کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin
کارمیسین از نامهای قدیمی شهر کرمانشاه است.
در این وبلاگ اخبار مربوط به استان کرمانشاه با اولویت شهر کرمانشاه و همچنین اخبار مهم مربوط به خبرگزاری ها و وبلاگ ها و وبسایت های استانی و فرا استانی درج خواهد گردید.
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
۲۴ ارديبهشت ۹۲ ، ۲۱:۰۵

گفتگویی دوستانه با حاج جواد جعفری

حاج جواد جعفری فرصتی برای یک انتخاب آگاهانه
dsc01832.jpg


راس ساعت 16امروز در ستاد حاج جواد جعفری یکی از کاندیداهای خوشنام انتخابات شورای اسلامی شهر کرمانشاه واقع در سی متری اول -روبروی کلینیک شهدا -پلاک 57 حاضر شدیم .
و خوشبختانه حاج جواد جعفری را خوش قول و قرارتر از بعضی ها یافتیم .فضای ستاد به دلمان نشست ،به معنای حقیقی بوی تحقق حماسه می داد،پر جنب و جوش و پرتحرک همراه با حضور خودجوش اقشار مختلف مردم ،تا آنجا که صحبت های ما و حاج جواد جعفری بارها به دلیل همین حضور های مردمی قطع گردید.

ایشان را فردی مردمدار،خوش رو و خوش بیان دیدیم با لبخندی که فکر می کنیم فقط مخصوص این چهر ه ی دوست داشتنی  باشد.

باید کرمانشاهی ساخت در شان و لیاقت شهروند کرمانشاهی

آپلود عکس رایگان و دائمی


حاج جواد جعفری دغدغه های فراوانی در قبال شهر و همشهریانش دارد او سخت معتقد است که باید شهری ساخت که لایق نام کرمانشاه و کرمانشاهی باشد .   گلایه مند بود که چرا وقتی اساس تشکیل شورا بر پایه ی مبانی و آموزه های اسلام طراحی شده در رفتار و گفتمان های مربوط به شورای شهر لفظ و تعالیم اسلامی آن فراموش می شود. 
ایشان با تاکید بر اهمیت غیر قابل انکار پرداختن به مباحث فرهنگی در کنار سایر وظائف ذاتی شوراهای اسلامی شهر و روستا ، دفاع از هویت اسلامی جامعه را نوعی تکلیف همگانی می داند.

حاج جوادجعفری اعتقاد دارد که عملکرد شورای اسلامی شهر باید به گونه ای باشد که در انجام وظائف خود باری بر دوش مردم متحمل ننماید و به اصطلاح مردم را به زحمت نیندازد .
شورای اسلامی موظف است قبل از هر گونه تصمیم گیری وبرنامه ریزی  برای انجام هر عملیات اجرایی، رفاه و آسایش شهروندان را در مراحل مختلف طراحی ،اجرا و بهره برداری مدنظر خود قرار داده و این آسایش را به مخاطره نیندازد.
حاج جواد جعفری معتقد است که به دلیل بی توجهی به خصائص اخلاقی مختص به منطقه کرمانشاه که به واقع زیربنای  تشکیل ساختارهای فرهنگی و هویت منطقه ای و فرامنطقه ای ساکنان دیار زاگرس است اذعان داشت که ارزش های اخلاقی همانند روح پهلوانی و بزرگ منشی ،مظلوم نوازی و مهمان نوازی ....در حال رنگ باختن  و رخت بربستن از فرهنگ جامعه ی کرمانشاه است  و این زنگ خطر ،هشداریست که از  مدتها قبل  به صدا درامده است.


 .dsc01840.jpg

نپرداختن به برنامه های تعلیمی قرآنی و عدم ارائه راهکارهای مناسب در جهت  فرهنگ سازی بر طبق اصول و موازین اخلاقی اسلام  یقینا" به این معضل یاد شده  بیشتر دامن خواهد زد و باعث ایجاد حس سرخوردگی و افسردگی در میان اقشار جامعه خواهد شد.
حاج جواد جعفری اضافه کرد که نباید عملکرد ما به نحوی باشد که با داشتن این پیشینه کهن تاریخی و فرهنگی و داشتن این پتانسیل های بالقوه منطقه ای و انسانی در حسرت پیشرفت استانهای همجوار باشیم ،باید این نیروهای توانمند را در جهتی همسو به کار بست  و از برآیند آن در تحقق اهداف خدمتگزاری به شهروندان کرمانشاهی بهره جست .

وی در جواب یکی از سئوالات ما در خصوص مسائل مربوط به قوم گرایی گفت :کرمانشاه مهد همزیستی مسالمت آمیز ادیان و مذاهب و فرهنگ هایی از اقوام مختلف است اما قوم گرایی و دامن زدن به این تفکر هم از نظر فرهنگ اسلامی و هم ایرانی مردود و مترود است .
باید از ظرفیت های بالقوه این تنوع نژادی و فرهنگی مذهبی به نحو احسن استفاده نمودو نخبگان را جدای از این تفاوت ها در کتار هم گردآوری کرد و و از توانمندیهای آنان بهره جست .
وی بیان داشت که اوضاع و احوال جامعه نسبت به چهار سال قبل دستخوش تغییراتی اساسی گردیده است و قشر جوان جامعه با توجه به دسترسی روز افزون به وسائل ارتباط جمعی باهوش تر و داناتر گردیده اندو اجازه نخواهند داد که افراد نا کارآمد با تکیه بر مبحث قومیت گرایی آینده آنها را با تردید مواجه سازند.
وی اضافه نمود هر چند که هنوز هم شاهد تردد یرخی ازچهر ه های انتخاباتی در مناطق محرومی همچون جعفرآباد  و شهرک های اطراف هستیم ولی مردم شاهد هستند که متاسفانه این محرویمت ها علی رغم تمام حمایت های گذشته همچنان پابرجاست .
حاج جواد جعفری تحقق عدالت در تمام زمینه ها را تنها هدف خود از حضور در انتخابات برشمرد و اظهار داشت هر چند شاید امکان تحقق صددرصدی عدالت میسر نباشد اما با توکل و اعتقاد و عزمی راسخ می توان به مدارجی بالا تر از تحقق عدالت همه جانبه در جامعه رسید .
وی در ادامه صحبت های خود به وضعیت جوانان پرداخت و گفت : باور من این است که جوان باید جوانی کند و ما بزرگترهای آنان موظفیم که ابزارهای منطقی در چارچوب  عرف و شریعت و قانون را برای انها محیا سازیم .
چرا ما نمی توانیم  از توانمندی های جوانان جامعه استفاده نمائیم .می شود با تشکیل یک شورای 150نفره متشکل از نخبگان جوان  در تمامی زمینه ها و رشته ها و برگزاری جلسات ماهانه و تبادل نظر با آنها بر بسیاری از مشکلات و معضلات شهری غلبه نمود.
حاج جواد جعفری با پرداختن به وضعیت بانوان در فضای امروز ،افزود که این قشر از جامعه دارای پتانسل بسیاری است و در صورتی که بسترهای مناسب و برابر با موازین شرعی و اخلاقی  فراهم گردد می توان از توانمندیهای بانوان در اداره جامعه بهره جست و امیدوارم بانوان در انتخابات اخیر نماینده ای در میان اعضای شورای  اسلامی شهر کرمانشاه داشته باشند.
حاج جواد جعفری در پایان از تمام  امت حزب الله و همیشه در صحنه ی استان کرمانشاه در خواست کرد که یمانند همیشه با لبیک به فرمان مقام عظمای ولایت ،با شرکت حداکثری در انتخابات ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا برگ زرین دیگری بر تاریخ پر افتخار منطقه بیفزایند .

نظرات  (۸)

جامعه اهل حقی که به افرادی همچون خ.ز و ک.م رای دادندو به هم کیشان خود که تعدادشان هم کم نبود رای ندادن به آیین شان خیانت کردند.

به نام خدا

ضمن تبریک به همه ملت ایران و آنانی که توفیق خدمت بافته اند.

امیدوارم غرور آقای جعفری بیش از پیش نشود وگرنه باید منتظر ظهور احمدی نژادهایی در شوراها بود

روی میزش کارش که خیلی شلوغ و بی نظمه امیدوارم شهر را هم اینجوری اداره نکنه

اسامی منتخبین جامعه اهل حق و هرلیستی غیرازاین غیر واقعی است

1- جوادجعفری2-کامران ملکی3-فرشادرشیدی4-مصطفی رشیدی اقدم5-خسرو زرافشانی6- اسفندیارنیری7-جبارگوهری8-کیومرث محمدی9-فریدون احمدی10 -مازیاررضایی11-محمدرضا حبیبی12 پرویزمرادیان13-سیدمحمداکبری14-غلامرضاباقری15-ثریاحیدرپناه گوران

درودبر حاج شعیب و حاج جواد جعفری.لذت بردیم دست مریزاد برادر
حاج جواد جعفری ۱۰۰%
خداوکیلی حاجی نظری تو هم آدم جالبی هستی.وقتی پارسال رفتی سراغ حیدریطیب و نوشتی قطعا به مجلس میره کلی منتقد پیدا کردی حالا هم که با جواد جعفریشروع کردی داستان چیه برادر ؟ 
نظرم عوض شد ،اگر این گفته ها خدا وکیلی حرف خود جواد جعفری است .انصاف" حرف حق زده .
بصورت ناشناس نظر دادم چون می دانم نظرات مرا تائید نمی کنید

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">