعات رکن چهارم دمکراسی هستند دارای منطق مشخصی است. اما متاسفانه در ایران رسانه ها از آغاز توسط نهاد دولت تاسیس شده اند.

قوچانی در توضیح بیشتر این گزاره، اظهارکرد: به عنوان نمونه امیرکبیر که من او را نمونه تجدد آمرانه می دانم در کنار اقدامات مدرنی مثل تاسیس دارالفنون و وزارتخانه، به تاسیس روزنامه نیز اقدام می کند. یا اینکه می بینیم پهلوی اول روزنامه اطلاعات را مورد حمایت قرار می دهد و بر اساس تصریح مصباح زاده، روزنامه کیهان پس از مذاکره و هماهنگی با پادشاه وقت راه اندازی می شود. این روند پس از انقلاب نیز تداوم دارد و رسانه های دولتی زیادی متولد شده اند. اما بدترین رسانه ها، رسانه های امنیتی هستند. در واقع چنین رسانه هایی انحراف از مفهوم رسانه به حساب می آیند.

سردبیر ماهنامه مهرنامه در همین رابطه افزود: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد بسیار محترم و ملی است که اگر نبود سرنوشت جنگ تغییر می کرد. اما بنده معتقدم وظیفه این نهاد مهم رسانه داری نیست و این مساله تاثیر گذاری اجتماعی این نهاد را دچار مشکل می کند. ما می بینیم که هم محمود احمدی نژاد و هم حسن روحانی هر دو با رسانه های امنیتی و نظامی مرزبندی ایجاد می کنند.

با رسانه های امنیتی نباید برخورد حذفی کرد

وی خاطرنشان کرد: امروز کار به جایی رسیده است که شخصی مثل آقای فیروزآبادی هم در جایگاه اپوزیسیون این رسانه ها وارد صحنه شده است. بنده معتقدم رسانه داری سپاه پاسداران تنها در این صورت قابل توجیه است که رسانه هایی ارزشی برای نظام و انقلاب درباره دفاع مقدس و مسائلی از این دست را تاسیس کنند، در غیر این صورت رسانه داری این نهاد به شکل فعلی به مصلحت نیست. اتفاق بد این است که همین رسانه ها به عنوان رسانه های مخالف دولت شناخته می شوند. در حال حاضر یک جناح سیاسی حرف های سیاسی اش را از طریق رسانه های سپاه بیان می کند. البته بنده معتقدم که چاره کار برخورد حذفی نیست، باید به این توجه کرد که کل سیستم رسانه ای ما معیوب است.

وی ضمن انتقاد از مشی صدا و سیما گفت: من معتقد نیستم که حاکمیت وظیفه دارد این حجم از برنامه را تولید کند. به نظر من در ایران ما تنها به یک رسانه ملی سراسری نیازمندیم و به جز این، هیچ نهاد حاکمیتی دیگری اعم از دولت، شهرداری و نهاد های نظامی و امنیتی نیازی به داشتن رسانه ندارند.

این روزنامه نگار شاخص اصلاح طلب با بیان اینکه باید به همه جناح ها رسانه و فرصت حرف زدن بدیم، گفت: من می توانم بیش از 10 جریان را نام ببریم که هم اکنون از هیچ رسانه ای برخوردار نیستند.

وی با تمجید از سخنان حسن روحانی درباره لزوم شناسنامه داشتن منتقدان، خاطرنشان کرد: هیچ اشکالی ندارد که گروه های سیاسی حرفشان را بزنند، اما حرفشان را نباید به نام نظام بزنند.

بخش اول مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: برای اولین بار از سخنان فیروزآبادی خوشحال شدم / داوری: پیدایش رسانه های امنیتی واکنشی بود به رسانه های الیگارشیک

داوری: رسانه های نظامی امنیتی هنوز با دولت درگیر نشده اند / دولت روحانی نازک نارنجی است

دکتر عبدالرضا داوری با بیان اینکه اگر رسانه ها و مطبوعات ایران را از دهه 60 به این سو بررسی کنیم، به یک جریان غالب برخورد می کنیم، اظهار کرد: یک جریان رسانه ای در امتداد الیگارشی پدید آمده در دهه 60 توسط آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی شکل گرفت و مجموعه ای از رسانه ها را تحت کنترل درآورد. این مساله موجب شد تا حدود زیادی صدای توده های مردم شنیده نشود. پس از حوادث سال 88 نیز بخشی از نهاد های امنیتی برای مقابله با آن جریانات به صحنه رسانه داری آمدند.

وی با اشاره به پیشینه خبرگزاری فارس، خاطرنشان کرد: خبرگزاری فارس تقریبا همزمان با خبرگزاری ایسنا تاسیس شد. خبرگزاری فارس در ابتدا به هیچ وجه قرار نبود کارکرد امنیتی داشته باشد و در برخی از محافل فارس را به کنایه، مخففِ عبارت «فروش اخبار راست سنتی» می نامیدند. این خبرگزاری قرار نبود به هیچ وجه اتصال امنیتی داشته باشد. اما مجموعه رسانه هایی از این دست آرام آرام فرایند دیگری را طی کردند به گونه ای که کارشان به اخلال در فعالیت های دولت قبل رسید.

مدیر مسئول ماهنامه بررسی های اقتصادی تصریح کرد: در سال های پایانی دولت دکتر احمدی نژاد ما هر زمان که می خواستیم ببینیم طی چند روز آینده کدام یک از مسئولان یا هواداران دولت بازداشت می شوند به همین رسانه های امنیتی نگاه می کردیم و شخص مورد نظر را پیدا می کردیم! یک نمونه روشن آن هم فرایندی بود که منجر به بازداشت آقای ملک زاده در دولت قبلی شد.

داوری افزود: جریان رسانه های نظامی - امنیتی واکنشی بود به جریان رسانه ای الیگارشیک. اما مساله اینجاست که در برخورد این دو جریان مردم غایب اصلی هستند و کسی به مردم و صدای آن ها بهایی نمی دهد. متاسفانه برخی از نهاد ها به دنبال این هستند که از طریق فضا سازی رسانه ای حلقه اطراف آقای هاشمی رفسنجانی را مدیریت کنند که یک خطای بزرگ است.

بودجه مرکز بررسی های استراتژیک وزارت کشور کفاف پرینت گرفتن اتهامات و توهین ها به احمدی نژاد را نمی داد

وی با ابراز تعجیب از واکنش ها و بی تابی مقامات دولت یازدهم در برابر رسانه های نزدیک به نهادهای امنیتی خاطرنشان کرد: من وقتی برخی از دوستان نزدیک به دولت را می بینم به آن ها می گویم رسانه های امنیتی که هنوز با شما کاری نکرده اند که انقدر بی تابید! من تعجب می کنم از موضع گیری جناب فیروزآبادی. واقعا رسانه های نظامی امنیتی هنوز با دولت درگیر نشده اند که دوستان این قدر بی قرار و مضطرب هستند.

داوری با اشاره به حملات این رسانه ها به دولت قبل با کلید واژه جریان انحرافی، اظهار کرد: بنده زمانی که در مرکز پژوهش های وزارت کشور مسئولیت داشتم به این فکر افتادم که اتهام زنی های مجموعه رسانه های نظامی امنیتی به رئیس جمهور سابق را طی یک کار پژوهشی جمع آوری کنم. اما به سرعت متوجه شدیم که حجم این اتهامات و خبرهای منتشر شده علیه دکتر احمدی نژاد به قدری زیاد است که پول آن را نداریم که از آن ها یک نسخه پرینت تهیه کنیم!

همین رسانه هایی که آقای فیروزآبادی به آن ها تذکر دادند در دوره قبل چه رفتاری از خود نشان دادند؟

مدیرمسئول سابق روزنامه شهروند با بیان اینکه دولت یازدهم تا حدود زیادی نازک نارنجی است، تصریح کرد: در دوره دکتر احمدی نژاد در تریبون های رسمی وی را شدیدترین خطر از صد اسلام نامیدند و انواع اتهامات و توهین را به او روا داشتند. همین رسانه ها پروژه مشروعیت زدایی از دکتر احمدی نژاد را در دستور کار قرار دادند آن هم در شرایط تحریم اما کسی به آن ها برای اصلاح رویه شان تذکر نداد. آیا درست است وقتی پزشک در اتاق عمل کار می کند، به جای آن که تیغ جراحی را به دستش بدهیم، آن را در چشم و پهلویش فرو کنیم؟ همین رسانه هایی که آقای فیروزآبادی به آن ها تذکر دادند در دوره قبل چه رفتاری از خود نشان دادند؟ بنده البته معتقدم که دولت آقای روحانی هنوز از نظر این رسانه ها در وضعیت قرمز قرار نگرفته و واقعا این هم بی صبری و بی تحملی دولت جای تعجب دارد. البته شاید علت بی تابی دولت این است که تجربه مدیریت سیاسی آن ها محدود است، شاید هم چون ملاحظه کرده اند که این رسانه ها چه بر سر دولت قبل آورده اند، به نوعی عبرت گرفته اند و می خواهند پیش دستی کنند. وگرنه چه کسی است که که نداند از همین تریبون ها رئیس جمهور قبلی را فاسد و منحرف نامیدند. اخیرا هم دیدیم که یکی از عناصر رسانه ای همین جریان، هواداران احمدی نژاد را با عرض پوزش از جمع محترم «توله سگ» خطاب کرد.

داوری تاکید کرد: متاسفانه در این فضا شهروندان کاملا بی پناه هستند، به خصوص که این رسانه ها از دسترسی ها و امکانات ویژه ای برخوردارند. بارها و بارها تلاش شده برخی از رفتارهای غلط این رسانه ها پیگیری شود اما متاسفانه هیچ کس پاسخگو نیست.

این روزنامه نگار حامی احمدی نزاد با بیان اینکه با توقیف روزنامه های مخالف است، گفت: اینکه یک رسانه به خاطر یک مطلب منهدم شود منطقی نیست. چرا باید به خاطر اشتباه خبرنگار سرویس سیاسی، خبرنگار حوزه ورزشی هم از کار و فعالیت حرفه ای محروم شود. در شرایط کنونی اساسا بستن روزنامه ها راهکار قابل اتکایی نیست. امروزه با وجود شبکه های اجتماعی و فضای مجازی رساندن صدا به جامعه کار مشکلی نیست. امیدوارم به جایی برسیم که برای رسیدگی به تخلف مطبوعاتی از توقیف استفاده نشود.

بخش اول مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: برای اولین بار از سخنان فیروزآبادی خوشحال شدم / داوری: پیدایش رسانه های امنیتی واکنشی بود به رسانه های الیگارشیک

قوچانی: احمدی نژاد از رسانه های امنیتی مشروعیت می گرفت

محمد قوچانی در ادامه این نشست در واکنش به اظهارات عبدالرضا داوری مبنی بر اینکه رسانه های امنیتی پروزه مشروعیت زدایی از دولت قبل را در دستور کار قرار دادند، اظهار کرد: این رسانه ها همان رسانه هایی هستند که آقای احمدی نژاد مشروعیتش را از آن ها می گرفت و به آن ها مشروعیت می داد. مشروعیت دادن به این قبیل رسانه ها اشتباهی است که همه روسای جمهور ما از جمله هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی مرتکب آن شده اند اما احمدی نژاد بیش از سایرین مرتکب این اشتباه شد. به نظر بنده احمدی نژاد در آغاز فعالیت خود شناخت کاملی از ساخت قدرت در ایران نداشت و گمان کرد می تواند الیگارشی را حذف کند اما نه فقط نتوانست بلکه خودش به سوی تشکیل یک الیگارشی جدید حرکت کرد.

وی خطاب به داوری گفت: اتفاقا بنده معتقدم که یکی از نقاط ضعف هاشمی رفسنجانی فقدان برنامه ریزی رسانه ای بوده است. در دهه شصت اولین جریانی که به سمت تشکیل رسانه خصوصی می رود همین جریان راست سنتی است که روزنامه رسالت را تاسیس می کند. بنده با این که مواضع روزنامه رسالت به سردبیری آقای انبارلویی، به خصوص مواضع کنونی این روزنامه را به هیچ وجه قبول ندارم اما تداوم این روزنامه را تا امروز مثبت می دانم. به نظر من هاشمی رفسنجانی، خاتمی و احمدی نژاد هر سه آن طور که باید به رسانه های مستقل و خصوصی فکر نکردند هرچند انصافا توجه خاتمی بیش از سایرین بود.

بخش دوم مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد مشروعیتش را از رسانه های امنیتی می گرفت / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد

سردبیر هفته نامه صدا با بیان اینکه متحدان سابق احمدی نژاد بیشتر به الیگارشی شبیه هستند تا هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: من از هیچ کس به صورت مطلق دفاع نمی کنم و معتقدم که اصلاح طلبان نیز در بوجود آمدن شرایط بد رسانه ای امروز نقش قابل ملاحظه ای دارند. امروز اگر به دکه های روزنامه فروشی مراجعه کنیم می بینیم که به جز روزنامه رسالت که تیراژی هم ندارد هیچ نشریه خصوصی دیگری وجود ندارد. روزنامه وطن امروز در زمان آقای احمدی نژاد راه می افتد و در همان دوره هم دچار مشکل می شود. امروز هم اگر به ان مراجعه کنید آگهی های حاکمیتی در آن مشهود است.

احمدی نژاد با مخالفانش برخورد بدی کرد، او به دنبال جنگ قدرت بود

قوچانی با بیان اینکه احمدی نژاد در بوجود آمدن وضعیت بد رسانه ای امروز نقش زیادی دارد، خاطرنشان کرد: حکایت 2 سال آخر احمدی نژاد را باید جدا دانست. احمدی نژاد سال 88 با مخالفانش برخورد بدی کرد و 2 سال بعد خودش دچار همان وضعیت شد. اما هاشمی رفسنجانی از گذشته خود درس گرفته و سعی می کند رفتار جدیدی به نمایش بگذارد. آنچه ما از احمدی نژاد در این 2 سال آخر دیدیم فقط جنگ قدرت بود.

احمدی نژاد تنها کسی است که می تواند وارد عرصه شود

وی با بیان اینکه بعید  است احمدی نزاد از فضای سیاسی خارج شود، گفت: معتقدم که احمدی نژاد تنها کسی است که قابلیت ورود به عرصه را دارد اما او هیچ اعتقادی به رسانه و نهادهای سیاسی مدرن ندارد. او بارها علیه حزب صحبت کرده است زیرا اساسا به شفافیت سیاسی اعتقاد ندارد و مدل او فعالیت سیاسی غیر شفاف است. او علیه حزب صحبت می کند اما در عمل تشکیلات پنهان دارد.

وی با بیان اینکه منظور داوری از رسانه های مردمی مشخص نیست، اظهارکرد: وقتی از توده مبهمی به نام مردم حرف می زنیم  معلوم است که می خواهیم چیزی را پنهان کنیم. در حالی که درست این است که به دنبال شکل یافتگی مردم باشیم.

قوچانی با بیان اینکه باید در کشور سردبیران رسانه ها به اندازه یک وزیر به رسمیت شناخته شوند، اظهار کرد: من در عین تاکید بر جدایی رسانه ها از حاکمیت معتقدم که رسانه ها باید با قدرت حاکم، تعامل، مذاکره و هماهنگی داشته باشند.

بخش دوم مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد مشروعیتش را از رسانه های امنیتی می گرفت / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد

دولت روحانی مظلوم است و دستش از رسانه خالی است

وی با بیان اینکه دولت روحانی دستش از رسانه خالی است، اظهارکرد: رفتار صدا و سیما با حسن روحانی مثل رفتار این سازمان با احمدی نژاد در آن سال هایی است که انحرافی و بی ولایت خوانده می شد. شما ببینید که خانم مریلا زارعی را می آورند در برنامه 7 و ایشان چه حرف هایی را راجع به هدفمندی یارانه ها و علیه دولت بیان می کند. به قول آقای هاشمی صدا و سیما بر سر دولت کلاه گذاشت. ببینید صدا و سیما چقدر ناجوانمردانه با سیاست خارجی دولت رفتار می کند. برنامه پایش را رصد کنید که چگونه با دولت برخورد می کند.

وی با اشاره یه یک مورد برخورد نامناسب با رسانه ها، اظهار کرد: متاسفانه برخی ها چون زورشان به رئیس جمهور نمی رسد، به رسانه های حامی دولت فشار می آورند. مثلا آقای روحانی به سیستان و بلوچستان سفر می کند و یک کاری انجام می دهد، وقتی ما آن را پوشش می دهیم به ما تذکر می دهند و می گویند حالا رئیس جمهور کرد، شما چرا منعکس می کنید؟!

متاسفانه کیهان می گوید کارهای روحانی نسنجیده است

قوچانی در ادامه گفت: متاسفانه ما می بینیم که از تعابیری مثل «نسنجیده» در توصیف اقدامات رئیس جمهور استفاده می شود ان هم توسط روزنامه کیهان و در شرایطی که مذاکرات در حال برگزاری است. در حالی که هرگز در دوره احمدی نژاد شاهد چنین رفتارهایی نبودیم. یا اینکه از توافق ژنو تعبیر جام زهر می شود. آیا ما می توانستیم توافق احمدی نژاد را جام زهر بنامیم؟ همه ما باید سهم خودمان را در وضع موجود قبول کنیم به خصوص احمدی نژاد. احمدی نژاد اگر قرار باشد برگردد، باید از گذشته درس بگیرد. نمی شود به حوزه نخبگان بی اعتنا بود و رفت در روستا با مردم حرف زد یا یک وبلاگ را خواند و گفتم من رسانه را قبول دارم.

بخش دوم مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد مشروعیتش را از رسانه های امنیتی می گرفت / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد

داوری: 99 نفر از هاشمی انتقاد کردند، 23 نفرشان زندانی شدند

در این بخش از مناظره دکتر عبدالرضا داوری اظهارکرد: آقای قوچانی گفتند که برخورد صدا و سیما و رسانه های وابسته به نهاد های امنیتی با آقای روحانی مثل همان برخورد های 2 سال آخر با احمدی نژاد است. خب این ارزیابی واقعی نیست. همین صدا و سیما در سال پایانی دولت احمدی نژاد مستند «پایان نامبارک» را منتشر کرد که در آن صراحتا احمدی نژاد با بنی صدر مشابهت سازی شده بود. برای اولین بار بر خلاف قانون صدا و سیما شب بازداشت آقای ملک زاده، تصویر وی را منتشر کرد و گفت او بازداشت می شود. در اجرای فاز دوم هدفمندی بیشترین همراهی را صدا و سیما با دولت انجام داد، کار به جایی رسید که در پر بیننده ترین سریال نورزی، بازیگر چینی هم به حمایت از فاز دوم هدفمندی پرداخت و از مردم خواست از دریافت یارانه انصراف بدهند اما دیدیم که پاسخ مردم چه بود. علاوه بر این یکی از مدیران ارشد صدا و سیما با برخی از بزرگان تماس گرفت و شخصا از آن ها خواست تا برای انصراف مردم از یارانه ها مصاحبه کنند. بنده معتقدم که آقای ضرغامی برای حمایت از دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی انگیزه های درون سازمانی داشت بلکه در صدی از درآمد ناشی از انصراف مردم از دریافت یارانه ها عاید صدا و سیما شود.

بخش دوم مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد مشروعیتش را از رسانه های امنیتی می گرفت / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد

از کیهان نترسید!

سرپرست مجتمع رسانه ای هما افزود: من واقعا تعجب می کنم وقتی از آقای قوچانی می شنوم که می گوید دولت مظلوم است و رسانه ندارد. حرف خیلی عجیبی است. علاوه بر روزنامه های دولتی ایران و شهروند، روزنامه های دنیای اقتصاد، آرمان، شرق، اعتماد، ابتکار، فرهیختگان، اطلاعات، قانون، هفته نامه صدا، نسیم بیداری، مهرنامه، تجربه، صبح امید و بسیاری دیگر از نشریات از دولت حمایت می کنند. من به آقای قوچانی توصیه می کنم که زیاد نگران کیهان نباشند، این روزنامه فقط 15 هزار تا تیراژ دارد. 

وی با برشماری گوشه ای از تخریب های روزنامه کیهان علیه دولت دکتر احمدی نژاد، اظهارکرد: مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی صراحتا مسئول دفتر رئیس جمهور سابق را جاسوس نامید و خواستار بازداشت او شد. کیهانِ حسین شریعتمداری بارها و بارها به احمدی نژاد توهین کردند و روی صفحه اولش خواستار بازداشت یاران رئیس جمهور سابق شد.

داوری در عین حال بر برتری نسبی رسانه های امنیتی در فضای مجازی بر رسانه های اصلاح طلب بر خلاف فضای مطبوعات مکتوب صحه گذاشت.

توهین ها به احمدی نژاد قابل جمع آوری نیست

سرپرست مجتمع رسانه ای هما اضافه کرد: اینکه بگوییم احمدی نژاد از رسانه های امنیتی مشروعیت گرفت حرف غلطی است. احمدی نژاد مشروعیتش را از توده های ملت گرفت. رسانه های امنیتی در سال 84 از احمدی نژاد حمایت نکردند و او را اصلا جدی نمی گرفتند. این رسانه ها در سال 92 از همان کسی حمایت کردند که در سال 84 حمایت کرده بودند. احمدی نژاد نه به این رسانه ها مشروعیت داد و نه از آن ها مشروعیت گرفت اما همین رسانه ها پروژه مشروعیت زدایی از او را در دستور کار قرار دادند.

داوری با بیان اینکه اساسا امکان جمع آوری مجموعه اتهامات و توهین های صورت گرفته علیه احمدی نژاد وجود ندارد، خاطر نشان کرد: جمع آوری چنین مجموعه ای حتی در توان وزارت کشور هم نبود و از این روست که می گوییم هیچ شخصی در تاریخ ایران به اندازه محمود احمدی نژاد مورد هجمه قرار نگرفته است.

وی با اشاره به نفی شدن الیگارشی سیاسی و رسانه ای هاشمی رفسنجانی از سوی محمد قوچانی اظهار کرد: خود شما بارها و بارها در دهه 70 بحث الیگارشی آقای هاشمی را مطرح کرده اید و شخص شما منادی این مساله بودند و هاشمی را پایان یافته نامیدید. بنده یادداشت های شما را اینجا دارم که به این مساله پرداخته اید.

بخش دوم مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد مشروعیتش را از رسانه های امنیتی می گرفت / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد

هاشمی تنها کسی است که در حضور امام به ایشان پرخاش می کند

دکتر داوری با بیان اینکه از سال 60 به بعد با حذف جریاناتی مثل نهضت آزادی، کروهگ تروریستی منافقین، چریک های فدایی و ... نوعی یکدستی سیاسی حول محور حزب جمهوری اسلامی پدید آمد، اظهار کرد: بسط اقتدار هاشمی رفسنجانی از همان زمان سرعت می گیرد. او از طریق مرحوم سید احمد خمینی دسترسی ویژه ای به امام (ره) پیدا می کند که حتی مرحوم شهید بهشتی هم از آن برخوردار نیست. و در ادامه می بینیم که هاشمی رفسنجانی به تصریح خودش و دیگر بزرگان تنها شخصی است که به خودش اجازه می دهد در محضر امام (ره) به ایشان پرخاش کند.

وی با بیان اینکه اقتدار سیاسی هاشمی رفسنجانی در ادامه به قدری افزایش پیدا می کند که بعد از انفجار حزب جمهوری مانع از ثبت نام آیت الله مهدوی کنی در انتخابات می شود، خاطر نشان کرد: در خاطرات هاشمی رفسنجانی هست که وی به آیت الله مهدوی کنی می گوید شما نباید در انتخابات کاندیدا شوید. چرا؟ چون جامعه روحانیت در انتخابات قبلی از بنی صدر حمایت کرده است. هاشمی رفسنجانی یعنی کسی که مانع از ثبت نام فردی مثل آیت الله مهدوی کنی می شود و شما بعد از آن می بینید که آقای مهدوی تا سال ها هیچ اثر گذاری سیاسی قابل ملاحظه ای ندارد.

داوری با اشاره به نگارش جزوه میرحسین موسوی در یک نگاه از سوی او در سال 88، تاکید کرد: بنده در آن جزوه بر اساس خاطرات هاشمی رفسنجانی نفوذ عمیق وی بر دولت میرحسین موسوی را نشان داده ام. آقای هاشمی در خاطراتش به صراحت اعلام می کند که قوه قضائیه به ریاست آیت الله موسوی اردبیلی و صدا و سیما را تحت نفوذ و مدیریت خود داشته است.

هاشمی سخنرانی قائم مقام رهبری را هم سانسور می کرد

وی با اشاره به سخنرانی آیت الله منتظری در مورخ 14 خرداد 67 در انتقاد از هاشمی رفسنجانی، اظهار کرد: مرحوم آیت الله منتظری یکی دو روز پس از انتصاب هاشمی رفسنجانی به فرماندهی جنگ طی یک سخنرانی انتقادی از هاشمی رفسنجانی می خواهد که از ریاست مجلس شورای اسلامی استعفا دهد و تمام وقتش را برای مدیریت جنگ بگذارد. هاشمی رفسنجانی در خاطراتش می گوید برادرم محمد که رئیس صدا و سیما بود به من زنگ زد و گفت چه کار کنیم؟ من در پاسخ تذکرات لازم را دادم و گفتم این بخش از سخنان را حذف کنید! آقای هاشمی رفسنجانی کسی است که سخنرانی قائم مقام رهبری را سانسور می کند. تحلیل بنده این است که حذف منتظری بیش از اینکه ناشی از تضاد ایشان با امام باشد ناشی از زاویه ایشان با آقای هاشمی رفسنجانی است. دهه 60 دهه راز آلودی است که هرگز بقدر کافی به آن پرداخته نشده است.

داوری با اشاره به ماجرای مک فارلین اظهار کرد: در ماجرای مک فارلین امام مذاکره را محدود می کنند به تجهیزات نظامی و گروگان ها اما هاشمی رفسنجانی توسط علی هاشمی علاوه بر این دو مساله، موضوع رابطه با آمریکا را در ماجرای مک فارلین پیگیری می کند.

اصولگرایان و اصلاح طلبان بال های چپ و راست الیگارشی هاشمی رفسنجانی هستند

داوری در نتیجه گیری این بخش از سخنانش تصریح کرد: هاشمی رفسنجانی با برخورداری از چنین موقعیتی در نظام، الیگارشی مدنظر خود را شکل می دهد و راست و چپ قدیم و جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی امروز در واقع بال های این الیگارشی هستند.

این تئوریسین جریان احمدی نژاد اضافه کرد: الیگارشی هاشمی رفسنجانی در دوم خرداد ترک خورد و پس از آن وارد فضای اریستوکراسی شدیم. در سوم تیر 84 فضای اریستوکراسی نیز در هم شکست و وارد فضای دمکراسی و مردمسالاری شدیم.

داوری با اشاره به نامه مرحوم آذری قمی درباره رفتار هاشمی رفسنجانی با آیت الله مشکینی، رئیس وقت مجلس خبرگان رهبری اظهار کرد: آقای آذری قمی تصریح می کند که هاشمی رفسنجانی در خلال بحث هایش به شخصیتی مثل آیت الله مشکینی که رئیس خبرگان است توهین می  کند. همین آقای هاشمی رفسنجانی وقتی 99 نفر از اعضای نهضت آزادی در نامه ای به وی پیشنهادهایی درباره اقتصاد مطرح می کند، 23 نفر از آنها را توسط آقای فلاحیان به زندان می اندازد از جمله مرحوم عزت الله سحابی. جالب آنکه وقتی نمایندگان مجلس از هاشمی رفسنجانی علت بازداشت مرحوم سحابی را می پرسند، وی می گوید رویش زیاد شده بود، دادم رویش را کم کنند! یعنی آقای هاشمی مخالفان سیاسی اش را با زندان تنظیم می کرده است. 

نظر معاون فلاحیان درباره تمرد مصلحی

مدیر مسئول ماهنامه بررسی های اقتصادی با ذکر خاطره ای گفت: زمانی که مدیر عامل صندوق بازنشستگان مس بودم در جلسه ای با یکی از معاونان وزارت اطلاعات در زمان آقای هاشمی رفسنجانی هم صحبت شدم. ایشان به من گفت فلانی من احمدی نژاد را زیاد قبول ندارم اما او خیلی مظلوم است. گفتم چرا؟ گفت به خاطر همین تمرد مصلحی. بعد توضیح داد که در دوران ریاست جمهوری آقای هاشمی فسنجانی، وزارت اطلاعات رابطه یکی از معاونان وزارتخانه ای خدماتی را با گروهک تروریستی مجاهدین خلق کشف می کند. وقتی وزارت اطلاعات می خواهد برخورد کند، آقای فلاحیان می گوید بگذارید اول از همه از آقای هاشمی اجازه بگیریم. آقای هاشمی در پاسخ به آقای فلاحیان می گوید ما در آن وزارت خانه فعلا دچار مشکلیم. بگذارید آن معاون کارش را بکند، بعد از حل مشکل با او برخورد کنید. یعنی هاشمی رفسنجانی مانع از برخورد وزارت اطلاعات با عنصر مرتبط با گروهک های تروریستی می شود.

وی با بیان اینکه دو جریان عمده رسانه ای از دل همین الیگارشی آقای هاشمی رفسنجانی متولد می شوند، تصریح کرد: در یک دوره امثال اکبر گنجی و سعید حجاریان در روزنامه هایی مثل صبح امروز و خرداد تند ترین حملات را متوجه هاشمی رفسنجانی کردند تا جایی که وی عالیجناب سرخپوش نامیده شد. بنده معتقدم ترور سعید حجاریان اتفاقا هزینه این قبیل رفتار های او بود بر خلاف اینکه انگشت اتهام به سوی جاهای دیگر نشانه رفت.

قوچانی در مقالاتش هاشمی را نماینده الیگارشی می نامید

داوری با بیان اینکه نقش هاشمی رفسنجانی امروز به طور کامل عوض شده و او حالا یک عنصر بیرون از حاکمیت است، گفت: آقای قوچانی گفتند که آقای هاشمی رفسنجانی از گذشته خود درس گرفته و فقط به فکر توسعه اقتصادی نیست و به توسعه سیاسی و مدنی نیز معتقد شده است. اما واقعیت این است که توجه هاشمی به نهادهای مدنی ناشی از قرار گرفتنش در خارج از حاکمیت است نه اعتقادش به درستی این رفتار.

سرپرست مجتمع رسانه ای هما با بیان اینکه سخنانش درباره الیگارشی هاشمی رفسنجانی مستند به مقالات محمد قوچانی است، اظهار کرد: در سال 78 زمانی که هاشمی رفسنجانی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی کاندیدا شد، جناب قوچانی وی را نماینده الیگارشی نامید و دوستان ایشان به سختی بر هاشمی رفسنجانی می تازند.

احمدی نژاد به حرف قوچانی عملکرد کرد!

داوری در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به انتقاد قوچانی از دکتر احمدی نژاد و آنچه وی بی اعتقادی به رسانه و تنزل دادن آن به دیدار با مردم روستاها نامید، بخشی از مقاله قوچانی در سال 84 تحت عنوان «مرکز نشینی و توسعه سیاسی» را قرائت کرد که با تعجب محمد قوچانی مواجه شد. محمد قوچانی در این یادداشت به تمجید از توجه دکتر احمدی نژاد به نقاط پیرامونی و انتقاد از مرکز نشینی اصلاح طلبان پرداخته بود. وی در این یادداشت مرکز نشینی اصلاح طلبان را «بلیه» و تهدیدی علیه مردمسالاری عنوان کرده و به آن ها توصیه کرده بود در این مورد به الگوی احمدی نژاد توجه کنند. داوری پس از قرائت فراز هایی از یادداشت محمد قوچانی به شوخی به اوگفت: «آقای قوچانی! آقای احمدی نژاد که به توصیه های شما عمل کرده! از چه چیزی انتقاد می کنید؟» این مساله موجب خنده حضار و محمد قوچانی شد.

بخش دوم مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد مشروعیتش را از رسانه های امنیتی می گرفت / داوری: هاشمی رفسنجانی مخالفانش را با زندان تنظیم می کرد

داوری در پاسخ به سوال قوچانی درباره اینکه چرا احمدی نژاد به نهادهای مدرن سیاسی نظیر حزب بی توجهی می کند، گفت: احمدی نژاد ضد حزب نیست، اما معتقد است برای متکامل تر شدن جامعه نیازمند زمینه سازی هستیم. یکی از انتقاداتی که من از زمان انجمن اسلامی دانشگاه تهران به اصلاح طلبان داشتم همین نگاه طبقاتی شان به مردم است. اصلاح طلبان وقتی از زن حرف می زنند، از زن طبقه متوسط شهری برخوردار حرف می زنند و سایر تیپ های زنانه در نگاهشان جایی ندارد. اصلا طبقات محروم و مستضعف را نمی بینند. وقتی از مردم حرف می زنند مردمشان از خیابان فاطمی شروع می شود تا شمال شهر.

عبدالرضا داوری بلافاصله گفت: البته جریان اصولگرایی که کلا از مردم آزاد است! این سخن داوری نیز با خنده حاضران مواجه شد.

وی با بیان اینکه احمدی نژاد هیچ تعلقی به جریان اصولگرایی ندارد، خاطرنشان کرد: شاید بستری که احمدی نژاد در آن کار سیاسی می کرد بستر اصولگرایی بود اما گفتمان احمدی نژاد همواره از این جریان فاصله داشته اشت. احمدی نژاد تنها فردی است که 3 بار  تمام شهر ها و بسیاری از روستاهای کشور را از نزدیک دیده و سینه به سینه با مردم سخن گفته است. و این همان چیزی است اصولگرایان و اصلاح طلبان آن را پوپولیسم می نامند.

پیش بینی احمدی نژاد از انتخابات

مدیر مسئول ماهنامه بررسی های اقتصادی، احمدی نژاد را جامعه شناس تجربی نامید و با ذکر یک نمونه از تحلیل های اجتماعی دقیق رئیس جمهور سابق، خاطر نشان کرد: بنده اسفند ماه سال 91 به همراه جمعی از دوستان به دیدار آقای احمدی نژاد رفتم. آقای احمدی نژاد در ان دیدار گفت که اگر به نماینده جریان دولت اجازه حضور در انتخابات را ندهند، به طور قطع آقای هاشمی رفسنجانی یا شخص مورد حمایت او رئیس جمهور خواهد شد. این در حالی است که خود آقای هاشمی و آقای روحانی تا همین روزهای منتهی به انتخابات هم باورشان نمی شد پیروز شوند.

هنگامی که سخنان دکتر داوری در این بخش به پایان رسید، یکی از حاضران در مراسم که خود را از فعالان جبهه مشارکت معرفی کرد بر خلاف روند مناظره خواستار دفاع از هاشمی رفسنجانی و پاسخ دادن به دکتر داوری شد. این مساله با اعتراض حضار مواجه شد. یکی از حضار به او گفت: «این رفتار شما به این معنی است که آقای قوچانی قدرت دفاع از خودش را ندارد!» با این وجود دکتر داوری خواستار این شد که میکروفن در اختیار وی قرار بگیرد. این جوان اصلاح طلب تاکید کرد که سال 84 از هاشمی رفسنجانی متنفر بود اما امروز او را بسیار دوست دارد و در این سال ها به فرزندان آقای هاشمی رفسنجانی توهین های زیادی شده است.

 قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم

محمد قوچانی در سومین و آخرین بخش مناظره با اشاره به مناظره اخیرش با سید نظام الدین موسوی، مدیر عامل خبرگزاری فارس گفت: نمی دانم چرا با هر کس مناظره می کنم، انگار فرد دیگری است! وی با کنایه به عبدالرضا داوری که سابقه مدیریت صندوق بازنشستگان مس را در کارنامه دارد اظهار کرد: بنده حتی یک روز در هیچ نهاد حاکمیتی عضو هیات مدیره و مدیر نبوده ام و مدیر عامل مس هم نبوده ام با این وجود نمی توانم جمهوری اسلامی را محکوم به الیگارشی کنم، اقای داوری چطور این کار را می کند؟ جمهوری اسلامی حکومتی برآمده از انقلابی مردمی است. انقلاب اسلامی یک انقلاب مشروع است، شما چطور یک چنین حکومتی را نمی پذیرید؟ فرق ما و شما این است که ما انصاف را در برخوردها رعایت می کنیم اما شما نه. این رفتاری که شما در این مناظره انجام می دهید همان کاری است که احمدی نژاد استاد آن است. فقط خدا کند عاقبت من شبیه موسوی نشود!

بخش پایانی مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم / داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را

احمدی نژاد از همه اپوزیسیون تر بود!

این روزنامه نگار شاخص اصلاح طلب افزود: احمدی نژاد به گونه ای با حاکمیت برخورد کرد که هیچ اپوزیسیونی آن طور عمل نمی کند. امروز اگر رضا پهلوی هم بیاید، با کاری که احمدی نژاد در یارانه ها کرده آنچنان به گل می نشیند که سلطنت طلب ها هم از او می برند!

وی ادامه داد: این روش شما منصفانه نیست. داوری های بنده تغییر نکرده است. آقای هاشمی در سال 78 با ورود به انتخابات مجلس اشتباه کرد و تلقی من این بود که او در برابر جریان مردم می ایستد. اما فرق هاشمی رفسنجانی با احمدی نژاد در این است که هاشمی تغییر کرده است. من زمانی فکر می کردم که اندیشه چپ مذهبی نجات بخش است اما امروز اقتصاد سیاسی را هم مهم می دانم. کاش آقای احمدی نژاد بقیه مقالات من را هم می خواند تا کمتر ضد حزب صحبت کند.

موسوی در زمین احمدی نژاد بازی کرد اما من در زمین داوری بازی نمی کنم

وی با تشبیه مناظره خودش با عبدالرضا داوری به مناظره میرحسین موسوی با دکتر احمدی نژاد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در آن مناظره آقای موسوی اشتباه کرد و در زمین آقای احمدی نژاد بازی کرد و در برابر حملات آقای احمدی نژاد به آقای هاشمی، از آقای هاشمی دفاع نکرد. اما من اینجا از آقای هاشمی دفاع می کنم.

قوچانی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی قطعا از مولفان جمهوری اسلامی است، اظهارکرد: هر چقدر از اقتدار ایشان بگوییم عیب ایشان را نگفته ایم و مایه افتخار است.

پیروزی در انتخابات 88 که افتخار ندارد

وی خطاب به عبدالرضا داوری گفت: هیچ افتخاری ندارد که آقای احمدی نژاد در انتخاباتی پیروز می شود که همه ان را زیر سوال برده اند. آقای هاشمی جزئی از جمهوری اسلامی است و روی تک تک اشارات تاریخی شما می شود بحث کرد.

وی درباره نقل قول عبدالرضا داوری از کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی درباره اجبار آیت الله مهدوی کنی به خودداری از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: جناب آقای خامنه ای در همان دوران مخالف آقای مهدوی بودند و می گفتند نمی شود هم رئیس جمهور و هم نخست وزیر روحانی باشند. البته برخی ها هم می گفتند که در جلسات خصوصی تر این طور مطرح می شد که به دلیل جایگاه آقای مهدوی در جامعه روحانیت مبارز طبیعتا دستور دادن به ایشان کار سختی است.

بخش پایانی مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم / داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را

چرا احمدی نژاد رحیمی را انتخاب کرد؟

وی با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی هر تصمیمی گرفته قطعا با اطلاع هیات موسس حزب جمهوری اسلامی بوده است، اظهار کرد: شما نمی توانید با یک گزاره تاریخی همه چیز را از چشم هاشمی ببینید. اگر این طور است پس چرا آقای احمدی نژاد در سال 79 مسئول ستاد انتخاباتی هاشمی می شود در نارمک؟ چرا استاندار هاشمی می شود؟ چرا سعی می کند وارد لیستی شود که هاشمی در آن حضور دارد؟ چرا معاون اولش را آقای رحیمی می گذارد که شما هم خیلی به ایشان علاقه مندید. مگر آقای رحیمی همان کسی نیست که در زمان استانداری اش وقتی آقای هاشمی می خواهد از کردستان بازدید کند، تراکتور ها را به صورتی می چیند که هاشمی از هواپیما «جمله زنده باد هاشمی رفسنجانی» را ببیند؟ من معتقدم هاشمی رفسنجانی جزو خوشفکرترین نیروهای انقلاب است که بارها کشور را نجات داده است.

هاشمی در انتخابات مجلس ششم بازی خورد

قوچانی درباره به هجمه های شدید اصلاح طلبان به هاشمی رفسنجانی در ماجرای انتخابات مجلس ششم اظهار کرد: آقای هاشمی رفسنجانی در سال 79 به نمایندگی از جریانی وارد انتخابات شد که به نظر من در نهایت در برابر رای مردم قرار می گرفت. من معتقدم هاشمی رفسنجانی در آن دوران بازی خورد و البته می دانم چه کسانی او را به صحنه آوردند. دوستان ما هم اشتباهاتی داشتند و در نتیجه تقابل درست شد.

وی با انتقاد از اظهارات داوری، تاکید کرد: اگر شما به عنوان یک حزب اللهی شناخته شوید، من به این صورت شناخته نمی شوم اما برای شما این طور قضاوت کردن عیب است که یک دوره تاریخی را که در راس آن امام (ره) قرار داشته اینطور زیر سوال ببرید.

سردبیر سابق روزنامه شرق افزود: امام (ره) در ماجرای مک فارلین کاملا در جریان بودند و کافی بود فقط یک کلام بگویند نه. شما حتما نامه امام به 8 نماینده ای که از دکتر ولایتی درباره مک فارلین سوال کرده اند را خوانده اید که ایشان در آنجا این 8 نفر را بدتر از اسرائیل می نامند.

احمدی نژاد انحراف از اصولگرایی نیست، انحراف از انقلاب اسلامی است

قوچانی با بیان اینکه از دکتر داوری به خاطر صراحتش تشکر می کنم، اظهار کرد: احمدی نژاد از فرصت برخورد نیروهای امنیتی با فعالان اصلاح طلب در سال 88 برای ایجاد انحراف استفاده کرد. اصولگرایان احمدی نژاد را انحراف از اصولگرایی می نامند اما من معتقدم که احمدی نژاد و جریانش انحراف از انقلاب اسلامی هستند.

بخش پایانی مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم / داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را

وی با ذکر نام شهید دکتر حسن آیت خاطرنشان کرد: ما یک جریان داریم به نام جریان حسن آیت که در مقابل دولت مهندس موسوی که مورد تایید امام و شهید بهشتی است ایستادگی می کند. این جریان در آن مقطع به دنبال آن بود که اختلافات دوره مصدق و کاشانی را زنده کند و امام را در موضع آیت الله کاشانی قرار دهد اما امام با زیرکی خاصی متوجه این جریان انحرافی می شود. آوردن نام آیت برای یک دوره طولانی ممنوع بود اما از زمان سرکار آمدن احمدی نژاد برای او بزرگداشت می گیرند. این همان جریانی است که در ماجرای مک فارلین در برابر مهندس موسوی می ایستد. این حرف ها توهین به امام است.

در روزنامه ایران به موسوی گفتید جاسوس

قوچانی ادامه داد: رسما در روزنامه ایران و در قالب ویژه نامه های رمز عبور به میرحسین موسوی می گویند جاسوس چون قبل از انقلاب سال 56 یک سفر به آمریکا داشته است. این در حالی است که مقام رهبری با وجود اینکه معترض رفتارهای موسوی بوده اند هیچوقت از این الفاظ استفاده نکرده اند، آن هم برای فردی که امکان دفاع ندارد.

وی خاطرنشان کرد: در دوره احمدی نژاد کتابی منتشر می شود که در آن امام (ره) با حسن صباح مقایسه می شود و این یعنی توهین به امام (ره). احمد کاشانی که شما در روزنامه ایران با او مصاحبه می کنید در سال 60 به چه اتهامی بازداشت شده است؟ به اتهام اختلاف افکنی بین سپاه و ارتش به علت وابستگی به انجمن حجتیه. شما روی موجی سوار می شوید که به ضرر خودتان و به ضرر کشور است.

آقای احمدی نژاد کسی است که دوستانش هم از او انتقاد می کنند

قوچانی با بیان اینکه ما هر انتقادی که داشته باشیم، اصل انقلاب را زیر سوال نمی بریم، گفت: من فرزند این انقلاب هستم. شما چرا امروز از آیت الله منتظری دفاع می کنید؟ چرا امروز از دمکراسی دفاع می کنید؟ بیشترین انتقادات از هاشمی رفسنجانی شده و من 2 جلد کتاب در نقد او نوشته ام با این وجود به شورای مرکزی حزب کارگزارن که نزدیک به ایشان است دعوت می شوم. اما آیا می شود از دیگران هم انتقاد کرد؟ البته منظورم آقای احمدی نژاد نیست چون آقای احمدی نژاد کسی است که دوستانش هم از او انتقاد می کنند.

آقای هاشمی را استوانه نظام می دانم

وی با رد سخن عبدالرضا داوری که هاشمی رفسنجانی را خارج از حاکمیت توصیف کرده بود، گفت: امروز فرد مورد حمایت آقای هاشمی رئیس جمهور است، پس چطور او خارج از حاکمیت است. البته آقای هاشمی رفسنجانی در 10 سال گذشته از حاکمیت فاصله گرفت چون به توصیه های ایشان توجه نمی شد و حتی نماز جمعه اش را نیز تحمل نمی کردند. ما امروز از هاشمی رفسنجانی دفاع می کنیم که در برابر مردم خاضع و فروتن است و دیگر معتقد نیست که توسعه سیاسی فاقد اهمیت است. من آقای هاشمی را استوانه این نظام می دانم.

قوچانی در واکنش به راز آلود توصیف شدن دهه 60 توسط داوری خاطرنشان کرد: شما در دهه 60 کجا بودید که امروز انتقاد می کنید؟ جریان شما و آقای احمدی نژاد کجا بودند؟ آقای احمدی نژاد که آن زمان طرفدار تسخیر سفارت شوروی بود!

وی اضافه کرد: عوام گرایی احمدی نژاد خطر بزرگی است. دروغ گویی هم خطرناک است. پوپولیسم یعنی مطابق با موج مردم حرکت کردن. یعنی همین که مردم هر جا را می بینند می گویند این مال هاشمی رفسنجانی است! البته بنده هم نسبت به فرزندان هاشمی رفسنجانی نقد دارم و معتقدم معنی ندارد که یک جوان 25 ساله بشود مشاور وزیر جهاد کشاورزی.

جریان احمدی نژاد روحانیت ستیز است / توطئه ای در کار است

قوچانی با ابراز تاسف از اینکه در کشور فضای روحانیت ستیزی بوجود آمده، گفت: از آنجایی که بعد از انقلاب بسیاری از مناصب و قدرت سیاسی و اقتصادی در اختیار روحانیون قرار گرفت، تا حدودی این مساله طبیعی است اما این وضعیت بسیار تشدید شده است. البته بنده می بینم که به تدریج مناصب از روحانیون به نظامی ها می رسد و در خلال چنین روندی افزایش فضای روحانیت ستیزی را یک توطئه می دانم برای پنهان کردن برخی اتفاقات پشت پرده.

وی با متهم کردن احمدی نژاد و حامیانش به روحانیت ستیزی خاطرنشان کرد: مگر از نظر شما همه روحانیون مشکل دارند؟

از جاهایی و افرادی مهمتر از هاشمی رفسنجانی با موسوی برای حضور در انتخابات تماس گرفته شد

قوچانی در واکنش به اظهارات داوری درباره اینکه بودن میرحسین موسوی تحت کنترل هاشمی رفسنجانی است، اظهار کرد: آیا میرحسین موسوی با هدایت هاشمی رفسنجانی کاندیدا شد؟ آیا از جاهایی و افرادی مهمتر از هاشمی رفسنجانی با او تماس گرفته نشد برای کاندیداتوری؟ موسوی در سال 88 نامزد کلیه عقلایی بود از چپ و راست که معتقد بودند احمدی نزاد مسیر بدی را طی می کند. آقای هاشمی مجبور به دفاع از موسوی بود و دفاع او از موسوی حاصل جبر زمانه بود. موسوی در برابر احمدی نژاد هیچ دفاعی از هاشمی رفسنجانی نکرد چون به او انتقاد داشت و اگر رئیس جمهور می شد فاصله اش با هاشمی رفسنجانی از فاصله حسن روحانی با هاشمی رفسنجانی بیشتر بود.

چرا احمدی نژاد از حق موسوی دفاع نکرد؟

سردبیر ماهنامه مهرنامه خطاب به داوری گفت: خیلی خوشحال می شوم که شما مقداری از این حرف بزنید که احمدی نژاد از حق موسوی و کروبی دفاع  نکرد؟ البته من شنیدم که 2 نامه برای تعیین تکلیف این دو نفر نوشته اما این کافی نیست. چرا آقای احمدی نژاد به مردم گفت خس و خاشاک؟ شما چطور از کیهان انتقاد می کنید در حالی که سردبیرش وزیر دولت شما شد و شما به مدیر مسئولش جایزه منتقد منصف را دادید؟ شما چطور از دمکراسی حرف می زنید در حالی که خبرگزاری فارس شب انتخابات آقای احمدی نژاد را برنده اعلام کرد؟ البته رفتار آقای موسوی هم که قبل از اعلام نتایج خود را پیروز اعلام کرد شاید قابل نقد باشد، من به مجموعه رفتارهای اصلاح طلبان از جمله خودم در سال 88 نقد دارم. چرا اکثریت شورای نگهبان سال 88 از شما حمایت کردند اما بعد شما را منحرف نامیدند، آیا این محصول بهم خوردن یک معامله بوده است؟ شما نمی توانید خودتان را از اصولگرایان جدا کنید. مهم نیست که شما خودتان را اصولگرا نمی دانید مهم این است که من به عنوان ناظر شما را اصولگرا می بینم.

داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را
دکتر عبدالرضا داوری در سخنانش با بیان اینکه احمدی نژاد در مناظره 88 تنها چند سوال از فرزندان هاشمی رفسنجانی پرسید اما این سوالات تا امروز بی پاسخ مانده است، گفت: من آقای قوچانی را به مطالعه متن سخنرانی آقای احمدی نزاد دعوت می کنم. شب 22 خرداد یک گروه 300، 400 نفره در برابر وزارت کشور تجمع می کنند و اخلال را کلید می زنند. آقای احمدی نژاد یک روز قبل از راهپیمایی 25 بهمن در میدان ولی عصر (عج) سخنرانی می کند و می گوید 40 میلیون نفر از مردم ایران در جشن بزرگ انتخابات شرکت کردند، و این گوشه و کنار خس و خاشاکی هم می خواهند این پیروزی ملی را بهم بزنند که اشاره ای است به آن تجمع در برابر وزارت کشور. من فکر می کنم خوب نباشد که رسانه های شما پس آن فضا را بهم بریزند و به دروغ بگویند که احمدی نژاد 13 میلیون رای دهنده به میرحسین موسوی را خس و خاشاک نامید. خوب نیست که یک امپراتوری رسانه ای این طور عمل کند.

مخالف هاشمی دشمن پیغمبر (ص) است

وی در پاسخ به اتهام محمد قوچانی به جریان احمدی نژاد مبنی بر ضدیت با انقلاب اسلامی گفت: جناب قوچانی کسی با انقلاب اسلامی مشکل ندارد اما ما منتقد ساخت حقیقی نظام هستیم که معمار آن آقای هاشمی رفسنجانی است. ما منتقد اشرافیت بروکراتیکی هستیم که آقای هاشمی از سال 68 تا 76 و آقای خاتمی از سال 76 تا 84 آن را تقویت کرد و این را انحراف از انقلاب اسلامی می دانیم.

داوری با بیان اینکه روزگاری در نماز جمعه می گفتند مخالف هاشمی دشمن پیغمبر است و مخالفت با او همتراز کفر و شرک بود، خاظرنشان کرد: من مطمئن هستم که هاشمی رفسنجانی هیچ تغییری نکرده است و اگر باز هم به شرایط قبلی بازگردد همان رفتارهای قبلی را تکرار می کند.

بخش پایانی مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم / داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را

هاشمی می گوید استانداران خاتمی به نفع احمدی نژاد تقلب کردند

سرپرست مجتمع رسانه ای هما با بیان اینکه هاشمی رفسنجانی هیچگاه رای مردم در سال 84 به دکتر احمدی نژاد را به رسمیت نشانخت، اظهار کرد: آقای هاشمی رفسنجانی اخیرا گفت که استانداران دولت آقای خاتمی در سال 84 به نفع احمدی نژاد در انتخابات تقلب کردند. ایشان رای مردم را زمانی محترم می داند که به خود ایشان یا یکی از اطرافیانشان تعلق بگیرد در این غیر این صورت معتقدند که یا تقلب شده یا مردم نمی فهمند.

وی با استناد به کتاب خاطرات هاشمی رفسنجانی افزود: در سال 72 آقای هاشمی رفسنجانی پس آنکه آرائش در انتخابات ریاست جمهوری نسبت به دوره قبل با ریزش بیش از 45 درصد روبرو می شود، در نماز جمعه خطبه می خواند و مردمی را که به ایشان رای نداده اند به نوه خردسالش تشبیه می کند که گاهی انتقاد می کند! یعنی مردم را بچه صغیر می نامد!

احمدی نژاد تیم رجانیوز را از روزنامه ایران برکنار کرد

وی در واکنش به اشاره قوچانی درباره روزنامه ایران و ویژه نامه های رمز عبور خاطرنشان کرد: آنچه شما اشاره کردید هیچوقت حرف آقای احمدی نژاد نبوده است بلکه این ها محصول عملکرد تیم رجانیوز در روزنامه ایران است که آقای احمدی نژاد آن ها را کنار گذاشت و آن ها نیز وی را منحرف نامیدند.

حمایت احمدی نژاد از تسخیر سفارت شوروی دروغ بزرگ است

داوری در ادامه از قوچانی پرسید: آیا به نظر شما احمدی نژادی که پس از 34 سال جرئت می کند از دکتر حسین فاطمی و همسر ایشان تقدیر کند در گفتمان آیت الله کاشانی می گنجد؟ چطور احمدی نژاد را به مظفر بقایی می چسبانید؟ بنده شخصا از احمدی نژاد پرسیدم آیا اینکه می گویند شما طرفدار تسخیر سفارت شوروی بودید حقیقت دارد؟ آقا احمدی نژاد قویا این را تکذیب کرد. حمایت احمدی نژاد از تسخیر سفارت شوروی یک دروغ بزرگ است که امثال آقای میردامادی آن را ترویج دادند. آن کسی که در ماجرای تسخیر سفارت دروغ گفت جناب آقای موسوی خوئینی هاست و آقای ابراهیم اصغرزاده هم اخیرا در مصاحبه با ویژه نامه نوروزی روزنامه اعتماد تصریح کرده است که آقای موسوی خوئینی ها به دانشجویان دروغ گفت که امام راضی است و شما بروید سفارت را بگیرید. چرا احمدی نژاد در جمع تحکیم وحدت مخالف تسخیر سفارت آمریکا بود؟ چون موسوی خوئینی ها دروغ گفته بود. احمدی نژاد مدافع دولت موقت بود و می گفت اول تکلیف این دولت را باید مشخص کرد. اگر دولت مستقر قانونی است پس چرا می خواهید کار غیر قانونی انجام دهید؟ این کار تعرض به دولت مشروع و قانونی جمهوری اسلامی است.

بخش پایانی مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم / داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را

مدیر مسئول ماهنامه بررسی های اقتصادی خطاب به قوچانی گفت: چرا می خواهید ما را روحانیت ستیز معرفی کنید؟ احمدی نژاد می گوید ما نه موافق اسلام منهای روحانیت هستیم و نه موافق روحانیت منهای اسلام. طی 34 سال گذشته برخی از روحانیون در پی کسب قدرت و ثروت بودند. ما با این لایه از روحانیت مخالفیم.

بسیاری از اعضای باند مظفر بقایی نظیر عبدالله جاسبی زیر عبای آقای هاشمی رشد کرده اند

وی درباره نظر احمدی نژاد درباره حصر موسوی و کروبی گفت: اگر مساله حصر در اختیار رئیس جمهور است پس چرا آقای روحانی این مساله را حل نمی کند؟ مشخص است که رئیس جمهور تصمیم گیر نیست. البته بنده معتقدم که آقای روحانی اساسا با رفع حصر مخالف است و آن را به ضرر خود می داند. احمدی نژاد 2 بار در شورای عالی امنیت ملی در این باره صحبت کرد و نامه نوشت. چون حصر کار درستی نیست، نمی شود تا ابد استخوان لای زخم گذاشت، اگر جرمی اتفاق افتاده باید محاکمه کرد.

داوری با بیان اینکه جاسوس خواندن افراد بدون سند و مدرک کار مردودی است، گفت: من معتقدم که آقای موسوی خود را مدیون هاشمی رفسنجانی می داند. وقتی انقلاب می شود اقای موسوی 37 سال سن دارد و آقای هاشمی رفسنجانی است به او کمک می کند. آقای موسوی سال 56 به استخدام هیات علمی دانشگاه ملی در می آید. خب همه می دانیم وقتی فردی قرار است در هیات علمی دانشگاه استخدام شود، باید از دستگاه های امنیتی حکومت استعلام شود. درباره آقای موسوی، ساواک طی استعلامی ایشان را تایید و جذبشان را بلامانع اعلام می کند. البته اشکالی هم ندارد چون ایشان هیچ مبارزه علنی انجام نمی داد و قبل از انقلاب تنها 2 نمایشگاه نقاشی با نام مستعار حسین رهجو برگزار کرده بود.

وی با انتقاد از اتهام زنی قوچانی به جریان احمدی نژاد اظهار کرد: شما در حالی احمدی نژاد را به مظفر بقایی منتسب می کنید که بسیاری از اعضای باند مظفر بقایی نظیر عبدالله جاسبی زیر عبای آقای هاشمی رشد کرده اند. آقای هاشمی رفسنجانی همین امروز هم اعتقاد ندارند که مظفر بقایی آمریکایی بود.

داوری افزود: احمدی نژاد به صراحت گفت که اگر از بعضی از چهره ها در دولت استفاده نمی کرد، ظرف 6 ماه کار دولتش تمام می شد.

وی درباره اتهام قوچانی به جریان احمدی نژاد مبنی بر انحراف از انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: این قبیل ادعاها مستند نیست و از جنس همان حرف هایی است که اصولگرایان به احمدی نزاد نسبت دادند. البته مبدع کلید واژه جریان انحرافی آقای هاشمی رفسنجانی است. اما بدانید که احمدی نژاد از هاشمی رفسنجانی، از اصولگرایان و از کسانی که در مقابل منافع ملت ایستاده اند انحراف دارد. ما بر اساس آنچه از رهبر معظم انقلاب شنیدیم احمدی نژاد زنده کننده گفتمان انقلاب اسلامی است.

بخش پایانی مناظره دکتر داوری و قوچانی/ قوچانی: احمدی نژاد و جریانش از انقلاب اسلامی منحرف هستند / من فرزند انقلابم / داوری: احمدی نژاد نه اسلام منهای روحانیت را قبول دارد نه روحانیت منهای اسلام را

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۱:۱۷
دکتر صادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران:کسانی که امروز می گویند انرژی هسته ای می خواهیم چه کار، همانهایی هستند که می گفتند ایرانی نمی تواند آفتابه بسازد و اصلا برای چه نفت را ملی کنیم؟
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۶:۲۱
امـام خامنــه ای حفظه الله :بعضی میگویند اگر چنانچه صدا و سیما را نقد کنیم، بر خلاف رهبری مطلبی گفته‌ایم؛ چرا؟ چون رهبری رئیس صدا و سیما را معین میکند! اگر واقعاً ملاک این باشد، که آدم باید به هیچ‌کس اعتراض نکند؛ چون رئیس قوه‌ی قضائیه را هم رهبری انتخاب میکند، رئیس جمهور هم بعد از انتخابات، تنفیذ رهبری دارد؛ میگوید نصب کردم. پس باید به هیچ‌کس اعتراض نکرد.نه آقا...اولاً صـدا و سیـما را رهبــری اداره نمیکنــد، ایــن معلوم باشد.صدا و سیـما را رئیس صدا و سیـما اداره میکنــد و رهبــری هم در موارد زیادی اعتــراض هائی دارد.همیــن اعتــراض هائی که شما داریــد، بعضی‌هایـش یا خیلی‌هایـش، اعتــراض های ما هم هست.اشکالاتـی هم میکنیـم، گاهی با آنها دعــوا هم میکنیــم.بالاخره آنها هم یـک ضرورتهائی دارنــد و جواب میدهنــدگاهی جوابشان درست است، گاهی هم نـادرست است.بـه هر حال اعتــراض هست و انتقاد شما از صدا و سیــما مطلقاً بـه رهبــری منتقل نمیشود.شما حق داریــد انتقاد کنیــد، هیـچ اشکالی نـدارد.بیانات در دیدار دانشجویان • 87/7/7 •
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۶:۱۶
همسنگر عزیز سلامبا توجه به گسترش فعالیت ضدانقلاب در رابطه با تبلیغ برای کشف حجاب در فضای مجازی , شایسته است رسالت روشنگری خود پیرامون این موضوع را به جا آورده و به مقابله با این حرکت در شبکه های اجتماعی بپردازید.لینک زیر حاوی اطلاعاتی است که پرده از واقعیت اقدامات مخرب ضدانقلاب برداشته و شما را در جهت روشنگری هرچه بیشتر یاری می رساند.لطفا منتشر و اطلاع رسانی کنید.پایگاه اطلاع رسانی دلاوران مرصادhttp://www.bultannews.com/fa/news/204478
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۳۹
این چیزا دیگه جواب نمیده.«مبارزات چریکی» مال یه مشت عقب موندست که هنوز دنیای جدید رو نشناختن، هنوز مفهوم «دولت مدرن» رو نشناختن. صد بار از این موجا درست شده و فروکش کرده. می دونید چرا؟ چون سازندگان اون هنوز این فهم رو ندارن که دوره پررنگ کردن شکاف ها به سر رسیده. دوره ای که دست بزاری رو حساسیت های یک عده از مردم و بخوای اونها رو جلوی عده دیگری از مردم قرار بدی. واقعاً احمق هستند اینها.کاش این Masih Alinejad به جای اینکه انقدر وول بخوره تو اخبار سیاسی، حداقل War Horse Movie رو یه بار میدید تا بفهمه «دنیای جدید» چیه. بیچاره
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۳۶
وقتی من به بهانه شعارِ مسخره‌ی "چهاردیواری اختیاری"، صدای ضبط منزلم را تا عرش آسمان بالا می‌برم و صدای آن نه تا 7 کوچه آنطرف‌تر که تا 7 منطقه آن‌طرف‌تر هم به گوش می‌رسد.وقتی ساعت 9 شب آب‌راه‌ای از آبِ آشغال توی راهروی ساختمان راه می‌اندازم.وقتی ساعت یک نیمه شب تازه یادم می‌افتد که باید در و دیوار خانه را تعمیر کنم و نصف شبی شروع می‌کنم به اجرای سمفونی "تق تق".وقتی در خانه را آن‌چنان محکم می‌بندم که صدای مهیبش تداعی‌کننده انفجار پادگان سپاه در ملارد است.وقتی با بالا و پایین رفتن در پله‌ها و راهروها، ساختمان را به قدرت 8 ریشتر می‌لرزانم.وقتی منِ راننده، هنگامِ رانندگی با تلفن همراهم صحبت می‌کنم و دیگر حواسم نیست که دارم ناگهانی جلوی کدام ماشین پشتِ سر می‌پیچم و سرنشینانش را تا لبِ مرزِ سکته می‌برم.وقتی شیشه ماشینم را می‌دهم پایین و هرچه آشغال دارم، پرت می‌کنم وسط خیابان.وقتی در ترافیکِ جاده که همه ماشین‌ها در یک صف حرکت می‌کنند، من مثلاً زرنگ‌بازی درمی‌آورم و از شانه خاکی یا لاین مقابل عبور می‌کنم و همه را پشت سر می‌گذارم.وقتی در لاین سرعت، مانند لاک‌پشت حرکت می‌کنم و ماشین عقبی هم هرچه چراغ می‌زند و بوق می‌زند، من به روی مبارک خویش هم نمی‌آورم.وقتی منِ موتورسوار، می‌روم توی پیاده‌رو و یا منِ عابرپیاده، بی‌خیالِ چراغ قرمز می‌شوم و می‌دوم وسطِ خیابان و عبور و مرور ماشین‌ها را مختل می‌کنم و موجب ایجاد ترافیک می‌شوم.وقتی منِ بازاری، دست به احتکار می‌زنم تا قیمت اجناسم بالا برود و من، سودِ بیشتری عایدم شود.وقتی منِ کاسب، جنس خریدِ قدیم را با قیمتِ جدید به مردم می‌فروشم.وقتی منِ مغازه‌دار، کم‌فروشی می‌کنم و یا قیمت کالاهای فروخته شده را که روند نیستند، با تشخیص خودم و بدون جلب رضایت مشتری زیاد می‌کنم تا روند شوند.وقتی منِ تولیدکننده، جنس بی‌کیفیت تولید می‌کنم و تحویل ملت می‌دهم.وقتی منِ مأمور راهنمایی و رانندگی، برای راحتی خودم و اتمام هرچه زودتر دسته قبض جریمه، رندومی ملت را جریمه می‌کنم.وقتی منِ کارمندِ دولت، به جای راه انداختن کار ارباب رجوع، فکر پیامک و تلفن و ناهار و چایی و هزار کار شخصی دیگر هستم.وقتی منِ کارفرما، حقوق کارگرم را کمتر از مصوبِ قانون می‌دهم و عیدی پایان سالش را ناچیز می‌دهم و از او به اجبار امضا می‌گیرم که عیدی کامل را دریافت کرده است.وقتی ...روزانه با چه تعداد از این "وقتی‌"ها روبه‌رو هستیم؟!این "وقتی‌"ها یعنی "حق‌الناس" در جامعه ما مُرده است؛‌ حق‌الناسی که خدای "ارحم‌الراحمین" و "غفارالذنوب" هم نمی‌بخشدشان؛ حق‌الناسی که اگر شهید هم بشویم، ادا کردن آن و تسویه آن هزاران دردسر دارد.و این "حق‌الناسِ" به این سنگینی را ما به راحتی زیرپا می‌گذاریم و نادیده می‌گیریم و هر روز سنگینی آن را بر گردن خود زیادتر می‌کنیم.برای شادی روح مرحومِ مغفور، شادروان "حق‌الناس" بخوانید فاتحة مع الصلوات!
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۲۴
ریع
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۷:۲۵
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۶:۴۹
در یکی از روزهای سال ۱۳۶۲ ، زمانی آیت الله خامنه ای ، رییس جمهور وقت ، برای شرکت در مراسمی از ساختمان ریاست جمهوری ، واقع در خیابان پاستور خارج می شد ، در مسیر حرکتش تا خودرو ، متوجه سر و صدایی شد که از همان نزدیکی شنیده می شد.صدا از طرف محافظ ها بود که چند تای شان دور کسی حلقه زده بودند و چیز هایی می گفتند. صدای جیغ مانندی هم دائم فریاد می زد : «آقای رییس جمهور! آقای خامنه ای! من باید شما را ببینم» . رییس جمهور از پاسداری که نزدیکش بود پرسید: «چی شده ؟ کیه این بنده خدا؟»پاسدار گفت: «نمی دانم حاج آقا! موندم چطور تا این جا تونسته بیاد جلو.ٰ» پاسدار که ظاهرا مسئول تیم محافظان بود ، وقتی دید رییس جمهور خودش به سمت سر و صدا به راه افتاد ، سریع جلوی ایشان رفت و گفت: « حاج آقا شما وایسید ، من می رم ببینم چه خبره» بعد هم با اشاره به دو همراهش ، آن ها را نزدیک رییس جمهور مستقر کرد و خودش رفت طرف شلوغی. کمتر از یک دقیقه طول کشید تا برگشت و گفت: «حاج آقا ! یه بچه اس. می گه از اردبیل کوبیده اومده این جا و با شما کار واجب داره . بچه ها می گن با عز و التماس خودشو رسونده تا این جا. گفته فقط می خوام قیافه آقای خامنه ای رو ببینم ، حالا می گه می خوام باهاش حرف هم بزنم».رییس جمهور گفت: « بذار بیاد حرفش رو بزنه. وقت هست».لحظاتی پسرکی ۱۲-۱۳ ساله از میان حلقه محافظان بیرون آمد و همراه با سرتیم محافظان ، خودش را به رییس جمهور رساند. صورت سرخ و سرما زده اش ، خیس اشک بود . هنوز در میانه راه بود که رییس جمهور دست چپش را دراز کرد و با صدای بلند گفت: «سلام بابا جان! خوش آمدی» پسر با صدایی که از بغض و هیجان می لرزید ، به لهجه ی غلیظ آذری گفت: « سلام آقا جان! حالتان خوب است؟» رییس جمهور دست سرد و خشکه زده ی پسرک را در دست گرفت و گفت :« سلام پسرم! حالت چطوره؟» پسر به جای جواب تنها سر تکان داد. رییس جمهور از مکث طولانی پسرک فهمید زبانش قفل شده. سرتیم محافظان گفت :« اینم آقای خامنه ای! بگو دیگر حرفت را » ناگهان رییس جمهور با زبان آذری سلیسی گفت: « شما اسمت چیه پسرم؟» پسر که با شنیدن گویش مادری اش انگار جان گرفته بود ، با هیجان و به ترکی گفت:« آقاجان! من مرحمت هستم. از اردبیل تنها اومدم تهران که شما را ببینم.»آقای خامنه ای دست مرحمت را رها کرد و دست رو ی شانه او گذاشت و گفت:‌« افتخار دادی پسرم. صفا آوردی . چرا این قدر زحمت کشیدی؟ بچه ی کجای اردبیل هستی؟» مرحمت که حالا کمی لبانش رنگ تبسم گرفته بود گفت: « انگوت کندی آقا جان! » رییس جمهور پرسید: « از چای گرمی؟» مرحمت انگار هم ولایتی پیدا کرده باشد تندی گفت: « بله آقاجان! من پسر حضرتقلی هستم» .آقای خامنه ای گفت: « خدا پدر و مادرت رو برات حفظ کنه.»مرحمت گفت: « آقا جان! من از ادربیل آمدم تا این جا که یک خواهشی از شما بکنم.» رییس جمهور عبایش را که از شانه راستش سر خوره بود درست کرد و گفت: « بگو پسرم. چه خواهشی؟»-آقا! خواهش می‌کنم به آقایان روحانی و مداحان دستور بدهید که دیگر روضه حضرت قاسم(ع) نخوانند!-چرا پسرم؟مرحمت به یک باره بغضش ترکید و سرش را پایین انداخت و با کلماتی بریده بریده گفت:« آقا جان ! حضرت قاسم(ع) ۱۳ ساله بود که امام حسین(ع) به او اجازه داد برود در میدان و بجنگد، من هم ۱۳ سالم است ولی فرمانده سپاه اردبیل اجازه نمی‌دهد به جبهه بروم . هر چه التماسش میکنم،می‌گوید ۱۳ ساله‌ها را نمی‌فرستیم. اگر رفتن ۱۳ ساله ها به جنگ بد است، پس این همه روضه حضرت قاسم(ع) را چرا می خوانند؟»حالا دیگر شانه های مرحمت آشکارا می لرزید. رییس جمهور دلش لرزید. دستش را دوباره روی شانه مرحمت گذاشت و گفت:« پسرم! شما مگر درس و مدرسه نداری؟ درس خواندن هم خودش یک جور جهاد است» مرحمت هیچی نگفت. فقط گریه کرد و حالا هق هق ضعیفی هم از گلویش به گوش می رسید.رییس جمهور مرحمت را جلو کشید و در آغوش گرفت و رو به سرتیم محافظانش کرد و گفت :« آقای...! یک زحمتی بکش با آقای ... تماس بگیر بگو فلانی گفت این آقا مرحمت رفیق ما است. هر کاری دارد راه بیاندازید. هر کجا هم خودش خواست ببریدش.بعد هم یک ترتیبی هم بدهید برایش ماشین بگیرند تا برگردد اردبیل. نتیجه را هم به من بگویید»آقای خامنه ای خم شد ، صورت خیس از اشک مرحمت را بوسید و گفت : « ما را دعا کن پسرم. درس و مدرسه را هم فراموش نکن. سلام مرا به پدر و مادر و دوستانت در جبهه برسان» و...کمتر از سه روز بعد ، فرمانده سپاه اردبیل ، مرحمت را خوشحال و خندان دید که با حکمی پیشش آمد. حکم لازم الاجرا بود. می توانست باز هم مرحمت را سر بدواند ولی مطمئن بود که می رود و این بار از خود امام خمینی حکم می آورد. گفت اسمش را نوشتند و مرحمت بالا زاده رفت در لیست بسیجیان لشکر ۳۱ عاشورا.مرحمت به تاریخ هفدهم خرداد ۱۳۴۹ در یک کیلومتری تازه کند «انگوت» در روستای «چای گرمی»، متولد شد. امام که به ایران برگشت ، مرحمت کلاس دوم دبستان بود. ۱۳ ساله که شد ، دیگر طاقت نیاورد و رفت ثبت نام کرد برای اعزام به جبهه. با هزار اصرار و پادرمیانی کردن این آشنا و آن هم ولایتی ، توانست تا خود اردبیل برود ، اما آن جا فرمانده سپاه جلوی اعزامش را گرفت. مرحمت هر چه گریه و زاری کرد فایده ای نداشت. به فرمانده سپاه از طرف آشناهای مرحمت هم سفارش شده بود که یک جوری برش گردانید سر درس و مشقش. فرمانده سپاه آخرش گفت : «ببین بچه جان! برای من مسئولیت دارد. من اجازه ندارم ۱۳ ساله ها را بفرستم جبهه. دست من نیست.» مرحمت گفت : «پس دست کی است؟» فرمانده گفت: «اگر از بالا اجازه بدهند من حرفی ندارم» همه این ها ترفندی بود که مرحمت دنبال ماجرا را نگیرد. یک بچه ۱۳ ساله روستایی که فارسی هم درست نمی توانست صحبت کند ، دستش به کجا می رسید؟ مجبور بود بی خیال شود. اما فقط سه روز بعد مرحمت با دستوری از بالا برگشت .مرحمت بالازاده تنها یک سال بعد ، در عملیات بدر ، به تاریخ ۲۱ اسفند ۱۳۶۳ با فاصله بسیار کمی از شهادت مرادش ، مهدی باکری ، بال در بال ملائک گشود و میهمان سفره ی حضرت قاسم (علیه السلام) گردید
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۱:۲۷
درپاسخ به یک دوست بزدل که ما را مورد لطف و محبت خودش قرار داده و از ما دعوت نموده که جمع حیوانات را ترک کرده همانند ایشان آدم شویم :دو حیوان را خیلی دوست دارم؛ از بچگی. انسان ها یکی از آن ها را «خر» می نامند و دیگری موسوم است به «سگ». خر را دوست دارم به خاطر سادگی و استقامتش و اینکه حامل بارهای سنگین است و نیز در صورت لزوم جفتک های دردناکی شکلیک می کند. و کلب ... و ما ادراک ما کلب؟ مخلوق وفادار خدا، که هیچوقت صاحبش را رها نمی کند ولو آنکه جز تکه استخوانی به او هبه نکرده باشد. شامه اش نیز ستودنی است، و نیز هوش بالا و دندان های تیزش. و مگر نه این است که همه این خصلت ها را در این 6+2 سال از ما دیدند؟ پس استعمال «کره خر» و «توله سگ» برای صدا زدن من و هم فکرانم فحش نیست ولو آنکه گوینده نداند. چه اینکه ما مدت هاست از انسانیت استعفا داده ایم، از همان زمان که بشر اصولگرا و اصلاح طلب را شناختیم.  :من بجای تو ازین ارتکابت به نوشتن اراجیفخجالت کشیدم پسر جانفقیری؟مفلوکی؟ مستمندی؟....عیب ندارداقلا کمی آدم باشدولت بهارهر چه ماهیانه به تو پرداخت کندمیلیاردها برابرش را از خزانه ی ملت پیش پیش زده!!آدم باش
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۲۱:۰۱
چند وقتی است که بازار کنسرت و کنسرت بازی در کرمانشاه داغ شده است و کسانی که هنوز فکر می کنند درد مردم درد ابتذال است با دفاع از عملکرد و عقیده خود فضا را به فضای نفرت انگیز زمان خاتمی نزدیک و نزدیک تر می کنند .برگزاری کنسرت یک خواننده دسته چندم کوچه بازاری به نام مرتضی پاشایی با آن همه هیاهو و وابتذال ؛موجب گردیده تا بعضی ها در دفاع از این ابتذال ؛اصول و اعتقادات را زیر سؤال برده و برگزاری این برنامه ها را با برگزاری مراسمات عزاداری و مداحی مقایسه کنند.اینها که فکر می کنند با اینکارها دارند در سال فرهنگ کار فرهنگی انجام می دهند بهتر است غروبها سری به حوالی میدان مصدق و دبیر اعظم بزنند و با چشمان باز نگاه کنند و ببینند که پرداختن به ابتذال گذاشتن هیزم در تنور بی فرهنگی است .
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۸:۰۸
دولت بهار: دفتر کار مهندس اسفندیار رحیم مشایی، از ساختمان ولنجک (محل استقرار دکتر احمدی نژاد) به دانشگاه ایرانیان منتقل شد.  به گزارش دولت بهار، با توجه به اینکه فعالیت های مهندس اسفندیار رحیم مشایی در حوزه دانشگاه ایرانیان متمرکز شده است، دفتر کار ایشان از ساختمان ولنجک (محل استقرار دکتر احمدی نژاد) به ساختمان دانشگاه ایرانیان واقع در خیابان ستاری منتقل شد.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۴۹
تهران- ایرنا - پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای به مناسبت فرارسیدن ایام سالگرد رحلت عالم ربانی آیت الله حاج شیخ محمدتقی بهجت، توصیه ای از ایشان به حضرت آیت الله خامنه ای برای خواندن یکی از ادعیه را منتشر کرده است.به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در دیدار اساتید، فضلا و طلاب نخبه حوزه علمیه قم در تاریخ 1389/8/2 در ذیل شرح حدیثی، توصیه مرحوم آیت الله بهجت را برای خواندن دعای «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک» بیان کردند و فرمودند:«مرحوم آقای بهجت (رضوان الله تعالی علیه) میفرمودند این دعا را زیاد بخوانید: «یا الله یا رحمان یا رحیم یا مقلب القلوب ثبت قلبی علی دینک». ممکن بود یک اشکال مقدّری وجود داشته باشد، ایشان به آن هم جواب می داد. ممکن بود کسی بگوید وقتی میگوئیم «ثبت قلبی علی دینک»، ما که دینمان درست است، منطقی است، مستحکم است، این برای آن طبقات پایین است. ایشان میفرمود در هر طبقه ای که دل انسان و ایمان انسان و دینداری انسان هست، تنزل از آن طبقه، برگشت است. «ثبت قلبی علی دینک» یعنی دین را در همان طبقه ی عالی نگه دار و تثبیت کن. اگر این شد، آن وقت زندگی میشود شیرین، مرگ هم مرگ راحت. یکی از مشکلات اساسی ماها، مشکل مردن است. امام سجاد (علیه السلام) به خداوند متعال عرض میکند: «امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین». خب، انسان در همه ی طول عمر در طریق هدایت بوده، اما باز امام دعا می کند که: «امتنا مهتدین غیر ضالین، طائعین غیر مستکرهین غیر عاصین»؛ معلوم میشود خطرناک است.حکم مستوری و مستی همه بر عاقبت استکس ندانست که آخر به چه حالت برود»سیام(1)9254** 1418
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۴:۵۸
سیلی فرماندار به صورت مأ‌مور پلیس راه!فرماندار خبرساز یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه به مأ‌مور پلیس راه وظیفه شناس سیلی زد!به گزارش نامه نیوز، جمهوری اسلامی نوشت:فرماندار خبرساز یکی از شهرستان‌های استان کرمانشاه به مأ‌مور پلیس راه وظیفه شناس سیلی زد! آقای فرماندار که ظاهراً در ماه‌های گذشته در یک کشمکش عجیب و غریب با مسئول یکی از ادارات خبرساز شده بود، این بار با مأمور پلیس راه وظیفه‌شناس درگیر شده است. وی که ظاهراً در یکی از محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه با سرعت غیرمجاز درحال حرکت بوده با اخطار پلیس مواجه شده و مجبور به توقف می‌شود. پس از گفتگو با سرگرد راهنمایی و رانندگی، راننده خودرو (فرماندار) به طمع رهائی از اعمال قانون توسط پلیس، خود را معرفی کرده اما با مقاومت مأمور راهنمایی و رانندگی مواجه می‌شود. اصرار پلیس وظیفه شناس به اعمال قانون باعث می‌شود آقای فرماندار با سیلی به گوش مأمور راهنمایی و رانندگی بنوازد. انتظار می‌رود مسئولین ارشد استان افرادی را به عنوان نمایندگان دولت در شهرهای استان بگمارند که تمکین در مقابل قانون را در اولویت کارهای خود قرار دهد
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۰:۰۳
: چرا احمدی‌نژاد زشت است و اقتصاد کشور را به نابودی کشاند؟فرهاد جعفری نویسنده رمان معروف کافه پیانو به تازگی متن زیر را منتشر کرده است.برای فهم دقیق‌تر این موضوع؛ باید بتوانید فرض کنید که:۱) فرض کنید اسم‌تان مثلاً «کیخسرو ملکشاه آریانژاد» است.۲) فرض کنید پدرتان «تیمسار اعدام‌شده‌ی سال‌های نخست انقلاب اسلامی»ست که در دادگاه انقلاب اسلامی تهران، به اتهام «خدمت به رژیم پهلوی» و «قتل‌عام مردم مسلمان و انقلابی ایران» و «محاربه با خدا» توسط «آ. صادق خلخالی» محاکمه و به اعدام محکوم شده و حکم صادره نیز سریعاً، اجرا شده است.۳) فرض کنید مرحوم پدرتان (به فرض: تیمسار سرلشکر «کیقباد ملکشاه آریانژاد») پیش از پیروزی انقلاب و تعویض نظام حاکم بر کشور؛ موفق شده بوده است اموال خود در ایران را (مجموعاً به ارزش یک میلیون دلار) فروخته و به آمریکا (لس‌آنجلس) انتقال داده و آن را صرف خرید خانه‌ای در «بورلی هیلز» کرده باشد.۴) فرض کنید؛ مرحوم پدرتان، موفق شده بوده است قبل از پیروزی انقلاب و حاکم‌شدن انقلابیون مسلمان؛ شما (کیخسرو) و دخترش (کیانوش) و همسرش (کیاندخت) را نیز به آمریکا فرستاده باشد.۵) فرض کنید در ده‌سال نخست، اگرچه در «خانه‌ای یک میلیون دلاری در بورلی هیلز» اقامت داشته‌اید؛ اما به‌سختی توانسته‌اید زندگی و تحصیل کنید.۶) فرض کنید ۲۵ سال پس از وقوع حوادث مزبور؛ «خانه‌ی یک‌میلیون‌دلاری شما در بورلی هیلز در سال ۱۹۷۵»، درنتیجه‌ی تورم طبیعی املاک و مستغلات در آمریکا، به ارزشی معادل «۱۰ میلیون دلار در سال۱۹۹۸» بالغ شده باشد.۷) فرض کنید در سال ۱۳۸۲ (دور دوم ریاست‌جمهوری حجت‌الاسلام محمد خاتمی) خانه‌ی خود در «بورلی هیلز» را به مبلغ «۱۰ میلیون دلار» فروخته و از طریق یک صراف در دبی، آن را به داخل کشور (ایران) وارد کرده‌اید.فرض کنید در سال ۱۳۸۲؛ قیمت «دلار معادل ۱۰۰۰تومان» و نرخ سود بانکی «قرض‌الحسنه‌ها»(یی که مثل قارچ درحال روئیدن بودند!) یا «موسسات اعتباری» (که مثل قارچ درحال روئیدن بودند!) یا «بانک‌های خصوصی» (که مثل قارچ درحال روئیدن بودند!) معادل «۲۰درصد روزشمار» بوده است.۹) فرض کنید «۱۰ میلیون دلار» خود را در بازار ارز تهران به «ریال» (معادل ۱۰ میلیارد تومان) تبدیل کرده‌ و سپس در «نزدیک‌ترین قرض‌الحسنه، یا موسسه اعتباری یا بانک‌خصوصی» به چهارراه استانبول، (به نام خود یا یکی از افراد مورد وثوق خود در ایران) سپرده‌گذاری کرده‌اید. و مبتنی بر نرخ سود مزبور؛ «ماهانه ۲۰۰ میلیون تومان سودِ خالص» دریافت می‌کرده‌اید.۱۰) فرض کنید، هرماه، و بلافاصله پس از دریافت سود مزبور؛ فرد مورد وثوق شما در ایران، «۱۰۰ میلیون تومان سود ماهانه» را به چهارراه استانبول برده، و معادل دلاری آن (۲۰۰ هزار دلار در ماه) به حساب شما در ایالات متحده واریز می‌کرده است.۱۱) فرض کنید شما [آقای دکتر کیخسرو ملکشاه آریانژاد/ سلطنت‌طلب/ عضو حزب مشروطه‌خواهان ایران/ ضدانقلاب/ مخالف رژیم جمهوری اسلامی/ روشنکفر/ فکل‌کراواتی/ تحصیلکرده و...!] درحالی‌که در «خانه‌ی ۲ میلیون و ۴۰۰ هزاردلاری خود در لس‌آنجلس» نشسته‌اید (خانه‌ای که فقط با درآمد یک سال خود تهیه کرده‌اید)؛ بدون آنکه از جای خود کوچکترین تکانی بخورید؛ حتا «بیش از یک ستاره‌ی درجه یک سینما» یا «ستاره‌ی درجه یک NBA» درآمد ماهانه دارید!از چه طریق؟! از طریق «سپرده‌گذاری در قرض‌الحسنه‌ی پیامبر اعظم ص!» یا «موسسه‌ی اعتباری – مالی رزمندگان مسلمان رودهن و حومه!» یا «بانک خصوصی پ» (که مثل قارچ درحال روئیدن بودند)؛ در «جمهوری اسلامی ایران»!۱۲) فرض کنید سال ۱۳۸۴ می‌شود. فرض کنید سر و کله‌ی رئیس‌جمهوری پیدا می‌شود که می‌گوید: «تمامی قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری» باید تحت اداره و سرپرستی «نظام بانکی دولتی» درآیند. می‌گوید: «قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری حق ندارند سودی بیش از سود بانک‌های دولتی به سپرده‌گذاران خود اعطا کنند». می‌گوید: «کلیه‌ی قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری فاقد پروانه از بانک مرکزی، باید منحل شوند». می‌گوید: «کلیه‌ی قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری باید تحت حسابرسی دولتی قرار گیرند و از یک نظام واحد قانونی تبعیت کنند» و…!۱۳) اینجاست که شما احساس خطر می‌کنید!اینجاست که آن رئیس‌جمهور (احمدی‌نژاد)؛ مقدمتاً «زشت» می‌شود، مقدمتاً «بدترکیب» می‌شود، مقدمتاً «بی‌ادب» می‌شود [با آنکه به اعتقاد من، او «انسان‌ترین»، «مودب‌ترین»، «مهربان‌ترین» و «خیرخواه‌ترین» رئیس‌جمهوری بود که ممکن بود و می‌توانست از دل نظامی چون جمهوری اسلامی بیرون بیاید].۱۴) فرض کنید «۳ سال نخست ریاست جمهوری او» را، به هر سختی و نگرانی که هست تاب می‌آورید. اما تحملش برای‌تان بسیار دشوار و حتا غیرممکن است که بخواهید ۴ سال دیگر هم با این سطح از «استرس و اضطراب» زندگی کنید که «درآمد ماهانه ۲۰۰ هزاردلاری شما» به‌کلی قطع شود یا تحت اصلاحات اقتصادی او، «بسیار کاهش یابد»!۱۵) فرض کنید آماده‌اید تا برای کاهش خطراتی که «درآمد ماهانه ۲۰۰ هزاردلاری شما» (آقازاده‌ی تیمسار اعدامی اول انقلاب) را به‌شدت تهدید می کند؛ مبالغی از درآمد خود را هزینه‌ی «به‌زمین زدن رئیس‌جمهور زشت، بدترکیب و بی‌ادب» کنید.درآمد یک ماه شما (۲۰۰ هزاردلار) برای «خریدن ۱۰ روزنامه‌نگار، تحلیلگر، بلاگر یا فعال سیاسی اجتماعی» برای مدت «شش ماه» و «بسیج افکارعمومی علیه رئیس‌جمهور زشت و بدترکیب و بی‌ادب» کافی‌ست!۱۶) فرض کنید رئیس‌جمهور مزبور، در سال آخر ریاست‌جمهوری‌اش در دوره‌ی اول؛ بسیاری از «قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری» را «منحل» و «غیرقانونی» اعلام می‌کند. فرض کنید بسیاری از «قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری» را وادار به «تبعیت از قوانین بانکی» می‌کند. فرض کنید بسیاری از «قرض‌الحسنه‌ها و موسسات مالی ـ اعتباری» را وادار به «تبدیل‌شدن به بانک خصوصی» و پیروی گریزناپذیر از قوانین اقتصادی و بین‌المللی می‌کند. فرض کنید به هرقیمت که هست، «قانون مبارزه با پولشویی را پس از ۱۲ سال سرگردانی بین قوا و نهادهای مختلف را از تصویب می‌گذارند».خطر؛ حتا از بیخ گوش‌تان هم به‌تان نزدیک‌تر شده است!۱۷) فرض کنید «رئیس‌جمهور زشت و بدترکیب و بی‌ادب»، پایش را از گلمیش درازتر کرده و اعلام می‌کند «تصمیم دارد نرخ سود بانکی را یک‌رقمی کند». فرض کنید اخبار موثقی به گوش‌تان رسیده که «تصمیم دارد قیمت دلار را هم افزایش دهد» و از «سیاست مهار قیمت دلار» دست بردارد.[توضیح اینکه: قیمت تنها کالایی در ایران که «دروغ» است (صرف‌نظر از بنزین)؛ دلار است. نسبت به سال ۵۷ (سال پیروزی انقلاب اسلامگرایان) قیمت هرکالایی که فکرش را بکنید؛ اکنون حدوداً «۲۰۰۰ برابر» شده است. مثلاً گوشتِ کیلوئی ۱۲۵ ریال در سال ۵۶؛ اکنون حداقل ۲۵۰۰۰ تومان است. اما دلاری که در آن هنگام «۷۰ ریال» بود؛ تا پیش از سال آخر ریاست‌جمهوری احمدی‌نژاد «۱۰۰۰ تومان» بود. یعنی فقط «۱۴۳ برابر» افزایش قیمت داشت!... و این؛ یعنی: «دراختیار قراردادن یک رانت عظیم "چندصدهزارمیلیارد تومانی" در تمام ۳۵ سال گذشته به فقط "چندهزارنفر تاجر و واردکننده و اشخاص متصل به منابع قدرت" و...» البته که خانواده‌هاشان و اشخاص متصل به آنان].۱۸) فرض کنید او در انتخابات سال ۸۸؛ بازهم انتخاب شود و حقیقتاً بخواهد «پا روی دم بانک‌ها هم بگذارد» و «قیمت دلار را هم، تا سرحد ممکن، واقعی کند»!در این صورت؛ شما [«آقای دکتر کیخسرو ملکشاه آریانژاد»؛ آقازاده‌ی تیمسار اعدامی اول انقلاب، ضدانقلابِ شلطنت‌طلب ظاهراً سرنگونی‌طلبِ ساکن لس‌آنجلس] با «کاهش فوق‌العاده‌ی درآمد ماهانه‌تان از «قرض‌الحسنه‌ها، موسسات اعتباری یا بانک‌های خصوصی جمهوری اسلامی» [که در اواسط دوران ریاست‌جمهوری« مردی با عبای شکلاتی» مثل قارچ شروع به روئیدن کرده بودند] مواجه خواهید شد!به‌طوری‌که اگر «رئیس‌جمهور زشت و بدترکیب و بی‌ادب» مجدداً رئیس‌جمهور شود و حقیقتاً آنچه را که می‌گوید عملی کند (که تجربه نشان داده «احمدی‌نژاد؛ می‌گوید و می‌کند!») درآمد ماهانه‌ی شما (به‌دلیل کاهش نرخ سود بانکی از ۲۰درصد روزشمار به مثلاً ۱۰درصد) ابتدا به «یک‌دوم مبلغ اولیه» (۱۰۰ هزاردلار در ماه) و سپس (به‌دلیل افزایش نرخ دلار تا ۳۰۰۰ تومان) به «یک‌هفتم مبلغ اولیه (۳۰ هزاردلار در ماه) کاهش پیدا خواهد کرد!۱۹) دیگر اصلاً جای شک و دودلی نیست!«۲۰۰هزاردلا در ماه» بدون آنکه حتا از سر جاتان تکان بخورید کجا؛ و «۳۰ هزاردلار در ماه کجا»!«اصلاً گور پدر آزادی و دموکراسی و عدالت و حقوق بشر کرده…. گور پدر ایران و مردم ایران کرده که قدر اعلیحضرت را ندانستند و حتا پدرم را به جوخه‌ی اعدام سپردند و برای اعدامش، هلهله هم کردند. فعلاً و تا اطلاع ثانوی؛ به‌قول هاشمی: “هر خری، جز احمدی‌نژاد”»!پس درآمد یکی‌‌‌دوماه دیگرتان (معادل ۵۰۰ هزاردلار) را هم به امر خیر «براندازی احمدی‌نژاد» اختصاص می‌دهید. و علاوه بر ۱۰ «روزنامه‌نگار» و «نویسنده» و «تحلیلگر» و «پژوهشگر» و «فعال حقوق بشر» و «فعال حقوق زنان» و «بلاگر» و «مدیر سایت خبری داخلی» و «مدیر سایت خبری خارج‌کشوری» و «کاریکاتوریست» و «طنزنویس مردمی» و «اقتصاددان» و «کارشناس مسائل نفت» و «مدیر و مجری تلویزیون» قبلی که به استخدام درآورده بودید؛ ۲۰ «روزنامه‌نگار» و «نویسنده» و «تحلیلگر» و «پژوهشگر» و «فعال حقوق بشر» و «فعال حقوق زنان» و «بلاگر» و «مدیر سایت خبری داخلی» و «مدیر سایت خبری خارج‌کشوری» و «کاریکاتوریست» و «طنزنویس مردمی» و «اقتصاددان» و «کارشناس مسائل نفت» و «مدیر و مجری تلویزیون» چه و چه‌ی دیگر را هم به استخدام خود درمی‌آورید!برای این‌که به افکارعمومی ایرانیان ثابت کنند که:«احمدی‌نژاد فقط زشت نیست. فقط بی‌ادب نیست. فقط دشمن آزادی مردم ایران نیست. بلکه از همه مهم‌تر؛ اقتصاد کشور را هم نابود کرده و دارد گداپروری می‌کند»!آنها برای‌تان این کار را کردند.و هرچند موفق نشدند در خرداد ۸۸ او را به زمین بزنند و ساقط کنند؛ اما موفق شدند در خرداد ۹۲، «کلید را بدهند دست اهلش»!.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۵:۰۳
در حالی که محمدعلی پورمختار، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس روز گذشته از انتشار گزارش «فساد در فوتبال» بعد از جام‌جهانی فوتبال خبر داد روز گذشته سرمربی پرسپولیس در خانه ملت آفتابی شد تا پرونده فساد در فوتبال ایران ابعاد تازه‌تری به خود بگیرد.به گزارش تابناک، در جریان بررسی پرونده فساد در فوتبال ایران نمایندگان مجلس امیرقلعه‌نویی، عادل فردوسی‌پور و تنی چند از فوتبالیست‌ها را به خانه ملت فراخواندند تا در خصوص ابعاد فساد در فوتبال ایران با آن‌ها گفت‌وگو کنند. حالا اما ماه‌ها بعد از آن ماجراهای معروف فوتبال ایران داستان‌های جذاب‌تری به خود دیده است. یکی از آن‌ها کارت‌های پایان خدمت جعلی است که به برخی از بازیکنان باشگاه فولاد نسبت داده شده است. این‌بار اما علی دایی خودش به خانه ملت رفت تا با یکی از نمایندگان مجلس که البته در کمیسیون اصل نود عضویت ندارد گفت‌وگو کند. دیداری که اگرچه هر دو طرف بر دوستانه بودن آن تاکید داشتند اما اخبار غیر رسمی از اسناد و مدارکی خبر می‌دهند که علی دایی با خود به مجلس برده بود.پای مجلس به بررسی وضعیت فوتبال ایران وقتی باز شد که ماجرای معروف دیدار پرسپولیس و سپاهان رخ داد. بازی که به بازی غش‌کردن قهرمانی معروف شد و آن‌همه جنجال به پا کرد. حاشیه‌هایی که در جریان این دیدار ایجاد شد موجب شد تا سرانجام مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اصل نود وارد ماجرا شوند اما مانند همه پرونده‌های پر جار و جنجال ایرانی هنوز تکلیف این پرونده مشخص نشده است و حالا رئیس کمسیون اصل نود از انتشار این پرونده بعد از جام‌جهانی خبر می‌دهد. خبری که موجب شده تا خیلی‌ها تصور کنند که شاید پای ملی‌پوشانی هم در این پرونده گیر باشد که موجب شده قرائت آن به بعد از جام‌جهانی موکول شده است.اسماعیل کوثری نماینده اصولگرایی است که روز گذشته در بهارستان میزبان علی دایی و محمد پنجعلی بود. گرچه محمد پنجعلی خیلی زود این دیدار عادی خواند و اسماعیل کوثری را همبازی سابق خود خواند اما حضور علی دایی در این دیدار موجب شده که کسی باور نکند که این تنها یک دیدار عادی و دوستانه بوده آن هم وقتی که دیدار در خانه ملت صورت گرفت.علی دایی که در طول فصل گذشته یک پای پرونده‌ای بود که برای نخستین بار تخلف گسترده در فوتبال ما را محرز کرد بعد از پایان لیگ و در جریان واگذاری باشگاه پرسپولیس هم درگیری شدیدی با وزارت ورزش پیدا کرد و در واکنش به انتشار فایل صوتی جلسه‌اش با مسئولان وزارت ورزش به رئیس جمهور هشدار داد که در وزارت‌خانه‌اش شنود صورت می‌گیرد. گرچه خیلی‌ها معتقدند که اختلافات او با برخی از کارکنان وزارت ورزش ممکن است دلیل این دیدار باشد اما امکان این ماجرا با توجه به ابقای دایی با روی کار آمدن هیات مدیره جدید پرسپولیس نزدیک به صفر است.اسماعیل کوثری، دلیل اصلی این جلسه را همانند پنجعلی، تجدید خاطره و دید بازدید عنوان کرد. وی البته در پاسخ به این سئوال یکی از خبرگزاری‌ها  که آیا دایی مدارکی به شما تحویل داده است، گفت: "حالا گفته‌ شده مدارک و فلان. اینها به عنوان نماینده مردم این مدارک را در اختیار ما گذاشتند. حالا یکسری موارد آوردند و دادند. تا زمانی که بررسی نکنم نمی‌توانم بگویم چه بوده".علی دایی در حالی روز گذشته به دیدار سردار اسماعیل کوثری رفته که یکی دو هفته پیش هم در جریان احتمال تخلف باشگاه فولاد در جریان کارت‌های پایان خدمت هو اخباری مبنی بر دیدار او با یکی از نظامیان بلندپایه ایرانی منتشر شده بود. گرچه فدراسیون احتمال تغییر قهرمان لیگ را نزدیک به صفر رسانه‌اند اما دیدارهای سرمربی پرسپولیس در هفته‌های گذشته خبر از این می‌دهد که پرسپولیسی‌ها همچنان به دنبال پیگیری ماجرای کارت‌های پایان خدمت فولادی‌ها هستند.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۹:۳۲
به گزارش دریچه خبر ،وحید صدوقی در ارتباط با به پایان رسیدن کدهای همراه اول اظهار کرد: ارائه سیم کارت‌های کد 9 همچنان ادامه دارد و هنوز از شماره‌های 0912 دو رنج باقیمانده است که یکی از آن‌ها کد 9 و کد صفر در آینده است. وی در پاسخ به این که با حذف جابه‌جایی اکنون تقاضای بیشتری برای خرید خط‌های موبایل پایتخت ایجاد شده، توضیح داد: در هر صورت در حال حاضر تقاضا برای خط‌های 912 در کشور بیشتر است و با اجرای هم کدسازی و حذف هزینه‌های مربوط به جابه‌جایی تقاضا برای این سیم کارت‌ها بیشتر هم شده اما به هر صورت این مساله به تعادل خواهد رسید. مدیر عامل اپراتور اول ارتباطی کشور در خصوص واگذاری خط های رند واگذار نشده نیز اظهار کرد: در حال حاضر برخی از این شماره‌ها از طریق ثبت نام برای شماره‌های گلچین در حال واگذاری است. صدوقی در پایان در پاسخ به این سوال که با توجه به این‌که تنها دو رنج از کدهای 912 باقیمانده و قاعدتا این دو رنج هم تا چندی دیگر به پایان خواهد رسید، اظهار کرد:‌ پس از به پایان رسیدن کدهای صفر و 9 مجبور خواهیم بود از رنج‌های دیگر شماره واگذار کنیم.وی در پاسخ به این سوال که یعنی ممکن است دیگر کد خط‌ها 912 نباشد، اعلام کرد: بله با توجه به هم کدسازی و حذف جابه‌جایی این امکان وجود دارد. مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار در پایان احتمال هشت رقمی شدن شماره‌های موبایل را هم بعید ندانست.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۵۷
کیهان نوشت:یک روزنامه آمریکایی مهندسی معکوس پهپاد آرکیو ۱۷۰ در ایران را کابوسی برای واشنگتن توصیف کرد.کریستین ساینس مانیتور نوشت: ایران از نمونه هواپیمای بدون سرنشین ساخته شده از روی اصل آمریکایی که در اواخر سال ۲۰۱۱ سرنگون کرد، پرده‌برداری کرد با این ادعا که جعبه اسرار آن را گشوده و قابلیت‌های تسلیحاتی تازه‌ای هم به آن افزوده است. نسخه ایرانی پهپاد در نمایشگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به نمایش گذاشته شد که در آن آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر ایران حضور داشت و توضیحات مربوط به این سیستم را شنید. او این روز را یک روز «شیرین» توصیف کرد.یک افسر سپاه پاسداران گفت این هواپیمای تولید شده «به زودی پرواز آزمایشی خود را انجام خواهد داد.» امیرعلی حجازی، رئیس بخش هوا- فضای ایران گفت ایران روی دو مدل دیگر از این هواپیما کار می‌کند.این روزنامه می‌افزاید: به مهندسین سپاه پاسداران دستور داده شده بود تا هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی را مورد مهندسی معکوس قرار دهند. این هواپیما در حال انجام ماموریتی از سوی سازمان سیا در مورد سایت‌های نظامی و هسته‌ای ایران بود که تقریبا بدون آسیب توسط ایران به زمین نشانده شد. ایران با شور و وجد فراوان این پیروزی را جشن گرفت و اعلام کرد آن را در یک «شبیخون الکترونیک» به دست آورده است؛ چیزی که نشان ‌دهنده توانایی فنی ایران بود.کریستین ساینس مانیتور تصریح کرد: ایران سیستم جی‌پی‌اس پهپاد را به تدریج منحرف کرده است و آن را به عوض افغانستان در ایران فرود آورده است.چند ماه پیش ارتش آمریکا بودجه ۴۷ میلیون دلاری را برای یافتن راه‌های جایگزینی سیستم‌های آسیب‌پذیر جی‌پی‌اس اختصاص داد.دولت آمریکا و نهادهای اطلاعاتی آن حضور آرکیو ۱۷۰ را در ایران هرگز به صورت رسمی تایید نکرده بودند تا اینکه ایران آن را در تلویزیون به نمایش گذاشت.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۵۴
دبیر حزب اسلامی ایران زمین گفت با نگرش اجمالی بر روند فضای سیاسی استان وجود وحضور فعال جبهه ای تحت عنوان جبهه اعتدال به وضوح احساس می شودخدامرادی درادامه عنوان داشت این جبهه طی روزهای آینده بامحوریت تعدادی ازاحزاب قوی وشناسنامه دار استان تشکیل ودرراستای حمایت واقعی از برنامه های دولت اعتدال محوردکترحسن روحانی حرکت خواهد کرد وی وجوداین جبهه راباعث رونق فضای سیاسی کرمانشاه دانسته وعملکرد جبهه در جهت تضعیف هیچ گروه وجبهه سیاسی دیگری نخواهد بود
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۳:۵۰
روابط عمومی وزارت اطلاعات از انهدام یک تیم تروریستی در آذربایجان غربی خبر داد. تجهیز و آموزش این تیم با گروهک تروریستی کومله بوده استبه گزارش خبرآنلاین و به نقل از تارنمای وزارت اطلاعات با پی گیری های اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان آذربایجان غربی، یک تیم تروریستی در شهرستان مهاباد شناسایی و سه نفر اعضای آن دستگیر شدند.عوامل دستگیر شده این تیم تروریستی در 31 شهریور 1389 اقدام به بمب گذاری در میان زنان و کودکانی که برای دیدن مراسم رژه نیروهای مسلح در شهرستان مهاباد به خیابان آمده بودند نموده و بر اثر انفجار 12 نفر شهید و بیش از 40 نفر زخمی شدند.بر اساس اعترافات بازداشت شدگان آموزش، تجهیز و تامین مالی این تیم تروریستی از سوی ایادی استکبار جهانی در منطقه و توسط گروهک تروریستی کومله انجام شده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۷:۴۹
روزنامه کیهان در بخشی از سرمقاله خود نوشت:*توافقنامه ژنو، برخلاف ادعای اولیه تیم محترم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان و اظهارات جناب دکتر روحانی که آن را تسلیم قدرت‌های بزرگ جهانی در مقابل ایران! معرفی کرده بودند، مجموعه‌ای از امتیازاتی بود که متأسفانه با گشاده‌دستی آمیخته به وادادگی به حریف داده بودیم و وعده‌های نسیه‌ای که با هزار شرط و شروط و اما و اگر فقط قول آن را داده بودند. خوشبختانه هیجان کاذب ناشی از این توافقنامه که برخی از مسئولان محترم به توهم آفریده بودند خیلی زودتر از آنچه انتظار می‌رفت فرو نشست و کسانی که منتقدان توافقنامه را «بی‌سواد»! معرفی کرده بودند و از جمله، کیهان را به دلیل ارزیابی منفی از توافقنامه، با اسرائیل همسو! دانسته بودند، چاره‌ای جز اعتراف ضمنی به این واقعیت تلخ نداشتند که حریف کلاه ‌گشادی سرشان گذاشته است.حریف اما، با این توهم که مطابق توافقنامه ژنو، از یکسو، چالش را حداقل تا 25 سال دیگر- و به نوشته نیویورک تایمز، دستکم تا 50 سال دیگر- کش خواهد داد و از سوی دیگر، زمینه را برای گام‌های بعدی نظیر اشراف کامل اطلاعاتی بر چرخه نظامی و علمی جمهوری اسلامی ایران و نهایتا فرسایش تدریجی نظام فراهم آورده است پای میز مذاکرات وین 4 حاضر شد. غافل از آن که در این سو به قول روزنامه آمریکایی یو.اس.ای‌تودی « با یک ابرحریف - SUPER  OPONENT-  به نام آیت‌الله‌خامنه‌ای روبروست که نقشه راه دشمن را می‌داند و در میان مردم خود از اعتماد آمیخته به اعتقاد برخوردار است.»همین‌جا باید گفت؛ تیم محترم مذاکره‌کننده کشورمان به تعبیر واقع‌بینانه و حکیمانه حضرت‌آقا فرزندان انقلابند و همه  فرزندان انقلاب در پی حراست از اسلام و انقلاب و حمایت از منافع ملی کشورشان هستند و هرگز دست به سازش و خدای نخواسته خیانت نمی‌آلایند. ولی بعید نیست که فرزندان انقلاب در مواردی ساده‌انگاری کرده و به خاطر خوشبینی مفرط، سرشان کلاه برود! که با عرض پوزش، رفته است.*آمریکا و متحدانش که از توافقنامه ژنو و مفاد تحمیلی آن سرمست بودند، با این توهم که در ادامه مذاکرات، کار را یکسره خواهند کرد برای حضور در اجلاس وین آماده شده بودند و پیشنهادهای ذلت‌باری تحت پوشش‌های قانون‌نما و من‌درآوردی نظیر «گریز هسته‌ای - BREAK  OUT»، طرح پیشگیری از « ابعاد نظامی احتمالی- PMD»، «تدوین رژیم بازرسی‌های ویژه فراتر از پروتکل الحاقی و تصویب آن از سوی شورای امنیت سازمان ملل در قالب یک قطعنامه لازم‌الاجرا»، «دسترسی گسترده و بی‌قید و شرط به تمامی مراکز نظامی جمهوری اسلامی ایران در پوشش کمیسیون ویژه بررسی‌های سازمان ملل آنسکام» که سال 1991 درباره عراق به تصویب رسانده بودند و...،  را به عنوان برگ برنده برای قرار دادن روی میز مذاکره آماده کرده بودند و هرگز در دورترین افق ذهن خویش هم تصور نمی‌کردند که این‌بار مذاکره‌کنند‌گان ایرانی در این سوی میز مذاکره نسخه‌ای از همان «ابرحریف» در دست دارند که باطل‌السحر ترفندهای یاد شده است.*بعد از توافقنامه تحمیلی ژنو و برملا شدن ابعاد تخریبی آن که نه‌فقط علیه برنامه هسته‌ای کشورمان بلکه علیه اقتدار نظام اسلامی ایران تدارک دیده بودند، تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران با نسخه‌ای که در آن «خطوط قرمز» و غیرقابل انعطاف‌ نظام به وضوح ترسیم شده بود عازم وین شد. براساس این خطوط قرمز، تحقیق و توسعه R&D  غیرقابل مذاکره بود، بر لغو تمامی تحریم‌ها به صورت یکجا و نه تدریجی در توافق نهایی تاکید شده بود، درباره ظرفیت غنی‌سازی ایران، نیاز کشورمان - و نه نظر حریف- ملاک و معیار بود، حفظ ماهیت راکتور آب سنگین اراک مورد تاکید قرار گرفته بود. ورود حریف به عرصه دفاعی و نظامی ایران ممنوع اعلام شده بود و...نسخه یاد شده، دشمن را که هرگز انتظار روبرو شدن با آن را نداشت، ابتدا حیرت‌زده و سپس عصبانی کرد تا آنجا که در مواردی کار به مشاجره لفظی کشید. حریف در آغاز کار انتظار داشت آنچه هیئت ایرانی روی میز گذارده است، مصرف چانه‌زنی داشته باشد ولی هنگامی که با اصرار غیرقابل‌انعطاف تیم ایرانی بر خطوط قرمز مورد اشاره روبرو شد، آرزوهایی را که پیش از آن و از مسیر نیویورک تا وین پرورانده بود، بر باد رفته دید... و مذاکرات وین 4 که می‌توانست به شدت آسیب‌رسان باشد، با شکست روبرو شد و تلاش همه‌جانبه و چندماهه اخیر حریف خوشبختانه بی‌نتیجه ماند.به یقین تیم محترم هسته‌ای کشورمان باید از این که با تدبیر یاد‌شده، حریف را ناکام گذارده است، خشنود باشد، که هست، مانند همه مردم این مرز و بوم.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ ارديبهشت ۹۳ ، ۰۴:۴۲
شبکه تلویزیونی آینس جمهوری آذربایجان روز گذشته (جمعه) با پخش گزارشی از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پهپاد مشابه سازی شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را قدرت نمایی ایران در برابر آمریکا توصیف کرد.به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه تلویزیونی آینس جمهوری آذربایجان جمعه شب با پخش گزارشی از نمایشگاه دستاوردهای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، پهپاد مشابه سازی شده از هواپیمای بدون سرنشین آمریکا را قدرت نمایی ایران در برابر آمریکا توصیف کرد.این رسانه که اخیرا مجوز فعالیت در ایران را گرفته، در حالی که گزارش تصویری خود را از مبدا تهران ارسال می کرد، افزود : به رغم آنکه مقامات آمریکایی بارها اعلام کرده اند که ایران قادر به همانندسازی از این مدل هواپیما نیست، ولی محققان ایرانی موفق شده اند هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی (آر کیو 170) را که در ماه دسامبر سال 2011 به دست ایران افتاده است ، مشابه سازی کنند .گزارشگر آینس همچنین با اشاره به بازدید مقام معظم رهبری از دستاوردهای نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، افزود: ایران چندین سال است که برنامه ملی تولید هواپیمای بدون سرنشین را اجرا می کند. برخی از این هواپیماها توانایی پرواز تا مسافت صدها کیلومتر را دارند و مجهز به موشک های مختلف هستند.این رسانه آذری در ادامه گزارش خود یادآور شد: چندی پیش هواپیمای بدون سرنشین ایران موفق به تصویربرداری از فراز ناو هواپیمابر آمریکایی در خلیج فارس شده بود که این نیز موفقیت بزرگی برای صنایع نظامی ایران محسوب می شود.شبکه تلویزیونی آینس این اقدام جمهوری اسلامی ایران را نوعی قدرت نمایی این کشور در برابر آمریکا تعبیر کرد.- See more at: http://
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۷ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۶:۰۲
شامگاه پنجشنبه در یکی از خانه‌های شمال تهران پارتی برگزار شد که سر و صدای زیاد آن موجب شد تا همسایگان با پلیس تماس بگیرند.ماموران پلیس پایتخت پس از حضور در محل نسبت به دستگیری افراد حاضر در این پارتی اقدام کردند که در میان دستگیرشدگان 2 تن از بازیگران مشهور سینما و تلویزیون به نام‌های "ه - ت" و "م - ک" نیز با وضعی نامناسب به چشم می‌خوردند.دستگیرشدگان شب گذشته را در بازداشت به سر بردند و طبق روال قانونی تحویل مراجع قضایی می‌شوند.از این افراد 18 بطری مشروبات الکلی کشف و ضبط شده است.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۸:۰۶
به گزارش سرویس ورزشی جام نیوز، جام جهانی 2014 برزیل در کمتر از یک ماه دیگر آغاز می‌شود و 32 تیم حاضر در این رقابت‌ها در 8 گروه چهار تیمی برابر هم به میدان می‌روند. روزنامه اوله آرژانتین در گزارشی به بررسی قیمت بازیکنان حاضر در جام جهانی 2014 برزیل پرداخت که تیم ملی اسپانیا مدافع عنوان قهرمانی با 734 میلیون یورو به عنوان باارزش‌ترین تیم جهان شناخته شد. پس از اسپانیا برزیل با 708 میلیون یورو در رده دومقرار دارد و آرژانتین یکی از هم‌گروه‌های ایران در جام جهانی با 597 میلیون یورو در رده سوم قرار دارد. در بین تیم‌های آسیایی، ژاپن با 122 میلیون یورو در رده بیستم قرار دارد. تیم ملی ایران نیز با 22.5 میلیون یورو در رده 32 این فهرست قرار دارد. در بین همگروه‌های ایران در جام جهانی 2014 پس از آرژانتین که در رده سوم قرار دارد، نیجریه با 131.4 میلیون یورو نوزدهم است و بوسنی با 102 میلیون یورو در رده بیست ویکم قرار دارد. فهرست 10 تیم برتر رده‌بندی تیم‌های حاضر در جام جهانی 2014 بر مبنای ارزش بازیکنان به شرح زیر است: 1- اسپانیا، 734 میلیون یورو 2- برزیل، 708 میلیون یورو 3- آرژانتین، 597 میلیون یورو 4- آلمان، 591 میلیون یورو 5- بلژیک، 487 میلیون یورو 6- فرانسه، 377.5 میلیون یورو 7- انگلیس 316.5 میلیون یورو 8- ایتالیا، 312 میلیون یورو 9- پرتغال، 310.5 میلیون ویرو 10- کلمبیا، 277.5 میلیون یورو... 32- ایران، 22.5 میلیون یورو
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۵۵
به گزارش فیفادی و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی روش ، سرمربی تیم ملی پس از صحبتهای سرپرست تیم ملی دقایقی برای محمد جواد ظریف،‌ وزیر امور خارجه و هیات همراه وی صحبت کرد.سرمربی تیم ملی در ابتدا گفت:از حضور شما در اردوی تیم ملی تشکر و قدردانی می کنم. حضور شما موجب دلگرمی و شور و اشتیاق ما می شود و مسئولیت ما را دو چندان می کند.وی در ادامه افزود: در سه سال گذشته حضورم در تیم ملی ایران انگیزه و تعهد بازیکنان و کلیه کادر تیم ملی فوق العاده بوده و مطمئنا تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا با حضوری پرقدرت در جام جهانی برزیل باعث افزایش حس غرور برای ملت ایران شویم و در پایان باز هم از حضور شما تشکر می کنم.
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ ارديبهشت ۹۳ ، ۱۷:۳۶