کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin

اخبار روز استان کرمانشاه-ایران-جهان

کارمیسین Karmisin
کارمیسین از نامهای قدیمی شهر کرمانشاه است.
در این وبلاگ اخبار مربوط به استان کرمانشاه با اولویت شهر کرمانشاه و همچنین اخبار مهم مربوط به خبرگزاری ها و وبلاگ ها و وبسایت های استانی و فرا استانی درج خواهد گردید.
تبلیغات
Blog.ir بلاگ، رسانه متخصصین و اهل قلم، استفاده آسان از امکانات وبلاگ نویسی حرفه‌ای، در محیطی نوین، امن و پایدار bayanbox.ir صندوق بیان - تجربه‌ای متفاوت در نشر و نگهداری فایل‌ها، ۳ گیگا بایت فضای پیشرفته رایگان Bayan.ir - بیان، پیشرو در فناوری‌های فضای مجازی ایران
آخرین نظرات
۱۲ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۳:۰۵

کاندیداها و تبلیغات انتخاباتی!


یکی از اساسی ترین معیارهای  که شاید بتوان بوسیله آن یک کاندیدای اصلح را از میان انبوه سایر کاندیداها در یک رقابت انتخاباتی تمیز داد، بررسی نگرش ها و روش های  تبلیغات انتخاباتی و قانونی و یا غیر قانونی  عمل کردن کاندیدا است .درحقیقت  می توان گفت که با اندکی توجه و دقت و تحلیل برنامه های تبلیغاتی  کاندیداها در این زمینه ،به چهره واقعی و نیات درونی و پنهانی آنها پی برد.و به راحتی می توان فهمید که وارد شدن به عرصه انتخابات آیا برای ادای تکلیف و با هدف خدمتگزاری بوده است و یا اینکه هواهای نفسانی و طمع جاه و مقام و رسیدن به مطامع دنیایی را در دل داشته است!

مقام معظم رهبری درباره تلاش کاندیداها برای رسیدن به نمایندگی چنین می‌فرماید: « کاندیداتوری در هر انتخاباتی  دارای دو بعد است، یعنی از دو دیدگاه این مسأله را می توان نگریست. یک دیدگاه این است که ما از حضوردر انتخابات و دسترسی داشتن به مسئولین کشور و تریبون آزاد، به چشم یک امتیاز شخصی، عنوانی و مادی نگاه کنیم که البته غالباً وضع بر همین منوال است. افرادی می‌کوبند، می‌زنند، زحمت می‌کشند، پول خرج می‌کنند و انواع و اقسام تلاش ها را انجام می دهند تا به این امتیاز دست پیدا کنند… در فرهنگ حاکم بر مجموعه ما، این دیدگاه اول مردود است.

دیدگاه دوم این است که ما به کاندیداتوری در هر انتخاباتی ، به عنوان یک مسئولیت، یک ادای وظیفه و یک صحنه کارآمد برای خدمت نگاه کنیم. اگر شوقی هم برای کاندیدشدن باشد، به همین خاطر است. اگر تلاشی هم در راه معرفی و بیان مطالب مربوط به خود و رسیدن به این میدان و مقصود هست، برای آن جهت می باشد… در این دیدگاه، مقصد این است که انسان تلاش کند  برای خدمت به اسلام و مردم و استعداد خود را در اینجا در معرض آزمایش الهی و مردمی قرار بدهد.»

امام راحل هم در این زمینه می فرماید: «آن کسی که می‌خواهد در انتخابات شرکت کند و کاندیدا می شود، آن کسی که شخص دیگری را کاندیدا می کند ، آن کسی که فعالیت انتخاباتی می کند، آن کسی که تبلیغ برای خودش یا برای غیر می‌کند، این آزمایشش همان جاست.»

امام راحل در همین رابطه می فرماید: «تویی که دیگری را کاندیدا می‌کنی، دیگرانی راکه غیر از این شخص موردنظرتو هستند، لایق نمیدانی، این را لایق تر و احسن می‌دانی. تویی که فعالیت می‌کنی و تبلیغ می‌کنی برای انتخابات، تبلیغ خودت را می کنی یا تبلیغ برای اسلام می‌کنی؟ اگر برای رسیدن به مجلس است، دلت می خواهد به مجلس بروی و می‌گویی مجلس یک مقام است، شما تبلیغ برای خودت می کنی که همان تبلیغ برای شیطان است و اگر تبلیغ می‌کنی که بروی خدمت بکنی، من چون می‌توانم خدمت بکنم، چرا کنار باشم، بروم خدمت بکنم، این شخص چون لایق است، چرا کنار باشد، بیاید خدمت بکند، اگر این طور باشد، این برای خداست.»

البته به جرأت می‌توان اظهار نمود که ، تبلیغات غیرسالم و  وام گرفته از فرهنگ و نگرش های غلط و بیشتر از نوع غربی و فریبکارانه از سوی برخی ، چند دوره‌ای است که بصورت نامحسوس در چهارچوب تبلیغات انتخاباتی در ایران  نفوذ کرده و با کمال تأسف عده‌ای هم  چشم و گوش بسته ، پیروی از این  روش ها و نسخه برداری برابر با اصل از آن   را در دستور کار خود قرار داده اند تا انجا  که«استفاده از اهرم های مادی بمانند پول  و رشوه در قالب های مشروع!»، «ترورشخصیتی رقیبان به وسیله دروغ و تهمت»، « پخش اخبار و اطلاعات از زندگی شخصی اشخاص تحت عنوان افشاگریجهت اطلاع مردم »، « برگزاری مراسمات تحت عناوین مختلف و برپایی سفره‌های رنگین وضیافت های آنچنانی»، «استفاده از  امکانات دولتی  به هنگام تبلیغات انتخاباتی»، «وعده ‌های دروغین و بلند پروازانه خارج از عرف توانایی و حدو داختیارات» کم کم رنگ عرفی و عادی به خود گرفته است.

به تازگی هم  پنهان شدن در پس تبلیغاتی همچون حمایت های قومی ونژادی و یا استفاده تبلیغاتی از نام رهبران  فرقه های مذهبی بعنوان حامی و مبلغ که به واقع آنها نیز در هر جایگاه و مقام و منزلتی که باشند  نعوذبالله بزرگتر از  مقام عظمای ولایت، نیستند و تنها یک رای دارند.تبدیل به یک الگو گردیده که با دامن زدن به آن باعث ایجاد تنش در میان هواداران و عدم راهیابی انسانهای خدمتگزار حقیقی به سرمنزل مقصود میگردند.

با مشاهده اینگونه مسائل به صورت ناخودآگاه این سئوالات در ذهن  نقش می بندد که،

 آیا این عوام فریبی‌ها و مخارج گزاف، برای رفتن به مجلس و خدمت به مردم است یا …؟

 آیا برای دفاع از ارزش های اسلام و انقلاب است؟

 آیا برای دفاع از خون شهیدان و التیام و آرامش دل آسیب دیدگان و محرومین  است؟

 آیا نماینده‌ای که بدین طریق برنده انتخابات می‌شود، می تواند از حقوق محرومین و مستضعفین دفاع نماید؟ 

آیا چنین افرادی فارغ از اینکه وابسته  به  هر باند و جناح فکری وسیاسی  که باشندمی توانند خود را از پیروان امام و رهبر انقلاب بدانند؟

این افرادچگونه می توانند حامی مستضعفین، رنج دیدگان، کشاورزان و کارگران باشند، در حالی که قلب مبارک رهبر انقلاب، از ارتکاب  چنین اعمالی در صحنه انتخابات، پرخون است، به طوری که معظم له بارها ،خطاب به جناح‌های سیاسی و کاندیداها و اطرافیان آنان چنین می فرمایند: «تبلیغات انتخاباتی، باید به معنای واقعی خود، در حدود شرعی و به دور از فریب و کارهای دروغین و متهم کردن رقبای انتخاباتی، صورت گیرد.»

برای نیروهای متدین و هوشیار جامعه، صاحب نظران و صاحب قلم های آزاده ،دانشجویان آزاد اندیش،و.... روشن و بدیهی است که تبلیغ برای چنین کسانی و حمایت از چنین افکاری  نه تنها جایز نبوده، بلکه خیانت به اسلام، انقلاب اسلامی و خون شهداست. برای مقابله با  اعمال ناصواب این طیف، باید دلسوزان جامعه در هر جایگاه حقیقی و حقوقی که هستند ،ساکت ننشسته و احساس تکلیف کنند و  شرایط فرد اصلح را برای مردم بازگو و مصداق آن را معرفی نمایند تا راه  برای نفوذ افراد فرصت طلب بسته شود.

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۲/۰۲/۱۲

نظرات  (۲)

رای استان لکستان مهندس وحید کرمی

رای استان لکستان مهندس وحید کرمی

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">